Recent Content by Barto-Paja

  1. Barto-Paja

    Pomoc Borg - hit, czy kit?

    Cześć, chciałem się zapytać, czy może ktoś z Was używał u siebie Borga, a jeżeli tak, to jakie wrażenia? Rozważam go, żeby tworzyć kopie offline, na przenośne HDD-ki.
  2. Barto-Paja

    Pomoc QVPN QBelt ograniczona funkcjonalność

    Po wyłączeniu zapory mogę korzystać z Internetu i dostać się swobodnie do NASa za pomocą QFile. Tak wyglądają ustawienia:
  3. Barto-Paja

    Pomoc QVPN QBelt ograniczona funkcjonalność

    Tak, ustawiłem tylko inny port niż w instrukcji, natomiast jak dodawałem te reguły do QFirewall, to wtedy nie mogłem się całkowicie połączyć. I z tego co kojarzę, to w myqnapcloud nie ma u mnie tej opcji w nawigacji, jeżeli chodzi o automatyczną konfigurację routera.
  4. Barto-Paja

    Pomoc QVPN QBelt ograniczona funkcjonalność

    Cześć, uruchomiłem sobie usługę VPNa w oparciu o QBelt, jednak mam problem z korzystaniem z QFile na komórce. Po połączeniu z VPNem dostaję taki komunikat. Wyjście na świat też nie działa. Na chwilę obecną wszystko mam po prostu włączone, uprawnienia dla użytkownika do korzystania z VPN...
  5. Barto-Paja

    Sprzedam szafę rack GFlex Szafa 600x600 - 32U na kółkach, szara

    Nieskomplikowane - nr zapisany, tylko ja odpisałem szybciej, niż pojawił się w edytowanym poście nr tel :(
  6. Barto-Paja

    Sprzedam szafę rack GFlex Szafa 600x600 - 32U na kółkach, szara

    W porządku, to jak można, to poproszę jakieś namiary na kontakt, dogadalibyśmy ewentualne szczegóły.
  7. Barto-Paja

    Sprzedam szafę rack GFlex Szafa 600x600 - 32U na kółkach, szara

    Ogłoszenie nadal aktualne? Jeżeli tak, to proszę o kontakt na pw.
  8. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    Znalazłem rozwiązanie. Problem nie był z siecią tylko z bardzo ostrymi regułami na firewallu. Miałem ustawione, że po 5 nieudanych próbach w krótkim czasie miało odcinać dany adres IP na godzinę. Na drugim laptopie udało mi się dostać bez problemu i takie rzeczy w logach znalazłem: Windows 10...
  9. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    Na chwilę obecną nie wchodzi to w grę. Jesteśmy już na ostatniej prostej przeprowadzki, a tam już docelowo jest przygotowane, aby wszystko, co ma pracować, pracowało na kablu. Funbox jest niefortunnie umieszczony na korytarzu, powieszony na ścianie, a przy małym dziecku NAS na podłodze nie...
  10. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    Funbox 3.0. Skoro problem nie wynika z qnapa no to całe szczęście. Chwilę muszę się przemęczyć w takim układzie.
  11. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    Router dosłownie na drugim końcu pomieszczenia < 7m odległości w linii prostej. Wszystko jest oddelegowane do Modemu, w modemie ustawiony adres na sztywno tylko dla NASa. Tv łączy się do Modemu. Zdarzały się takie incydenty, że jeden laptop, który pracuje na 2.4 GHz widział normalnie NASa, a...
  12. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    @Czarek - nie używałem ani razu ich usług do synchronizacji czegokolwiek. Miałem krótki epizod z myqnapcloud, ale trafiłem gdzieś na informację, chyba nawet tu, na forum, że to nie jest do końca tak bezpiecznie i sobie odpuściłem. Próbowałem też z kablem, nic to nie poskutkowało. Odnośnie samej...
  13. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    Od kiedy NAS nie jest wystawiony na świat, w zasadzie w logach cisza. Mam tylko odnotowane, że zalogowano jako gość. Co do zakładki zasilanie: - EuP: wyłączone - Wake-on-LAN: włączone - Przywracanie zasilania: Pozostaw serwer wyłączony - Harmonogram zasilania: wyłączony
  14. Barto-Paja

    Pomoc Po kilku dniach nieaktywności NAS jest niewidoczny w sieci

    @pigers - jeżeli dobrze pamiętam, to `5.0.1.2248 build 20221215` @Damian - nie patrzyłem w logach, z harmonogramu zasilania jedynie ma ustawione, że w przypadku braku prądu z sieci ma się wyłączyć po 5 minutach i samemu nie podnosić. Wczoraj pojawił się w sieci widoczny jako komputer, ale nadal...