Recent Content by Janou

  1. J

    Pomoc Program do "łamania hasła"

    Czyli pozostaje wirtualna maszyna? Podoła? Linux czy windows? Crark jest na windowsie, ale pewnie linux ma też coś ciekawego?
  2. J

    Pomoc Program do "łamania hasła"

    Znam ten program. Fajny bo wykorzystuje bodajże CUDA co już wgl jest petardą na nowszych kompach. Mimow szystko znając siebie ustawiłem hasło 7-12 znakowe, duże małe litery, podkreślniki itp itd, dlatego PC odpada- z tydzień by wyszukiwał, a w tym momencie PC nie nadaje się do użytku. Dlatego...
  3. J

    Pomoc Fibaro Z-Wave i inne

    Ja może dodam swoje trzy grosze. A może raczej zadam pytanie. Nikt z Was (którzy używają FIbaro) nie boją się tego urządzenia? O ile dobrze pamiętam, w szwecjii jest ono zakazane? Ze względów bezpieczeństwa, ponieważ wywołują zwarcie. Ktoś zagłębiał się w temat? Sam się interesowałem automatyką...
  4. J

    Pomoc Program do "łamania hasła"

    Witam. Mam pytanko odnośnie programów na QNAPie. Poszukuję "łamacza" haseł. Zaszyfrowałem sobie winrarem dosyć ważne notatki i.... zapomniałem hasła. Znajdę jakiś program który sobie odpalę i który będzie łamał hasło? Jeżeli nie na samym QNAPie to może na linuxie? Wiem że mój model posiada opcję...
  5. J

    Pomoc HD station i problem ze switchem

    Witam, wczoraj zakupiłem HDMI switch firmy Logilink hd0003 3w1. Temat wałkowany na google, ale nigdzie żadnej konkretnej odpowiedzi. Czy ktoś wie dlaczego QNAP ma problemy z wyświetlaniem hd station przez switch na TV? Zero sygnału, czarny ekran. Inne urządzenia typu dekoder, PS4, czy...
  6. J

    Pomoc Wanacry i port 445

    To akurat wiem.
  7. J

    Pomoc Wanacry i port 445

    Witam. Mam pytanie ogólne dotyczące ostatniego ogromnego ransomware o nazwie Wanacry. Wiem że ransomware dotyczy windowsa. Wiem też że powstaje (powstał?) expolit wykorzystujący błąd w protokole smbv1. W zaleceniach mowa jest o zablokowaniu portu 445. Po zeskanowaniu mojej sieci nmapem, okazało...
  8. J

    Pomoc Montowanie szyfrowanego dysku na Windowsie

    Witam, chciałbym wiedzieć jak mogę zamontować dysk szyfrowany w qnapie na windowsie? Korzystałem z najprostszego poradnika jaki jest dostępny na google jednak napotkałem jakieś błędy. Próba opierała się na programie FreeOTFE. Korzystałem z podpowiedzi: Can I mount an encrypted external USB...
  9. J

    Pomoc Qsync problem z logowaniem

    Dzięki za opinię! Temat nie aktualny ponieważ znalazłem chyba llepszą alternatywę:P Syncovery. ma kilka wad ale spełnia moje oczekiwania:)
  10. J

    Pomoc Domowa sieć monitoringu problem z SUrveillance station

    No właśnie, temat jest dla mnie nowy, nie jestem aż tak ogarnięty;p Nie widzę żadnych potencjalnych problemów:P Pod warunkiem ze stacja będzie dobrze zdjęcia wysyłała.
  11. J

    Pomoc Domowa sieć monitoringu problem z SUrveillance station

    Mniej więcej rozumiem to polecenie tylko jak zrobić żeby takiego pinga wysyłał co chwile, tutaj licznik jest ustawiony na 1 dobrze rozumuje? Rozumiem że ping musi pójść w shellu? Swoją drogą dlaczego nie powinno się tak robić? Dzięki za odpowiedź.
  12. J

    Pomoc Domowa sieć monitoringu problem z SUrveillance station

    Witam, tematów pewnie jest dużo na google, tak jak i tutaj. Mimo wszystko nie znalazłem normalnego rozwiązania na mój problem. Posiadam w domu QNAP TS451 oraz dwie kamerki Dlink DCS5222L. Mam ustawione wydarzenie w surveillance aby wysyłał zdjęcia na maila jak wykryje ruch. W obydwu kamerach mam...
  13. J

    Pomoc Dysk sieciowy qnap

    Dzięki! Zapiszę sobie żeby nie mieć w przyszłości takich głupich problemów;p
  14. J

    Pomoc Dysk sieciowy qnap

    Dzięki, to pomogło! Pogrzebałem pogrzebałem i okazało się że faktycznie to były powiązania z folderami które już nie istniały. Za pomocą paczki Optware IPKG i putty odnalazłem te foldery i usunąłem. Temat do zamknięcia. Dzięki! PS. Dzięki za ciekawostkę, wzbogaciłeś moją wiedzę o nowe pojęcie.
  15. J

    Pomoc Dysk sieciowy qnap

    Sory za obraze ale inaczej sie nie da, coś nie tak z Tobą? Czytales co napisalem czy trudno bylo...?-.- Piszę że się zapętla. Nie da się usunąć.... Jeżeli ktoś chce udzielić pomocy to proszę zapoznać się z problemem a nie robić ze mnie durnia..