Recent Content by crayou

  1. crayou

    Pomoc kablówka z vectry

    No właśnie mam WPA4220KIT i on robi mi internet w piwnicy (20-30mbps wyciągam). I faktycznie mam bez bolca... Ale szczęśliwie jeszcze nie kupiłem tego tylko mam na testy od szwagra pożyczone. Nie dołożę już kabli - świeże ściany, nie będę pruł :( Ale takie coś: Wtedy Mesh niepotrzebny. Tylko...
  2. crayou

    Pomoc kablówka z vectry

    Koledzy - żeby było jaśniej: pierwszy schemat działa u mnie w mieszkaniu ale router stoi w jednym końcu mieszkania a na jego drugim końcu zostaje mi 1/4 prędkości internetu za jaką płacę. Jako że mesh niewiele poprawia, to chciałem przenieść router bliżej odbiorców. Ale chyba problem jest...
  3. crayou

    Pomoc kablówka z vectry

    Odgrzewam kotleta. Koledzy pomóżcie, bom noga z sieci :( Internet Vectra, sieć skonfigurowana jak na schemacie poniżej: Działać - działa ale gdy podpisałem umowę na nową prędkość, okazuje się że nie jest tak kolorowo. Po kablu rzecz jasna nie ma problemu ale Wi-Fi i Mesh (co zrozumiałe)...
  4. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    No ogarnąłem, tylko jakoś wiary nie dawałem, że włamują się drzwiami i oknami, więc szukałem potwierdzenia. Rozumiem, że to ten minus wystawiania NASa na publicznym IP? Swoją drogą, skoro łączę się przez twojanazwa.myqnapcloud.com, to chyba niekonieczne mi było wystawianie się na widok...
  5. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Panowie, od jakiegoś czasu dostaję niepokojący komunikat "Message: [Users] Failed to log in via user account "admin". Source IP address: 213.232.87.66". Ktoś, coś, próbuje mi się dostać do NASa?
  6. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    W myqnapcloud, w zakładce "My DDNS" mam "Włącz usługę My DDNS - włączona". O to chodzi?
  7. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Przez myqnapcloudlink.com logowało się zanim jeszcze zacząłem zabawę z TP-Linkiem. Przez LTE loguje po IP Vectry (i robi to bardzo szybko). Po LTE wpisuję IP VECTRY xx.xx.xx.xx:8080 i mam logowanie do QNAP - czyli zakładam, że operacja się udała. Co się stanie jak Vectra zmieni IP, bo w końcu...
  8. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Dzięki - chyba ogarnąłem. Jak teraz sprawdzić poprawność konfiguracji? EDIT: w opcjach metody logowania z telefonu pojawiła się opcja "POPRZEZ LAN IP" wraz z nr IP mojego NASa. A łączy przez IP routera Vectry.
  9. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Wołam @Pawliko głośno! :) Przegląd sytuacji: Technicolor Vectry jest już w trybie Bridge, ma wyłączone Wi-Fi. Do niego podłączony tylko Archer. Do Archera z kolei NAS i 3 pokoje po LAN. Archer skonfigurowany wizardem, rozgłasza 2x Wi-Fi. Urządzenia łączą się po Wi-Fi poprawnie i mają dostęp do...
  10. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Poczyniłem zakupy. Postawiłem na Archera C6. Jak znajdę trochę mocy przerobowych, to poproszę Was o pomoc w konfiguracji.
  11. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Po połączeniu TV kablem, NAS znajduje się w menu po jakichś 5s od włączenia [emoji106]
  12. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    A jaki profit z alternatywnego softu płynie? Edit: Może nie tyle o oszczędność chodzi, tylko o fakt że dopłacę do czegoś, czego mogę nie wykorzystać.
  13. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Mam nawet zaufanie do marki, bo od lat cała rodzinka na ich telefonach. Ale 100 zł więcej trzeba fiknąć. TP-Linka miałbym na miejscu z MediaExpert ale tam teraz śpiewa niejaki Zenek, przez co nie włączam już radia, więc zamówię z allegro ;)
  14. crayou

    Pomoc Dostęp do NAS z telefonu - dostawca: Vectra

    Jest to jakieś rozwiązanie. A czytałem, że taki router ostatnio w bursztynie znaleźli ;) Leżał lata w szafie a teraz nadarzyła się potrzeba to go odkurzyłem. Ale fakt - to jest moment na inwestycję.