Recent Content by cichys

  1. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    @pigers - dziękuję za informację. Nie wiem co to za pakiety, ale zakładam, że ok bo wszystko działa jak w zegarku ;)
  2. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    Może mi ktoś powiedzieć o czym świadczy ten komunikat: "Wiadomość: [QuFirewall] In time of 2021-04-29 10:15:01 ~ 2021-04-29 10:43:11, the denied amount reach the set threshold: 30." Tłumaczenie: Wiadomość: [QuFirewall] W terminie 2021-04-29 10:15:01 ~ 2021-04-29 10:43:11 kwota odrzucona...
  3. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    Chyba niepotrzebnie się chwaliłem na forum bo ktoś włamał mi się na serwer i przez dłuższy czas nie mogłem się nawet na niego zalogować. Ostatecznie się udało. Dopóki nie zabezpieczę serwera zgodnie z sugestiami @daniel_t oraz @pigers - za co im serdecznie dziękuję - nie będę korzystał z NAS-a...
  4. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    @daniel_t - dziękuję za pomoc tzn. wskazanie celu, ale jeszcze długa droga przede mną tzn. w wolnym czasie postaram się wygooglować o o czym piszesz. W tej dziedzinie jestem laikiem, ale z czasem dam radę. Na chwilę obecną sytuacja wygląda tak: "Robisz serwer na VPN" - czarna magia, ale...
  5. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    @daniel_t słucham @pigers dlatego dzisiaj usypiałem dzieci oglądając film "ATAK? Zabezpiecz NAS!" ;) Przez ostatnią godzinę zmieniłem już hasło, ustawienia serwera i zainstalowałem programy zabezpieczające :D. Tak czy siak muszę od czasu do czasu udostępniać pliki i niestety ale w dalszym...
  6. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    ~pigers mógłbyś precyzyjniej wyjaśnić "WYŁĄCZAMY UPNP - malware atakuje"? Niestety nie do końca wiem o co chodzi a od rana się z tym męczę. Przeczytałem kilkanaście postów i nie znalazłem odpowiedzi. Niestety dzieci i praca zajmuję większą cześć mojego życia dlatego byłbym wdzięczny za pomoc.
  7. cichys

    Pomoc myQNAPcloud brak łączności przez Internet - błąd port 80 (router od Netia + TP-LINK ARCHER 5400c)

    QNAP TS-251+ 8GB - 2 lata usługa myQNAPcloud działała ok jednak po wymianie routera przez NETIĘ na Alcatel Lucent i-240G-P w usłudze myQNAPcloud przy "Łączności przez Internet" ("Net Connectivity") jest czerwony "x" tzn. że nie działa przez co nie mogę udostępniać plików w chmurze. Router...
  8. cichys

    Witam

    W sumie to nie wiem co by tu o sobie opowiedzieć na forum na którym raczej za często nie będę się pojawiał bo gonią mnie sprawy rodzinne i zawodowe. Jeśli chodzi o przygodę z serwerami to dopiero ją zaczynam i jestem zielony w temacie, dlatego zapewne nie raz zadam prymitywne pytanie dla kogoś...
  9. cichys

    Pomoc Problem przy podłączeniu TS-251+ do telewizora przez kabel HDMI (błąd dysku)

    TAK - po zamontowaniu 2 dysków w NAS-ie i ich sformatowaniu z poziomu laptopa, oraz po zgraniu około 1 TB danych, postanowiłem podłączyć dysk do TV i spotkała mnie niemiła niespodzianka, o której napisałem powyżej. Na smartphonie i na laptopie nie mam problemu z działaniem NAS-a (zobacz moje...
  10. cichys

    Pomoc Problem przy podłączeniu TS-251+ do telewizora przez kabel HDMI (błąd dysku)

    Witam, klika dni temu zakupiłem QNAP-a TS-251+ i podstawowe rzeczy już skonfigurowałem na swoim laptopie jednak nie mogę podłączyć TS-251+ do mojego telewizora Samsung UE50H6400AK poprzez kabel HDMI, ponieważ jak zmieniam źródło w TV na HDMI do którego podłączony jest TS-251+ to wyświetla mi...
  11. cichys

    Witam

    z tej strony Cichy - mam nadzieję, że pozytywnie będzie nam się rozmawiało na forum :)