Recent Content by can5ona

  1. can5ona

    Pomoc Container Station 3 - brak linków do kontenerów

    Już wiem, co się stało. Nie wiem dlaczego, ale ważne, że udało mi się to "naprawić". Nie jestem zbyt zaawansowanym użytkownikiem Dockera, więc nie wiem, czy mój opis będzie zrozumiały. Jak miałem skonfigurowanego Dockera Filezillę do tej pory w Container Station 2: Sam Qnap miał adres w sieci...
  2. can5ona

    Pomoc Container Station 3 - brak linków do kontenerów

    Popełniłem błąd. Zaktualizowałem Container Station na QNAP-ie do wersji 3. Ponoć nie ma odwrotu. Ale do rzeczy. Mam dwa kontenery Docker - Firefox oraz Filezillę. Aby dostać się do nich spoza sieci lokalnej, stosowałem takie rozwiązanie: Na Qnapie mam zainstalowanego Team Viewera. Dzięki niemu...
  3. can5ona

    Pomoc Czy istnieje jakiś klient FTP na Qnapa?

    Tak informacyjnie. Postawiłem Filezillę w Dockerze i śmiga prawidłowo. Trochę upierdliwy jest dostęp do niej zdalnie, ale da się przeżyć. Hybrid Mount miał ten plus, że po zalogowaniu do QNAP-a przez MyQnapCloud mogłem sobie pobierać i wysyłać, co chcę z dowolnego miejsca na świecie (bo...
  4. can5ona

    Pomoc Zmiana HDD na SSD w TS-253D (single drive)

    Ok dzięki za wyjaśnienie. Czyli clonezilla a jak się nie uda, to postawię od zera. BTW @ marar_m1 Ten nas ma 2 zatoki a nie 6 ;)
  5. can5ona

    Pomoc Zmiana HDD na SSD w TS-253D (single drive)

    Witajcie. Mam TS-253D z IronWolfem 4TB w środku. Co tu dużo mówić - od zawsze wkurzała mnie jego głośność. Obecnie mam możliwość wymiany na SSD 4TD i chciałbym to zrobić. Nie wiem jednak, jak się do tego zabrać. W Qnapie mam tylko tego jednego IronWolfa (żadnych RAID-ów itd.). Po prostu...
  6. can5ona

    Pomoc Czy mogę wyjąć dysk bez utraty danych

    Operacja przeprowadzona. Nas wyłączony, dysk wyjęty, śrubki wkręcone, dysk wsadzony, Nas włączony i działa. Miałeś rację - nie pomogło - nic a nic, ale nas przynajmniej nadal działa.
  7. can5ona

    Pomoc Czy mogę wyjąć dysk bez utraty danych

    Mam TS-253D.w środku jednego IronWolfa. Niestety dysk jest dość głośny. Szukając rozwiązania, przeczytałem że odrobinę ciszej śmiga, gdy jest przykręcony, a ja użyłem tylko plastikowych zatrzasków. Czy kiedy wyłączę całkowicie Qnapa, to mogę bezpiecznie wyjąć dysk, zrobić co trzeba, wsadzić...
  8. can5ona

    Pomoc Czy istnieje jakiś klient FTP na Qnapa?

    Mam HD Station . Tzn. wyłączone, bo nie korzystam z HDMI w Qnapie. O ile dobrze przeczytałem opis, to wspomniana przez Ciebie Filezilla działa tylko po HDMI i skoro nie mam podłączonego ekranu, to nie mogę z niej skorzystać. No chyba, że da się "podejrzeć obraz HDMI", mimo iż QNAP nie jest do...
  9. can5ona

    Pomoc Czy istnieje jakiś klient FTP na Qnapa?

    Mam taki "problem" z Hybrid Mount-em, że póki działa, cały czas podtrzymuje połączenie z FTP, przez co z kolei mój Qnap nie chce iść spać. Dodatkowo, nie ma dwóch paneli w File Station, więc daleko temu do wygody. Instalacja czegokolwiek w Dockerze powoduje, że muszę trzymać uruchomiony...
  10. can5ona

    Pomoc Czy istnieje jakiś klient FTP na Qnapa?

    Dzięki za podrzucenie pomysłu, ale jednak takie rozwiązanie mnie nie urządza. Chciałbym po prostu z pulpitu QTS uruchomić sobie klienta FTP i pobrać na QNAP-a jakieś pliki. Teraz robię to przez Hybrid Mount, ale wolałbym właśnie coś w stylu klienta FTP z dwoma panelami, jak w nieśmiertelnym...
  11. can5ona

    Pomoc Czy istnieje jakiś klient FTP na Qnapa?

    Witajcie. Szukam, szukam i nie mogę znaleźć. Czy naprawdę nie ma na Qnapa ani jednego klienta FTP typu FlashFXP, Fileziila, Cyberduck itd? Wiem, że można sobie zamontować FTP-a za pomocą Hybrid Mount, ale jednak wolałbym taką bardziej tradycyjną metodę. Byłoby mi wygodniej logować się do QTS...
  12. can5ona

    Pomoc Czy HybridMount podtrzymuje połączenie, czy je kończy?

    Dzięki za info. To w zasadzie rozwiązuje całą zagadkę i już wiem, że po prostu muszę stopować HybridMount, po zakończeniu kopiowania plików. Trochę upierdliwe, ale przeżyję.
  13. can5ona

    Pomoc Czy HybridMount podtrzymuje połączenie, czy je kończy?

    Jako osoba, która przesiadła się z S na Qnap, byłem zdziwiony brakiem możliwości połączenia się ze zdalnym FTP-em wprost z File Station. Oczywiście szybko okazało się, że dawniej tak było, ale teraz konieczna jest instalacja HybridMount. Zrobiłem to i ustanawiam sobie połączenie z FTP-em...