Recent Content by Janusz68

  1. J

    QNAP 109 pro - uszkodzony system

    Po resecie nie uruchamia się do końca - miga status czerwono/zielono. W sieci widoczny tylko dysk Sata i Drukarki. Jak dostać się do swoich danych? Prosze o pomoc - nie jestem orłem, a nie chciałbym przez własną głupotę stracić swoich zasobów
  2. J

    Ponowna instalacja systemu 109pro II

    Nadszedł ten dzień, że w końcu niewiele brakuje żebym go rozłączył i rzucił o podłogę <wsciekly> Próba zrobienia na nim czegokolwiek kończy się zwiechą. Pomaga restart o ile się da przejść do panelu administratora, najczęściej trzeba mu odłączyć zasilanie. Po włączeniu niby OK do momentu np...
  3. J

    Denerwujący problem

    A czy możesz polecić jakiś program do ściągania plików z rapida? Qget się nie sprawdza - za każdym razem trzeba wpisywać login i hasło, no i oczywiście każdy link wprowadzić oddzielnie :[ już znalazłem https://forum.qnap.com/viewtopic.php?f=1 ... &sk=t&sd=a <jupi>
  4. J

    Denerwujący problem

    Tak naprawdę to nie ma znaczenia co mam uruchomione. Testowałem na różne sposoby. Wydaje mi się, że mam wciąż jeden i ten sam problem - QNAP po prostu prymitywnie rzecz ujmując się "zamula" - raz go widać w sieci za parę sekund już nie, raz działa jak turbo odrzutowiec a za chwilę nie da się z...
  5. J

    Denerwujący problem

    Nic z tych rzeczy. Nawet jeśli nie ściągam nic to problem się pojawia. O dziwo po restarcie lub czasem kilku wszystko wraca do normy
  6. J

    HP LaserJet1018 i QNAP TS-409

    Problem jest znany i opisany na anglojęzycznym forum. Trzeba doinstalować ręcznie poprzez sieć odpowiedni sterownik drukarki HP. U mnie zadziałało i wszystko było OK dopóki nie spróbowałem drukować z drugiego laptopa. Okazało się, że znowu drukowanie nie działa. Po wielodniowych testach...
  7. J

    Denerwujący problem

    Temat poruszałem w innym wątku, ale powtórzę tutaj : Mój serwer potrafi działać poprawnie bardzo długo bez żadnych problemów, ale zdarza się - ostatnio coraz częściej, że logowanie się do niego w domowej sieci trwa strasznie długo, co uniemożliwia normalne korzystanie. Największy problem to...
  8. J

    Zapytanie o sens RAID-a w Qnapie

    Qnap 109 pro II i dwa dyski pracujące w RAID1 Właściwie co mi to daje? Bezpieczeństwo danych - tak, ale tylko w przypadku gdy padnie jeden z dysków. Jeżeli uszkodzi się QNAP nie mam w ogóle dostępu do danych nawet jeśli są one nienaruszone na którymś z dysków? Muszę mieć innego sprawnego Qnapa z...
  9. J

    Pomoc TS-109 PRO II - Brak dostępu

    Tak :D Dysk 2,5 cala działa bez zarzutu.Oczywiście tylko na próbę. Wszystko udało się zainstalować, ale chyba dopiero za dziesiątym razem. Problem z siecią jak sądzę, ale gdzie?? Podłączałem QNAP-a do wszystkich portów LAN, oczywiście są one ropzprowadzone kablami po mieszkaniu i było cały czas...
  10. J

    Pomoc TS-109 PRO II - Brak dostępu

    Sieciówka OK ponieważ wszystko się instaluje. Serwer jest widziany w sieci, ale nic poza tym. Testowałem na dysku z laptopa, jest dokładnie to samo.
  11. J

    Pomoc TS-109 PRO II - Brak dostępu

    Instalacja serwera przebiega pomyslnie do momentu aktualizacji oprogramowania. W tym momencie wyskakuje błąd połączenia, co jest oczywiście bzdurą - wszystko sprawdzone, inne urządzenia sieciowe działają bez zarzutu. Ignorując ten błąd mam komunikat, że serwer został poprawnie skonfigurowany...