Recent Content by ctxpl

  1. C

    Pomoc TS-459 Pro+ - Problem z wydajnością RAID10

    Witam Mam następujący problem z wydajnością macierzy RAID 10 na Qnapie. 4 x Seagate ST32000645NS ES 2 Średnie prędkości zapisu po sieci wynoszą około 50 - 60 MB max ( SMB, czy testy LAN Speed ) Odczyt ( o zgroza) - 34-38 MB max. Jeżeli testuje się zapis/odczyt po iSCSI jest jeszcze gorzej...
  2. C

    Instruktaż/Tutorial Debian Lenny na QNAP TS 209

    Witam Na forum jest już przedstawiona "bezpieczna" metoda stawiania Debiana jako chroot. Chciałbym teraz wam przedstawić metodę dzięki której skonfigurujecie QNAP-a jak normalny "serwer" linux-owy. Zanim zaczniesz cokolwiek robić utwórz kopie zapasową plików z dysku oraz kopie ustawień QNAP-a...
  3. C

    TS 209 Pro jako PDC

    Witam Ktoś z użytkowników bawił się QNAP-em jaki PDC opartym na sambie ? Jakieś uwagi, pomysły tricki doświadczenia ? ?
  4. C

    TS-209 Pro/Std Official FW (Version 2.1.2 Build 1113)

    Witam Zachciało się mi dziś odświeżyć swojego ts-209pro Moja obecna wersja to; Obecna wersja oprogramowania: 2.0.1 Build 0324T I w trakcie wgrywania: TS-209Pro_2.1.2_Build_081113.zip wywala: Ostrzeżenie - Niepowiodła się Aktualizacja Systemu Nieudana aktualizacja systemu. Proszę sprawdź...
  5. C

    Instruktaż/Tutorial Natywny Debian (4.0_r3 etch i386) dla serwerów x86

    Silas zadam kilka pytań zanim zainstaluje Debiana z TS209 :) 1. Jak to działa - na jakiej zasadzie ??? Na czym opiera się ta instalacja ( na pewno nie jest taka jak normalna na PC) Czy utracę dane znajdujące się na dysku po instalacji debiana ? 2. Czy konfiguracja NAS ( przydziały udostępnione)...
  6. C

    {PROBLEM] Jak ukryć TS-209 w sieci ?

    są takie urządzona jak Routeboard z systemem mikrotik dosłownie można wszystko między innymi zrobić zaporę dla naszego NAS-a, połączenie NAS i Routeboard daje wiele możliwości.