Recent Content by GoRo33

  1. GoRo33

    Pomoc Problem z czasem na serwerze i two factor authentication

    Tak, natomiast po update zmieniła się częstotliwość na raz na 7 dni, przez co mi się rozsynchronizował. Aktualnie mam raz na godzinę ustawione ale i tak w tak krótkim czasie potrafi się rozjechać o minutę.
  2. GoRo33

    Pomoc Problem z czasem na serwerze i two factor authentication

    Cześć. Po ostatnim update serwera do najnowszej wersji QTS mam problem z czasem jaki jest dostarczany do jednostki. Zegar na serwerze się spieszy i po dniu różnica między innymi urządzeniami wynosi 2-3 minuty do przodu. Przez to nie mogę się zalogować poprzez two factor authentication bez...
  3. GoRo33

    Pomoc Static route między interfejsami - Prośba o pomoc

    Mam stację roboczą na której robię development z dostępem do obydwu sieci. Najczęściej robię cross-compilację na komputerze i upload do urządzeń. To mi działa spoko. Z urządzeniami komunikuje się po ssh jeśli jest taka potrzeba. Czasami jednak potrzebuje zrobić update paczek w urządzeniach...
  4. GoRo33

    Pomoc Firebird

    Konteneryzacja? jacobalberty/firebird-docker
  5. GoRo33

    Pomoc Static route między interfejsami - Prośba o pomoc

    Panowie potrzebuje pomocy z ustawieniem tabeli routingu w Ustawieniach sieciowych Qnapa aby przekierowywał paczki z jednego interfejsu na drugi. Mam aktualnie dwie niezależne sieci: Interface 1 - VirtualSwitch 1 - 192.168.1.3 - Ogólnego przeznaczenia ustawiona jako główna brama Qnapa oraz z...
  6. GoRo33

    Pomoc TS-251 Pomoc w migracji na nowe dyski - internet 600mb/s problem z wydajnością

    Jeszcze jedno. A co z routerem? Jest w stanie obsłużyć kilkaset połączeń? Jak wygląda Twoja infrastruktura. Bo co innego jedno połączenie 600Kb/s a co innego 600 po 1Kb/s. Przy większej ilości połączeń zwykły router nie pociągnie takich wydajności. Z tego co wiem do dysk pod cache nie może być...
  7. GoRo33

    Pomoc Serwer WWW - problem z wywołaniem strony

    Czy ustawiałeś możę jakieś virtualhosty w plikach konfiguracyjnych apacha w Qnapie? Jak sprawdzam stronę curlem to dostaje: goro3@dev:~$ curl lisow.eu <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN"> <html><head> <title>301 Moved Permanently</title> </head><body> <h1>Moved Permanently</h1>...
  8. GoRo33

    Pomoc Moodle na QNAP

    Aby nie było gołosłownie z dokumentacji moodla: Processor: 1GHz (min), 2GHz dual core or more recommended. Memory: 512MB (min), 1GB or more is recommended. 8GB plus is likely on a large production server Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  9. GoRo33

    Pomoc Moodle na QNAP

    OMG, i powiedz mi proszę co masz na tym VM postawione? Bo sam kernel z paroma sterownikami to i na 4MB ruszy. Tu nie rozważamy możliwości postawienia samego systemu ale o jego użyteczności. Po pierwsze jak system zacznie rezać po SWAP’ie to i Xeon nie pomoże, wynika to z architektury i cykli...
  10. GoRo33

    Pomoc Jak wyświetlić listę folderów i uprawnień użytkownika

    Ja podałem dobrze, a Ty wpisałeś źle ;)
  11. GoRo33

    Pomoc Moodle na QNAP

    Moim zdaniem VM tylko w celach edukacyjnych. Ogólnie dla samego Linuxa potrzebujesz 4GB aby to jakoś chodziło. Skupił bym się na Dockerze.
  12. GoRo33

    Pomoc Jak wyświetlić listę folderów i uprawnień użytkownika

    To nie dokońca masz ten efekt o któym piszesz, bo teraz masz listę plików i folderów których USER jest właścicielem, ale dostęp możesz mieć jeszcze do plików z uprawnieniami RW dla "innych". Możesz wykorzystać polecenie find z przełącznikiem -perm. Wtedy zrobił bym dwa wyszukania: find...
  13. GoRo33

    Pomoc Jak wyświetlić listę folderów i uprawnień użytkownika

    ls - la wyświtla listę plików i katalogów w podanym katalogu wraz z informacją o uprawnieniach, grupie oraz użytkowniku który jest właścicilem. Grep z kolei filtruje tą listę o dany ciąg znaków. Jeśli grep nic nie wyświetla to niema w tej liście katalogów których właścicielem jest dany...