Recent Content by bojamar

  1. bojamar

    Wybór przełącznika sieciowego

    Muszę dobrać przełącznik od mojego sprzętu. Nigdy nie korzystałem jescze z takich urządzeń w sieci domowej. Im więcej czytam tym bardziej jestem zainteresowany, ale mam problem z wyborem. Przeglądałem tylko q-napa, ale i tak nie moge się zdecydować bo dopiero raczkuję w temacie. Trunking portów...
  2. bojamar

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    OK, dobrałem już radiatory. Teraz myślę nad przełącznikiem. Trunking portów by się przydał. Sprzęt: PC jeden port 2,5GbE, qnap Ts-464- 2,5GbE Po za tym: laptop, drukarka, TR-002 pozostałe sprzęty przez wi-fi Swiatłówd netia 2gb, ONT i router w jednym z wifi 6
  3. bojamar

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    OK, dzięki. Szukam teraz odpowiedniego radiatora. Czy ten od qnap - QNAP HS-M2SSD-02 będzie ok?. Z tego co próbuję doczytać to chyba nie każdy może się zmieścić. Można uzyskać informację jakich rozmiarów do tego serwera szukać radiatorków?. Myślałem, że nie będą potrzebne, ale skoro piszesz...
  4. bojamar

    Pomoc Pierwsza konfiguracja TS-464 - system na ssd m.2 + migracja dysków HDD z poprzedniego nas TS-253A

    Dzięki. Czy to problem ? - nie wiem jaka była kolejność tych hdd w poprzednim nas 1701781197 Dyski były poprzednim jako pojedyńcze, ale jak próbowałem je zamontować w pc to oczywiście nie dało rady. Rozumiem, że muszą byc ponownie od serwera oba włożone i ODZYSKAJ. NIe wiem tylko co z tą...
  5. bojamar

    Pomoc Pierwsza konfiguracja TS-464 - system na ssd m.2 + migracja dysków HDD z poprzedniego nas TS-253A

    Witam, właśnie dotarł do mnie nas TS-464 ( 4-ro dyskowy) oraz dysk ssd 2tb wd red sn700. Chcę postawić system a następnie zainstalować dwa dyski po 8Tb wd red (z danymi). Dyski te były wyjęte z poprzedniego nas TS-253A ( dwu zatokowy) w 2018r. W związku a tym mam pytanie jak przeprowadzić...
  6. bojamar

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Ok, czyli gdzieś na forum to już było. Chyba nie umiałem szukać. Dzięki
  7. bojamar

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Ok, ja też się nie znam, dlatego myślałem że tutaj znajdę odpowiedź. NIe wiem jaką pojemność dysków ssd wybrać aby nie przepłacać bez potrzeby. Jak ją obliczyć. Od czego uzależnić dobór wielkości tych dysków.
  8. bojamar

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Widzę, brak zrozumienia zadanych przeze mnie pytań. To już przeglądałem 5 razy i dlatego moje pytania. Może ktoś doradzi , kto się zna na rzeczy.
  9. bojamar

    ssd m.2 do Qnap TS-464

    Witam, właśnie rozpakowałem nowy TS-464. Będą na nim 4 HDD w sumie ok 50TB. Zanim zabiorę się za podłączenie i instalacje stanąłem przed dylematem/wyborem ssd m.2 do tego sprzętu. 1. Jakie dyski ssd polecacie 2. Jaka ilość dysków ( jeden czy dwa) - jeżeli dwa to dlaczego? 3. Jaka wielkość (...
  10. bojamar

    Cześć

    Witam po kilku latach nieobecności z racji wymiany sprzętu.