Recent Content by hijax

  1. hijax

    Pomoc Backup NAS do chmury (Backblaze B2 / Amazon Glacier)

    Ja robiłem backupy do Amazona, ale sobie odpuściłem. Między innymi z powodu błędów HBS, nieprzemyślenia samej implementacji HBS a przede wszystkim zmiany polityki Amazona :) Zamiast płacić Amazonowi i potencjalnie tracić 3+ miesiące na odbudowę z backupa w Internecie, zakupiłem dysk USB i na...
  2. hijax

    Pomoc LDAP na Qnap - prośba o wytłumaczenie kilku spraw laikowi

    Dlatego, że OSX się nie podłącza? Myślę, że w docekrze będzie więcej problemów. QTS potrafi losować adresy MAC, co uniemożliwia stosowanie statycznych IP i jakiejś formy zabezpieczen sieci. Poza tym, ten LDAP w QTS to też OpenLDAP chyba.Tzn genralnie QTS jest oparty na popularnych komponentach...
  3. hijax

    Pomoc LDAP na Qnap - prośba o wytłumaczenie kilku spraw laikowi

    Ten serwer działa bez problemów z Linuksem. Mam kilka serwerów podpiętych do Qnap LDAP i jest OK. Trzeba tez podać hasło wpisane w konfiguracji LDAP w QTS. Ja sam serwer ten konfiguruje zewnętrznie: przez webowego phpldapadmina. Dlatego, bo musiałem wpisać m.in. shelle i konkretne numery...
  4. hijax

    Instruktaż/Tutorial Network QNAP UPS

    Dodam tylko dwie rzeczy, bo trochę się namęczyłem by skonfigurować u siebie. Przede wszystkim, choć wiele tutków na Internecie podaje by użyć hasło konta admin QNAPa, jednak działa tylko '123456', tak jak wpisane w przykładzie powyżej By w ogóle monitorować QNAP-owy NUT server, w QTS należy...
  5. hijax

    Pomoc Lets encrypt w QTS4.3

    Jak masz zewnętrzny serwer www, zrób na nim przekierowanie na Qnapa odwołań do katalogu ukrytego .well-known i tyko dla niego z portu 80, a sam dostęp do Qts po https.
  6. hijax

    Pomoc Qnap TS-451 fw.4.3.3 problem z uruchomieniem usługi WWW

    Już napisałem wcześniej. Od początku jak wyszło 4.3.3 naprodukowałem już kilkanaście ticketów. Pan Grzegorz już mnie chyba nie lubi ;) A zaraz produkuję kolejny ticket, bo się serwer wywala koncertowo w niektórych wypadkach i wywala kod 500.
  7. hijax

    Pomoc Qnap TS-451 fw.4.3.3 problem z uruchomieniem usługi WWW

    U mnie podobnie, z tym że nie używam WebDAV. Sporadycznie przez GUI nie można odpalić serwera WWW. Co ciekawe z konsoli uruchomienie apacha udaje się bez problemu (/etc/init.d/Qthhtpd.sh start).
  8. hijax

    Pomoc Usuwanie zbędnych :) katalogów

    Container / Multimedia - rozumiem. Ale Browser? Takie to super potrzebne jest? Szczególnie, że domyślnie się wbiło i pokazywało wszystkim użytkownikom przez FTP :s A apke szybko wyrzuciłem, nie podeszła mi.
  9. hijax

    Pomoc Usuwanie zbędnych :) katalogów

    No skoro się same tworzą jak ich nie ma, to rozumiem, że instalowanie jakiejś ich wymagającej apki też je ponownie wytworzy. Jednak wyrzucając apkę, zostają katalogi. Zaśmiecone. Stąd chęć uporządkowania.
  10. hijax

    Pomoc Usuwanie zbędnych :) katalogów

    Szperam i szperam i nie mogę dociec jak skutecznie usunąć niektóre katalogi. Np Browser/Downloads/Public/Media itp. Z usług tych nie korzystam, a nie chcę by je widać było w FileStation. Skutecznie, bowiem przez SSH mogę je łatwo wyrzucić, usunąc linki, wszystko w katalogu /share oczywiście...
  11. hijax

    Download [Beta 2] QTS 4.3.3.0136 Build 0328 | ARM & x86 !~ TS-X28/TAS-X68

    Container jak pisałem odinstalowałem. Przed momentem jakimś cudem udało się go zainstalować od nowa, nie ma w nim na razie żadnych kontenerków. Wirtualnych switchy nie mam pokonfigurowanych.
  12. hijax

    Download [Beta 2] QTS 4.3.3.0136 Build 0328 | ARM & x86 !~ TS-X28/TAS-X68

    Zdarza się u mnie, że np Container Station nie potrafi ściągnąć sobie jakiegoś tam "obrazu". Albo Application Center paczki, a antywirus definicji. Myślę, że związane jest to z faktem, że według QTS "No adapters can reach the Internet." To o tyle dziwne, że gdy zaloguję się przez SSH mogę bez...
  13. hijax

    Pomoc Problem z wykrywaniem serwera w aplikacji PLEX

    Ok. Problem rozwiązany. Musiałem przeinstalować Plexa oraz przestartować całego NASa. I nagle zaczął odpowiadać z lokalnej sieci. Uruchomienie strony plexowej nie z Qnap ale z plex.tv pozwoliło dodać nowy serwer. To ostatnie bardzo ważne i chyba wiele osób na tym utyka.
  14. hijax

    Instruktaż/Tutorial Zarabianie kabla sieciowego (skrętki / UTP / FTP / STP)

    Ja tylko dodam, ze w czasach 1Gb kable cross są juz niepotrzebne. Bowiem z definicji porty w switchach sie same konfigurują.
  15. hijax

    Pomoc Problem z wykrywaniem serwera w aplikacji PLEX

    Dołączam się do prośby. Mój setup TVS-1282 z 4.3.3.0136 Plex z paczki Qnapowej ale także ten pobrany z plex.tv dla QNAP 4.3 i 64bit - oba zachowują się tak samo. Nie znajduje serwera. Jak jestem na NASsie po SSH to: telnet 0 32400 GET / ... działa. Ale już z sieci zewnętrznej (względem NAS)...