Recent Content by eustachy

  1. eustachy

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Może tak być, ale w pracy chyba nie mogę, choć nigdy nie próbował w pracy pić browara. :D Powiem tak, jesli będziesz miał ochotę powalczyć, to jestem gotów Ci pomóc. Sam przebrnąłem przez niezłe "piekło" żeby to zadziałało "po mojemu". Ale mam na tym polu spore doświadczenie, zarówno w...
  2. eustachy

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Jak stryjenka uważa.. Ja wiem jedno - rozwiązanie, przynajmniej w mojej konfiguracji, działa bezproblemowo. Trudną będzie postawić tezę, czemu u mnie działa,a u Ciebie nie, nie zagłębiając się w konfigurację i środowisko. Na pewno z postawioną tezą że QNAP z Win2012R2 nie działa prawidłowo...
  3. eustachy

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Ja też mam produkcyjnie podpięte 2 hosty fizyczne (około 15 maszyn wirtualnych). Wymagające środowisko pod względem IOPS (zapis ciągły z 15-20 maszyn plików po około 100-150Kb.) Obciążenie procesora prawie żadne, IOPS na poziomie 20% maksymalnego deklarowanego przez producenta dla moje go...
  4. eustachy

    Pomoc HD station problem z youtube 1080p

    Nie wiedzieć czemu, ale YouTube w kodi wyświetla mi firmy z domyślną jakością 720p (mimo ustawień w konfiguracji). Choć przyzwyczaiłem się do tego i używam praktycznie wszystkiego z kodi. Dodam że pomimo wielu włączonych usług, używania kart sieciowych w teamingu itd, nie mm pików na procesorze...
  5. eustachy

    Pomoc HD station problem z youtube 1080p

    Wydaje mi się że generalizujecie towarzyszu generale. Po pierwsze, korzystam z wielu usług, ale ze wszystkich pełną świadomością. :-) Po drugie nigdzie nie jest napisane że możesz korzystać z 5 usług z 30 dostępnych w jednym czasie. Patrząc po parametrach mocy procesora + ram. powinno uciągnąć...
  6. eustachy

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Cześć Dzięki za "szybką" odpowiedź. :) Ja też się skusiłem na to rozwiązanie. Mam TVS-871U-RP. 4 dyski po 3TB w RAID 10+ cachowanie 2 dyski 256GB SSD. Jedyne na co nie mam pomysłu, to awaria QNAP. Kupiłem drugiego (takiego samego) i robię skryptem zrzut, ale to nie jest idealne rozwiązanie...
  7. eustachy

    Przy piwie Qnap i Hyper-v po iSCSI

    Ćwiczył ktoś? daje to rade, czy nie warto sobie głowy zawracać i nadaje się do domowych rozwiązań.. Pozdrawiam Rafał
  8. eustachy

    Pomoc Kontynuacja odtwarzanego filmu

    Xbmc domyślnie tak robi Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  9. eustachy

    Pomoc Automatyczne logowanie

    Wracam z pytaniem.. Może ktoś znalazł rozwiązanie? Pozdrawiam Najnowsza aktualizacja, wprowadza możliwość wyłączenia logowania.. temat do zamknięcia.
  10. eustachy

    Pomoc Dźwięk po HDMI na TV

    Jesteś w dobrym Menu.. Musisz tylko widoczną listę przewinąć niżej.. Jeszcze pytanie, czy to wina samego XBMC.. A czy jak puścisz muzykę, czy film z XBMC to dźwięk jest? Doczytałem teraz.. że Ty tego Youtuba próbujesz puścić z bezpośrednio z HDStation. Zwróć uwagę, na górze w HDStation masz...
  11. eustachy

    Pomoc Restart kart sieciowych z konsoli

    Cześć Co około jeden dzień zawieszał mi się lokalny interfejs (dwie karty sieciowe w lacp). Web interfejs pokazuje że jest rozłączony a konsola że nie ma tam przypisanego adresu (pomimo tego że był statyczny). Problem znika po restarcie całego urządzenia. Próbowałem: /etc/init.d/network.sh...
  12. eustachy

    Pomoc Wolne transfery

    Mam :) i nawet działa :)
  13. eustachy

    Pomoc Wolne transfery

    W ramach offtopu związanego z transferem Wifi, to mam całą sieć w technologi ac i transfer dużych plików idzie jakieś 90-95 MB (nie, nie pomyliłem się z jednostką)..
  14. eustachy

    Pomoc Przycinanie XBMC

    Ja myślę w trzech głównych aspektach - bezpieczeństwo (2 kamery ogarną mi dom), wieczny problem z pytaniem - a wyłączyłam żelazko (sprawdzasz obciążenie gniazdka i w razie czego shutdown), i czujnik zalania (jak często zaglądasz pod wannę, czy zmywarkę (no właśnie). Reszta to dodatki.. a...
  15. eustachy

    Pomoc Przycinanie XBMC

    Fibaro działa na z-wave, z czego każdy punk potrafi przesłać informację dalej o innym punkcie. Teoretycznie zasięg z-wave to 100m w warunkach idealnych, a ja mam 50m mieszkania, więc powinien ogarnąć wszystko (Serwerownia, a właściwie szafolownia znajduje się w centralnym punkcia i tam się będę...