Recent Content by Ediah

  1. Ediah

    Pomoc Próba zamienienia SSH na OpenSSH.

    Rozumiem, że nie jest źle xd Jutro spróbuję drugi tutorial. Mam nadzieje, że te ogromne skrypty które tam widziałem nie są takie straszne :pOkeeej! Robie... Robie... Zrobiłem tak: #1 Spojrzałem na to: How To Replace SSH Daemon With OpenSSH - QNAPedia #2 A w tym artykule jest link do tworzenia...
  2. Ediah

    Pomoc Próba zamienienia SSH na OpenSSH.

    Dzięki za link. A mógłbyś odpowiedzieć mi krótko na moje pytania? Żebym mógł spać po nocach, a nie myśleć, że coś popsułem.%-}
  3. Ediah

    Pomoc Propozycja Tapatalk

    Zgłaszam, że nie działa Tapatalk na Android... :-(
  4. Ediah

    Pomoc Próba zamienienia SSH na OpenSSH.

    Nie. Podlinkowałem wyżej jaki. Tutaj wklejam jeszcze raz cały, ten sam link: Replace ssh - QNAPedia. No i 6 pytanie: Mam po prostu zacząć inny tutorial?
  5. Ediah

    Pomoc Próba zamienienia SSH na OpenSSH.

    Witam! Dziś chciałem zrobić coś, żeby dało się używać ssh nie tylko na koncie admina. Często używam git, więc ciągłe logowanie się na admina bywa niebezpieczne. Przeczytałem, że można to zrobić za pomocą OpenSSH. Znalazłem ten tutorial. Zaciąłem się na "Stage two". Pod koniec tej części jest...
  6. Ediah

    Pomoc Czy prędkość transferu na serwer nie jest zbyt niska?

    Oczywiście miałem na myśli tylko tyle, że to może nie przyśpieszyć maksymalnego transferu NAS. Teraz to wątpię by wyłączenie czegokolwiek zwiększy transfer. Dzięki. Rozwiązany.
  7. Ediah

    Pomoc Czy prędkość transferu na serwer nie jest zbyt niska?

    Tak sądziłem, że coś takiego już było, jednak nie udało mi się znaleźć. Wybaczcie. Mówiąc o klasycznym błędzie sieci to masz na myśli brak switcha w sieci? Wątpię czy to jest konieczne w moim wypadku. Śmiem wnioskować się, że "test", który wykonałem i opisałem wyżej na nie obciążonym routerze...
  8. Ediah

    Pomoc Czy prędkość transferu na serwer nie jest zbyt niska?

    Witam! Jestem przed formatowaniem komputera, więc wrzucam wiele GB na NAS i zacząłem się zastanawiać czy transfer plików z komputera na serwer nie jest zbyt niski. Drugi dzień wrzucam pliki, które są głównie spakowane RARem, zwykle od kilkuset MB do kilku GB i maksymalny transfer jaki występuje...
  9. Ediah

    Pomoc Check File System oraz pewien error

    Tak, sprawdzalem. Sprawa wyglada tak, ze specjalnie czekalem z zakupem na premiere tych dyskow, bo ufam tylko WD. ; P No i ze wzgledu na to, ze te dyski sa swierze to na liscie kompatyblinosci jeszcze ich nie ma, ale za to sa wszyscy poprzednicy serii RED: No i w sumie to tylko serwer...
  10. Ediah

    Pomoc Check File System oraz pewien error

    Problemik, wiec prosze o pomoc. ; ) Z gory przepraszam za brak ogonkow, ale jakos moj ubunciak zapomnial sie nauczyc niektorych liter. :p Otoz posiadam TS-420. 2 tygodnie temu kupilem nowiutkie, pachnace cztery dyski WD RED 4TB. Zostaly polaczone w RAID 5. Po wrzuceniu danych, ktore byly na...
  11. Ediah

    Witajcie Forumowicze!

    Cześć! Witam w klubie TS-420. Również taki posiadam. ;)
  12. Ediah

    Pozdrawiam! Mam nadzieję, że dowiem się tu wielu rzeczy. ;D

    Tak, mam. To akurat jest kadr jednej z moich tapet, a tapeta przedstawia Arduino, którym się też swojego czasu zajmowałem. Świetna sprawa! Arduino - HomePage Gdy zajdzie taka okoliczność, że poczuję w pobliżu zapach szybszego neta oraz będę miał przy sobie drugi laptop, gdzie mam te tapety to...
  13. Ediah

    Pozdrawiam! Mam nadzieję, że dowiem się tu wielu rzeczy. ;D

    Dzieeeń dobry!(&) Jestem uczniem już 4 rok Technikum Informatycznego w Poznaniu. Głównie interesuje się programowaniem(C++, rozpoczynam przygodę z Java/Android, również znane podstawy Pythona, MySQL, HTML i PHP) oraz ostatnio coraz więcej sieciami i linuxopodobnymi. Zarejestrowałem się tu, by...