Recent Content by drzewiec

  1. drzewiec

    Pomoc TS-251 czerwona dioda drugiego dysku, status RAID1 zdegradowany

    Hej, standardowy bug sprzętowy w procesach Intela, wystarczy wstawić rezystor 100-130 Ohm na jednym złączu bodaj LPC i będzie śmigać kolejne 6 lat, z opisanych objawów to na 99% jest to. Robiłem to w zeszłym tygodniu, jak coś to pisz pomogę. Pzdr. 1652602660 Link: https://youtu.be/UeiphU73ubo...
  2. drzewiec

    Co w zamian za DS211j?

    Też mi się tak wydaje, jeśli nie zamierzasz mocniej się bawić np w wirtualizacje to 251 w zupełności styka.
  3. drzewiec

    Co w zamian za DS211j?

    Niestety robię to trochę na okrętkę, mam w DS211j dwa WD RED NAS 3TB, z czego jeden się posypał i mam z niego transfer rzędu 1,5Mb/s wiec to trochę potrwa, po drugie sprawny dysk jest systemowym i tylko z niego startuje mi póki co synek. Nie miałem żadnego raida, muszę cierpliwie czekać aż zgra...
  4. drzewiec

    Co w zamian za DS211j?

    Witam, dokładnie taką samą miałem sytuację, pare dni temu kupiłem TS-251+ a teraz mozolnie przenoszę dane (2 x 3TB) na dyski pośrednie (3 x 2TB), bawiłem się kilka dni TS-251 więc decyzja była prosta i szybka ;)
  5. drzewiec

    Witam

    właśnie przesiadłem się z DS211j na TS-251+ (btw nie widzę tego modelu na liście przy ustawieniach forum), mam tez NMP-1000 (wg mnie największa porażka w wykonaniu QNAP), pzdr