Recent Content by bercikq

  1. bercikq

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    usunąłem cloudlink wyłączyłem wszystkie opcje myqnapcloud restart serwerka i jeszcze raz zainstaluje cloudlink i wszystko po włączam .... instalacja ponowna cloudlink oczywiście nie obeszła się bez problemów dopiero po restarcie serwerka zainstalowała się bez problemu i ... włączam cloudlink...
  2. bercikq

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    ja tez chyba ze względów bezpieczeństwa też miałem wyłączony ten (cloud? tylko dlaczego przecież wszystko było ok (link z pierwszego postu mojego) a co do tej aplikacji cloudlink na qnap to dopiero wczoraj ja zainstalowałem bo wcześniej jej nie miałem i wszystko grało i buczało. Połączenia do...
  3. bercikq

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    UPnP ---> tak spróbuje ręcznie jak znajdę jakiś poradnik (obrazkowy) jak to się robi
  4. bercikq

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    włączyłem i wyłączałem dodatkowo restart serwerka zrobiłem i nic w routerze wcześniej w sekcji Forwarded Ports miałem przekierowane porty z automatu w tej chwili jest tylko wpis dotyczący kamerki, qnap-a nie ma wpisu
  5. bercikq

    Wiedza myQNAPcloud - czyli QNAP w internecie... (przekierowanie portów)

    witam od jakiegoś czasu ok 5-6 dni nie działa połączenie z qnap ts-120 z zewnątrz (nic nie grzebane ani w routerze ani w qunap-120) otrzymałem taką informacje od qnap Security Advisory for myQNAPcloud DDNS zastosowałem się do niej zaktualizowałem firmware pomyślnie jednak nadal nie ma połączenia...
  6. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    oczywiście ze wiem co mam włączyć (proszę czytać ze zrozumieniem) chodziło o ikonki na pulpicie - o właśnie odkryłem ten pasek nawet nie wiedziałem ze istnieje. Wracając do głównego wątku to na razie bawię się zdalnie tym qnapem (poznaje go, oswajam się) jak będę w domu to przetestuje...
  7. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    transfer się polepszył jak całkowicie wyłączyłem Symantec Endpoint Protection (wcześniej wyłączałem tylko moduł firewall + zbędne usługi w qnapie)więc musiał nieźle blokować. Komputer od nowa składałem w tym roku więc jest to świeża w miarę kopia doinstalowałem już parę programów które tak...
  8. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    coś rzeczywiste mi blokowało coś. ftp nadal 15 mb/s jednak jak mapuje dysk sieciowy poprzez qfinder mam transfer 45 mb/s. ponawiam pytanie tworze dysk wirtualny iscsi na moim stacjonarnym(poprzez qfinder) w systemie widziany jest jako zwykły dysk (transfer ponad 100mb/s) czy taki wirtualny...
  9. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    tak pokazuje mi na routerze ale o dziwo jak utworze dysk wirtualny iscsi przez program qfinder to transfer mam przepiękny 105mb/s czy da się taki dysk zamontować nie tylko na jednym kompie ale na odległych łączących się z zewnącz???
  10. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    testy testy (wyłączyłem wszystko co się dało zostawiłem tylko ftp i dostęp zdalny) i nic filezilla pokazał 9mb/s na total commanderze trochę szybciej czyżby za tysiak(wraz z dyskiem) mamy sprzęt którego przesył jest 15mb/s:D? ktoś ma takiego qnapa tez ma takie transfery? jaki kupić zęby miał...
  11. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    dyski mają inne na pewno ale na pewno nie szybsze od tego w qnapie. mój router obsługuje te ramki ustawiłem nawet wartość w routerze 4074 oraz w qnapie taką samą i nic nie zmieniło dalej max 15mb/s chyba nie po wiesz mi ze kasa wyrzucona w błoto na ten qnap. JA na tym routerku z podłączonym...
  12. bercikq

    Pomoc TS-120 wolny transfer ftp i mapowany dysk sieciowy

    Witam Posiadam (od niedawna) qnap ts-120 chciałem przekopiować trochę danych a mianowicie 500gb z kompa na qnap połączony Kablem do routera - status portu 1000M Full. Router <-> komp -status portu 1000M Full. Prędkość max 15 mb/s. Dysk twardy seagate ST2000DM001-1CH164 nówka. W czym jest...
  13. bercikq

    Kawa i papierosy Wybór dysku do serwera QNAP - czym się kierować?

    na chomikuj ograniczeń nie ma co do ilości przechowywanych danych i nie trzeba płacić jak się zalogujesz na swoje konto i ściągasz swoje dane, wskazane są archiwa rar z hasłem np. zdjęcia z 2013r.rar co do prędkości to wiadomo kto jaki ma internet mi się udało osiągnąć 10 MB/s (100 Mbit/s)...
  14. bercikq

    Kawa i papierosy Wybór dysku do serwera QNAP - czym się kierować?

    nie chciałbym robić krypto reklamy ale bardzo dobrze zrobić sobie kopie swoich danych na np. chomikuj.pl hasło założyć na konto i nikt nie będzie miał dostępu do niego. Ja tak zrobiłem i jestem z tego zadowolony mój dysk w qnap ts-120 uległ uszkodzeniu i gdyby nie kopia zdjęć, filmów oraz...
  15. bercikq

    Pomoc Toshiba DT01ACA200 czy SEAGATE ST2000DM001 do qnap ts-120

    Dysk sieciowy QNAP - oficjalnie w Polsce w EPA Systemy jak zwal tak zwał adres strony sugeruje ze jest to strona producenta