Recent Content by Gites

  1. Gites

    Pomoc Gdzie się podziała opcja konfiguracji umożliwiająca skomunikowanie NASa z UPSem przez USB?

    Problem rozwiązany - dzięki wielkie za wszystkie wskazówki i pomoc. Wystarczyło wyjąć wtyczkę USB z NASa i wsadzić ją ponownie, czyli metoda jak z kawału: - Jak informatyk naprawia samochód? - Wysiada i wsiada ponownie.
  2. Gites

    Pomoc Gdzie się podziała opcja konfiguracji umożliwiająca skomunikowanie NASa z UPSem przez USB?

    Pigers, twój UPS też łączy się przez USB? Czy mógłbyś zrobić zrzut ekranu pokazujący górną część zakładki "UPS"? Dzięki.
  3. Gites

    Pomoc Gdzie się podziała opcja konfiguracji umożliwiająca skomunikowanie NASa z UPSem przez USB?

    Chciałbym żeby to było to ale dzięki za dobre chęci ;) W wersji systemu <4.x wśród protokołów dostępna była opcja "Standalone mode - USB" ale nie jestem tego pewien na 100%. Tak czy siak, niezależnie od tego co wybiorę z listy "Protocol:", system wymaga podania numeru IP UPSa. Niby skąd mam go...
  4. Gites

    Pomoc Gdzie się podziała opcja konfiguracji umożliwiająca skomunikowanie NASa z UPSem przez USB?

    Cześć, Od kilku lat mój NAS TS-219 podłączony jest do UPSa APC Back-UPS ES 700VA. Dodatkowo, między urządzeniami odbywa(ła) się komunikacja po USB. Po uaktualnieniu systemu z wersji 3.8 do 4.1.0 zauważyłem, że zniknęła opcja wsparcia dla zasilaczy awaryjnych komunikujących się z NASem przez USB...
  5. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    Spoko, odbudowane już. Do tego wpaliłem QTS 4.1 jak radził Kaktus. Przegryzam się teraz przez to centrum kontroli lotów ale wygląda obiecująco ;)
  6. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    3.8.3... ale moja mea culpa bo nie ten przycisk użyłem :|
  7. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    Może sprecyzuję... Walcząc z awarią dysków, wrzuciłem do katalogu Qdownload pliki z obrazami partycji pierwszej i czwartej (te po około 500MB). Po procedurze powrotu do ustawień fabrycznych owe pliki zniknęły - amen. Być może tak by się nie stało gdyby leżały w katalogach stworzonych przeze...
  8. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    Nie zainicjowałem tego przyciskiem z tyłu obudowy tylko programowo z panelu administratora. W dokumentacji wyczytałem, że to to samo... widać że jednak nie.
  9. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    QTS 4.1 w fazie beta ma się rozumieć?
  10. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    A mógłbyś uzasadnić wyższość 3.8.3 nad QTS4.0 pliiiis. Mój TS-219 niedługo zakończy odbudowę RAID1 i zastanawiam się czy przypadkiem nie nadejszła wiekopomna chwila na apgrejd ;)
  11. Gites

    Kawa i papierosy Zagadka dla operatorów urządzenia lutującego :)

    Tag dostępowy do jakiegoś hiper-serwera? ;)Czyli co to w końcu jest? No chyba że "konkurs" trwa do końca świata :P
  12. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    No widzisz... jako linux_raid_member. Jedyny problem jest taki, że jeśli trzecia partycja NIE jest widziana w innym komputerze jako linux_raid_member to po włożeniu do NASa startuje jako single drive disk a nie jako RAID1 (nawet w zdegradowanym trybie). Dlatego właśnie tak walczę, żeby nadać...
  13. Gites

    Pomoc Posypał się RAID1

    Wszystko super, odzyskaniem / przekopiowaniem danych się nie martwię bo czekają sobie na innym dysku. Moim zmartwieniem jest jak przywrócić web serwer (Joomla) do stanu poprzedniego nie posiadając backupu wykonanego od strony backendu tylko surowe pliki bazodanowe. Sugerujesz, że trzecia...
  14. Gites

    Dzień dobry ze Sztokholmu

    A to już musisz jakiegoś Fina zapytać :p Szwedzi mają "bastu" - w sumie to to samo co sauna hehe. Całkiem przyjemna sprawa móc po zrobieniu rundki na biegówkach wskoczyć sobie na pół godzinki do sauny. Na tyle to tutaj popularne, że mamy własną, osiedlowo-wspólnotową, dostępną dla mieszkańców ;)
  15. Gites

    Kawa i papierosy Zagadka dla operatorów urządzenia lutującego :)

    Na kartę komunikacji miejskiej scalak za gruby. Może jakiś tag zabezpieczający przed kradzieżą?