Wybór: Qnap TS-251 czy Qnap TS-253 Pro

Witam. Odświeżę temat - interesuje mnie jedna rzecz, który z nich jest bardziej cichy??
Nie chce żeby wył jak suszarka jak się troszkę zgrzeje. Odpowiedzi nie znalazłem w zadnym wątku na tym forum a dla mnie jest to jedna z najważniejszych spraw.
Używany będzie w większości do multimedi, strumieniowanie po lan, kodi, plex itp...
 
takie same wentylatory, taka sama ilość dysków, ten sam hałas, wsio zależy od tego czy mu tuning zrobisz ;)
 
Oba modele miałem stojące koło siebie. Powiem że zależy bardziej od dysków jakie włożyłem niż od wentylatorów.
Robiłem stresa jednocześnie obu i wentylatory nie były głośne. Chyba że tył będzie bardzo blisko wtedy minimalnie jest głośniej.

Wszystko zależy od obciążenia dodatkowo. Ja będziesz ganiał po 90-100% to ten wentylator mus pracować ale podsumowując bardziej dyski usłyszysz.
 
Dziękuje za szybką reakcję:)
Mam zamiar zmienić na 8gb ramu nic wiecej -dyski mam 2 x WD red 3tb - są stosunkowo ciche.
Dodam ze nas-a chce "ukryć" w sensie będzie stał gdzieś niewidoczny zamknięty w szafce :)
Przy multimediach raczej 100% obciążenia nie będzie, ale jak zapuszczę transkodowanie np. dużej ilości filmów w hd
to nie wiem czy się nie zmęczy i nie zacznie wyć ?? Jestem przewrażliwiony na tym punkcie :D
 
W jakiej szafce ??? Kurde to jakieś dudnienie będziesz słyszał na pewno. A co z wentylacją ??
Kup białego 451 to się wtopi w kolor ściany ( jak masz białe ) i nawet go nie zauważysz :)
 
spietrza - szafka nie jest zamknięta ma z boku otwory i z tyłu też nie ma ścianki:D , swojego 219pII miałem tak cały czas przez 3-4 lata i nic się nie działo, działał wyśmienicie.
Z tego co wiem to ts-251 ma procka J8000 a ts-253 J9000.
Czy ze względu na różnicę, qnap 253pro będzie bardziej się grzał przez co wentylator będzie się częściej włączał?
 
Między dwoma procesorami różnicy w hałasie nie usłyszysz.
 
Witam. Odświeżę temat - interesuje mnie jedna rzecz, który z nich jest bardziej cichy??
Nie chce żeby wył jak suszarka jak się troszkę zgrzeje. Odpowiedzi nie znalazłem w zadnym wątku na tym forum a dla mnie jest to jedna z najważniejszych spraw.
Używany będzie w większości do multimedi, strumieniowanie po lan, kodi, plex itp...
Czy już sprawdziłeś empirycznie jak jest z tym poziomem hałasu?
Pytam bo stoję przed podobnym dylematem.
 
Witajcie , ja też zastanawiam się nad wyborem pomiędzy tymi dwoma . I nie wiem , który wybrać , bo zastosowanie będzie domowe , czyli filmy , zdjęcia , typowy serwer medialny + zabawa w virtualizację a że nie mam doświadczenia w tym temacie to szukam rozwiązania dość dobrego i zarazem w miarę cenowo przystępnego. Do dziś miałem S DS-215J z WD RED 3TB , teraz został mi po nim tylko dysk :) , który zamierzam wykorzystać do QNAP-a + dokupić jeszcze 1 szt.
Który wybrać ? TS-251 czy TS-253 Pro 4 GB czy dołożyć warto do 8 GB ?
 
Witam. Odświeżę temat - interesuje mnie jedna rzecz, który z nich jest bardziej cichy??
Nie chce żeby wył jak suszarka jak się troszkę zgrzeje. Odpowiedzi nie znalazłem w zadnym wątku na tym forum a dla mnie jest to jedna z najważniejszych spraw.
Używany będzie w większości do multimedi, strumieniowanie po lan, kodi, plex itp...
Czy już sprawdziłeś empirycznie jak jest z tym poziomem hałasu?
Pytam bo stoję przed podobnym dylematem.

Serwer stoi ok 0,5m mojego biurka i jedyne co słyszę to hałas dysków (2x Red3tb). Dla testów troche go zmęczyłem , zarzuciłem transkodowanie filmy hd ok 350gb, jednocześnie odtwarzane 2 filmy z plexa + xmb na TV. Kultura pracy jak dla mnie ok, praktycznie go nie słyszałem jedyne co to raz wiatrak się przełączył na wyższe obroty ale tylko na chwilkę (to pewnie dlatego że musiał przemielić trans. filmów). Jak nie będziesz trzymał go na biurku obok ucha to raczej go nie usłyszysz. Ogólnie nie żałuję zakupu, uważam że warto było dołożyć parę złociszy...
 
Ale który masz model?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka