Recent Content by Dylek

  1. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    Ze trzy razy :) Zarówno same usunięcie z AD, jak i reset ustawień NASa i ponowna konfiguracja.
  2. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    Tak mam ustawione. Zrobiłem nawet mu reset ustawień, myśląc że coś za dużo naklikałem - po ponownym ustawieniu parametrów sieci ten sam kłopot. Na teraz sytuacja taka, że nie widać urządzenia w sieci, ale można wejść do zasobów wpisując z palca \\nazwa_serwera lub \\x.x.x.x. Co ciekawe -...
  3. D

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    I na czym stanęło? Mam ten sam problem.
  4. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    Pisałem, że wyłączenie i włączenie SMB 1 pomogło pod Windows 10. Z Windows 7 niestety ani nie widać serwera w sieci (trzeba wpisać z palca nazwę albo adres), ani tez nie można wejść do udostępnionego zasobu - żąda podania użytkownika i hasła.
  5. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    Działa ping po nazwie, mam własny DNS. W Windows 10 pomogło wyłączenie/włączenie obsługi SMB 1 oraz restart kompa. Działa teraz wejście w zasoby zarówno przez \\nazwa-serwera, jak i przez \\x.x.x.x 1640705392 Wyłączenie i włączenie SMB 1 pomogło. Póki co działa. Zobaczymy co z kompami na...
  6. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    To nie jest rozwiązanie, jakie by mnie cieszyło - musiałbym na X komputerach w sieci to wpisywać. Musi być gdzie indziej pies pogrzebany.
  7. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    Nie widzę nigdzie opcji jakie zdarzenia z SMB ma logować, jedynie znalazłem to w ustawieniach powiadomień - kryteriach filtrowania. Może po prostu próba wejścia przez \\nazwa-serwera zakończona błędem "na dzień dobry" nie zdąży się nawet zapisać jako próba dostępu? Wejście po \\x.x.x.x widzę w...
  8. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    Loguje mi jedynie poprawny dostęp do zasobów Drugi taki sam NAS z takimi samymi ustawieniami działa bez zarzutu.
  9. D

    Pomoc Błędy przy dostępie po SMB w różnych wersjach Windows

    QNAP TS-431XeU z QTS 5.0.0.1891 NAS podłączony do domeny, poprawnie widzi użytkowników domenowych i grupy. Udostępniony katalog. i teraz tak: - w Windows XP nie widać go w otoczeniu sieciowym, ale można wejść w udostępnione zasoby zarówno przez \\nazwa-serwera, jak i \\x.x.x.x - w Windows 7...