Recent Content by bobi1326

  1. bobi1326

    Pomoc Zmiana wolumenu statycznego

    „dysk z danymi” - ważne który dysk wysunę? Oba są spięte w RAID1 i nie mają wydzielonych żadnych osobnych przestrzeni. Hm. Czyli strategiczne dane i tak wypada jakoś zabezpieczyć? Jak mam spróbować przenieść kopię plików Time Machine. Cały folder kopiuj/wklej?
  2. bobi1326

    Pomoc Zmiana wolumenu statycznego

    Szanowni Państwo, Chciałbym umożliwić mojemu NASowi tworzenie migawek. Niestety posiadam dwa dyski spięte w RAID1 oparte na wolumenie statycznym. Danych na dyskach trochę jest (przede wszystkim kopia Time Machine). Jak najbardziej efektywnie zmienić typ wolumenu? Domyślam się, że dyski do...
  3. bobi1326

    Pomoc VPN z QNAPa dla zabezpieczenia połączenia w domu

    Szanowni Forumowicze, Mam pytanie odnośnie wykorzystania serwera VPN uruchomionego na QNAPie do zwiększenia bezpieczeństwa polaczenia internetowego. Moja konfiguracja to QNAP podłączony do routera z którym łącza się komputery będące w sieci domowej. Pojawia się pytanie czy będąc w sieci domowej...
  4. bobi1326

    Pomoc Rozszerzenie przestrzeni za pomocą S

    Dzięki za odzew i pomoc :) A tak z ciekawości dopytam czy zasoby tak udostępnione będę mógł dodać do biblioteki Plex'a? Plex odpalony na QNAP, zasoby po iSCSI na Synku. Pozdrawiam :)
  5. bobi1326

    Pomoc Rozszerzenie przestrzeni za pomocą S

    Witam szanowne grono, W moim QNAPie zaczyna brakować miejsca. Pracuję na dwóch dyskach 2TB spiętych w RAID 1. Wiem, że najtańszym rozwiązaniem wydaje się wymienić dyski ale w domu posiadam jeszcze dwa dyski 2 TB oraz nieużywany S DS-211j. Czy jest możliwość spięcia ich w jakiś sposób...
  6. bobi1326

    Pomoc Aktualizacja PLEX

    Witam, Od jakiegoś czasu dostaję informację, że można pobrać nową aktualizację serwera PLEX. Pobieram odpowiedni dla mojego QNAPa plik i instaluje go ręcznie po zatrzymaniu PLEXa na QNAPie. Zrobiłem to już dwukrotnie. Za każdym razem otrzymuje komunikat "Instalowanie" i trwa to wieki. Zrobiłem...
  7. bobi1326

    Pomoc Jak zmapować dysk QNAPa w XP po Virtual Station

    Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem tkwił w grupie roboczej. Oczywiście w uruchomionym Windowsie była inna grupa oraz w QNAPie inna. Po wpisaniu tych samych nazw wszystko ruszyło tak jak piszecie. Jeszcze raz dziękuję za pomoc :)
  8. bobi1326

    Pomoc Jak zmapować dysk QNAPa w XP po Virtual Station

    Witam Szanowne Grono, Zainstalowałem i uruchomiłem Windowsa XP poprzez Virtual Station na moim QNAPie. Chciałbym teraz na tym Windowsie mieć zmapowane zasoby QNAPa. Czy idzie to zrobić? Jeśli tak to jak powinna wyglądać ścieżka do mapowania? Próbowałem: \\nazwa.serwera.com \\nazwa.serwera.com\...
  9. bobi1326

    Pomoc Problem z TS-251 po ostatniej aktualizacji (20170121)

    Problem w tym, że nie mam gdzie danych przechować :( A to znacząco utrudnia manewr :( Czy jak pobiorę najnowsze oprogramowanie ze strony producenta to będę je mógł wgrać poprzez opcję aktualizacji? Tylko, że obecna wersja nie będzie się różniła od wgrywanej. Pewnie wywali błąd, że to nie jest...
  10. bobi1326

    Pomoc Problem z TS-251 po ostatniej aktualizacji (20170121)

    A można w jakiś sposób wgrać ręcznie jeszcze raz najnowsze oprogramowanie? Dzisiejsza aktualizacja była wykonana zdalnie i może coś poszło w trakcie nie tak ;/
  11. bobi1326

    Pomoc Problem z TS-251 po ostatniej aktualizacji (20170121)

    Co do dysku to smart test idzie co poniedziałek, a pełen raz w tygodniu. Na noc zapuszczę pełen test ręcznie w celu sprawdzenia. Jakoś inaczej mogę sprawdzić dysk? Grr... Postawienie NASa od nowa? Hm... Czyli zgranie wszystkich danych, format i powrót? Rozumiem, że w takim przypadku wszelkie...
  12. bobi1326

    Pomoc Problem z TS-251 po ostatniej aktualizacji (20170121)

    Witam, Po ostatniej (i w sumie przedostatniej również) aktualizacji TS-251 zauważam bardzo duży spadek jakości pracy na urządzeniu. To czego najczęściej używam, czyli stacja pobierania w momencie dodania do niej niewielkiej ilości plików (nawet przy około 20) powoduje ogromne spowolnienie...
  13. bobi1326

    Pomoc TinyMediaManager - plex nie chce pobrać opisów i tytułów serialu

    Kasujesz śmietnik tą opcją: Niestety, u mnie nie działa... Przeniosłem pliki w inne miejsce, zrobiłem refresh all, opróżnij kosz i wrzuciłem pliki na miejsce. Dałem refresh all i nadal nie ma nazw :( Plexa mam najnowszego. Pomogło wyczyszczenie zbiorów. To chyba właśnie o to chodziło w tej...
  14. bobi1326

    Pomoc TinyMediaManager - plex nie chce pobrać opisów i tytułów serialu

    Wkleilem stąd: Reset METADATA for a Specific Series?
  15. bobi1326

    Pomoc TinyMediaManager - plex nie chce pobrać opisów i tytułów serialu

    Usunąłem ale nic nie dało. Teraz chcę spróbować tak: 1) Move the series folder out of your TV Shows folder 2) Update the library ( just the little circle with an arrow in the top right) 3) Empty the trash (Removes entries that are no longer found such as your recently moved TV Show) 4) Clean...