Recent Content by astonmartin

  1. astonmartin

    Witam

    Dzień dobry.
  2. astonmartin

    Ts 109 raid

    Faktycznie niewesoła sytuacja. Jednak mimo wszystko ponownie poruszę tu kwestie sensowności takiego zabiegu. Zakładam, że tworzysz lustro po to by twoje dane były bezpieczne w przypadku awarii dysku wewnętrznego. A co jeśli awarii ulegnie sam qnap a nie dysk ? O ile wiem, ext3 stosowany w...
  3. astonmartin

    Ts 109 raid

    Raczej nie powinieneś stracić danych z dysku wewnętrznego, Raid 1 oznacza zduplikowanie danych na drugi dysk więc na dysku źródłowym dane powinny zostać nienaruszone. Tak na logikę urządzenie powinno sformatować dysk podłączony przez esata i następnie wykonać na nim dokładną kopię dysku...
  4. astonmartin

    [PROBLEM] Samba i firmware

    Nie, inicjalizacja oznacza całkowite wyczyszczenie dysku. Tego chyba ominąć się nie da w żaden sposób. Ustawień też nie przywracałem z pliku, wszystko robiłem od nowa. Dla mnie nie był to jakiś wielki problem bo wszystkie dane miałem już wcześnie zabezpieczone na innym nośniku, usług też za...
  5. astonmartin

    [PROBLEM] Samba i firmware

    Problem rozwiązany, siłowo bo inaczej się nie dało niestety. Próbowałem wszystkiego co sugerowaliście, przy bezpośrednim podłączeniu do pc tak samo niemożliwe było korzystanie z zasobów jak i zmiana firmware za pomocą Findera. W końcu przeprowadziłem próbę całkowitego resetu qnapa (opisany na...
  6. astonmartin

    [PROBLEM] Samba i firmware

    Myślę, że trochę źle zinterpretowałeś mojego posta jakoby problem pojawił się poprzez instalację firmware w wersji beta. Może nie opisałem sytuacji dość jasno więc dodam: na tym firmware co mam obecnie mój qnap pracował bezproblemowo od miesięcy, bez restartów, bez najmniejszych problemów w...
  7. astonmartin

    [PROBLEM] Samba i firmware

    Witam. Pojawił się u mnie ostatnio problem z dostępem do udostępnionych zasobów za pośrednictwem Samby. Po prostu zwyczajnie pewnego dnia nie mogłem dostać się do zasobów z komputerów z Windowsem. Po wielu restartach usługi i samego qnapa, próbach ponownej konfiguracji uprawnień postanowiłem...
  8. astonmartin

    problem ze stroną www

    wykupić domenę o nazwie "moja strona" :) ale z tym będzie problem bo takich nie sprzedają, możesz kupić np. "mojastrona.pl" o ile jest wolna lub dowolną inną, która nie jest zajęta i nie jest zastrzeżonym znakiem handlowym niekoniecznie z końcówką .pl może być prawie każda normalnie wytarczy...
  9. astonmartin

    TS-209 Pro/Std Official FW (Version 2.1.0 Build 0904)

    hmm, ja mam qnapa podłączonego kablem do routera 10/100 a korzystam właściwie tylko z wlan z szyfrowaniem WPA i transfery mam w przybliżeniu 20-22 Mbps niezależnie czy to ftp, samba - tylko przez rsync połączony przez openssh wyraźnie wolniej.
  10. astonmartin

    XMail + PHPXmail QPKGized

    Zajrzałem ponownie do Xmail i już częściowy sukces mam, serwer działa i mogę się zalogować :) Ale nie było łatwo. Z nieznanych mi powodów phpxmail nie współpracuje z serwerem Xmail a w zasadzie używa innego standardu kodowania haseł co skutkuje właśnie brakiem możliwości zalogowania. Ściągnąłem...
  11. astonmartin

    Instruktaż/Tutorial Backup plików przez sieć na QNAP - metoda rsync

    wynik komendy ls -la w katalogu, który widzę z windows wraz z zawartością: drwxrwx--- 2 smbuser everyone 4096 Mar 5 2008 ./ drwxrwx--- 13 smbuser everyone 4096 Sep 16 20:20 ../ -rwxrwx--- 1 smbuser everyone 25088 Jan 7 2005 HDAPROP.DLL* i to samo ale w katalogu, który w...
  12. astonmartin

    Instruktaż/Tutorial Backup plików przez sieć na QNAP - metoda rsync

    Przepraszam za zamieszanie. To co napisałem w poprzednim poście to jakieś głupoty wynikające z mojej niewiedzy. Źle określiłem problem. Nie wynika on z metody kopiowania jak myślałem tylko z czegoś innego ale z czego nie wiem. Musiałem coś namieszać bo teraz przeprowadziłem gruntowne testy na...
  13. astonmartin

    Instruktaż/Tutorial Backup plików przez sieć na QNAP - metoda rsync

    Mam problem z uprawnieniami do plików kopiowanych tą metodą. Przez ssh loguję się jako zwykły użytkownik, nie admin, nazwijmy go: user. Pliki się pięknie kopiują ale stają się własnością użytkownika admin z grupy administrators. Dlaczego tak jest ? Czy nie powinny być własnością użytkownika user...
  14. astonmartin

    Vista a QNAP - problem z transferem

    W takiej konfiguracji najwęższym gardłem jest nie Vista tylko połączenie przez WLAN. Wartość 54 Mbps jest mocno teoretyczna a w praktyce często transfer oscyluje w granicach 10-30 Mbps. Wpływ na to ma wiele czynników począwszy od odleglości, przeszkód np. ściany, zakłóceń, włączone szyfrowanie...
  15. astonmartin

    Kwestia bezpieczeństwa

    Właściwie to trzeba ustawiać w routerze przekierowania portów żeby cokolwiek z sieci wewnętrzej było dostępne z internetu, np qnap. Inaczej mówiąc normalnie wpinając qnapa do sieci masz właśnie dostęp do niego tylko z własnej sieci bez żadnych zabiegów dodatkowych.