Recent Content by chomik82

  1. chomik82

    Pomoc PhotoStation 6 - źle importuje foldery

    Hej, Dzisiaj potrzebowałem przejrzeć zdjęcia odpala photostation 6 i widzę dziwnie zaimportowane foldery. W skrócie można to opisać tak, że wchodzą do PhotoStation miałem 2 katalogi a w każdym z tych katalogów kolejne. Teraz wchodząc mam wszystkie katalogi zaimportowane do jednego. Inaczej...
  2. chomik82

    Pomoc Adapter 3,5 cala na dysk 2,5 cala TS-351

    Ten adapter QDA-A2AR bardzo fajny. Cena również :) Wczoraj jeszcze szukałem i znalazłem na popularnym portalu coś takiego:
  3. chomik82

    Pomoc Adapter 3,5 cala na dysk 2,5 cala TS-351

    Tak zgadza się jeśli chodzi o złącza. Ale w TS-351 dostaje się tylko takie prowadnice jak na zdjęciu poniżej: I do tego nie ma jak zamontować dysku 2,5 cala. Zwykłe adaptery/ sanki również nie pasują. Kupiłem tez coś takiego: ale to znowu za bardzo odsuwa dysk 2,5 cala od krawędzi ze...
  4. chomik82

    Pomoc Adapter 3,5 cala na dysk 2,5 cala TS-351

    Witajcie, Od jakiegoś czasu szukam adaptera 3,5 calowego w który zamontuję dysk 2,5 calowy i to wszystko zamontuję do TS-351. Ma ktoś może jakiś sprawdzony patent na to? Jakiś czas temu kupiłem taki adapter niestety nie ma ich już. Zwykłe szyny nie pasują dlatego, że dysk musi być...
  5. chomik82

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Jeżeli zacznie ci działać mycloud to nie zmieniaj. Myślę że już będzie działał
  6. chomik82

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Zostaw opcje router. Zmieniasz tylko w tej zakładce zaznaczonej na czerwono. Musisz tam dodać regułę podać port 8080 podać adres Twojego qnapa i będzie działać. Zapewne będziesz miał te porty dodane ale prze qnapa. Natomiast musisz je dodać jeszcze raz ale ręcznie. Taki urok tego routera. Do...
  7. chomik82

    Pomoc Qnap TS-231p + UPC Connect Box brak chmury.

    Miałem ten sam problem. Pierwsze co musisz zrobić to sprawdź jakie IP masz. czy jest to IP4 czy może IP6? Jeżeli masz IP 6 dzwoń do UPC na pomoc techniczną i poproś aby Ci przepieli na IP4. Jak już będziesz miał IP4 wejdż na na niego i zobaczysz wtedy, że będziesz miał więcej możliwości do...
  8. chomik82

    Pomoc TS-351 - jak skonfigurować 3 dyski

    Witajcie, Chciałbym Was prosić o pomoc. Mam TS-351 zakupiłem do niego na początek dysk 4TB WD RED. Wczoraj dokupiłem dysk Transend SSD M.2 256 GB. Dodatkowo mam dysk SSD 128 GB GoodRama, którego chciałbym też wykorzystać. Prośba do Was o pomoc w jaki sposób te dyski ustawić aby je najlepiej...
  9. chomik82

    Pomoc Zawieszanie routera UPC ConnectBox przy dostępie przez myqnapcloud

    Robiłeś już przekierowania portów na routerze?
  10. chomik82

    Pomoc Da się przenieść system później?

    Zdjęcia chciałby trzymać na dysk WD Red 4 TB z innymi filmami. Jako drugi dysk. Na ssd tylko system i aplikacje. A przeglądać głównie przez telefon komputer a rzadziej ale również przez TV czyli może właśnie plex-a.
  11. chomik82

    Pomoc Da się przenieść system później?

    Dzięki. Czy taki serwer z dyskiem m.2 i systemem na nim będzie lepiej i szybciej pracował? Czy będzie to odczuwalne przy pracy na folderach ze zdjęciami?
  12. chomik82

    Pomoc Da się przenieść system później?

    Cześć, Jestem posiadaczem TS-351 z pamięcią RAM 8GB oraz dyskiem 4TB WD Red. Serwera chce używać do celów domowych, zdjęcia, filmy backup danych. Narazie bawię się serwerem poznaje opcje i szukam odpowiedniego scenariusza dla siebie. Chciałbym Was prosić o radę, czy jakbym zdecydował się na...
  13. chomik82

    Witajcie

    Cześć wszystkim! Od nie dawna jestem posiadaczem TS-351. Narazie testuje sprawdzam możliwości uczę się tego urządzenia i systemu. Pozdrawiam