Recent Content by jaroslawk

  1. jaroslawk

    Pomoc TS-451U nie uruchamia się

    Znacie jakiś serwis godny polecenia w naprawie tego Qnap'a?
  2. jaroslawk

    Pomoc TS-451U nie uruchamia się

    Czy po wstawieniu tego rezystora urządzenie pochodzi jakis czas ?
  3. jaroslawk

    Pomoc TS-451U nie uruchamia się

    Urządzenie wyposażone jest w felerny procesor Intela który po pewnym czasie ulega uszkodzeniu. Naprawa wymaga odnalezienia złącza LPC-CN1 na płycie głównej oraz podciągnięcia sygnału LPCCLK0 do masy poprzez rezystor 100 ohm. W moim przypadku były to piny 1 i 8.
  4. jaroslawk

    Pomoc TS-451U nie uruchamia się

    Witam, Sprawa dotyczy Qnap TS-451U. Urządzenie nie działa (brak z nim komunikacji LAN – WWW), po podłączeniu monitora do HDMI nie pojawia się żaden obraz. Po włączeniu urządzenia przyciskiem Power świeci się niebieska dioda LED oraz 1 i 4 dioda od HDD na czerwono. Diody 2 i 3 od HDD świecą...
  5. jaroslawk

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    Problem wystąpił na paru komputerach a nie na jednym. Dla zabicia czasu w następnym tygodniu uruchomię WINS’a i zobaczę co się zmieniło. Na komputerach Windows 10 zainstalowany maksymalnie w 3 wersjach (kompilacjach, najnowsza 2004), nie pamiętam z którą działało mapowanie a z którą były problemy.
  6. jaroslawk

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    Problem wystąpił na paru komputerach a nie na jednym.
  7. jaroslawk

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    Jako takiego serwera DNS nie posiadam w sieci. Na komputerach mam wpisany w DNS adres IP routera (TP-Link TL-ER6020).
  8. jaroslawk

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    W sieci są urządzenia wielofunkcyjne stare SMB v1 oraz nowe SMB v2 i skanują do folderów użytkowników po nazwie Qnap’a bez problemów. Jeżeli chodzi o komputery to wszędzie wpisałem adresy IP w skrypty mapujące i wszystko działa, ale chciałbym wiedzieć co jest nie tak. Polecenia ipconfig...
  9. jaroslawk

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    Siec składa się z 40-tu paru komputerów. Adresy IP przypisane statycznie. Usterka powstała powiedzmy miesiąc, dwa temu, najprawdopodobniej po jakiejś aktualizacji systemu Windows. Podczas mapowania po nazwie QNAP'a pojawia się komunikat. Wystąpił błąd systemu 53. Nie można odnaleźć ścieżki...
  10. jaroslawk

    Pomoc Problem z mapowaniem dysków po nazwie urządzenia

    Witam, Proszę o informację czemu na jednych komputerach mogę mapować dyski z Qnap’a po nazwie a na drugich tylko po adresie IP. Dyski mapuje za pomocą skryptu i poleceń net use. System operacyjny - Windows 10. QNAP TS-451U, QTS 4.5.1.1465 build 20201024 Pozdrawiam
  11. jaroslawk

    Pomoc Windows 10 - automatyczne aktualizacje

    Witam, Jak macie zorganizowany proces aktualizacji systemu Windows 10? Zastanawia mnie, kiedy przyjdę do pracy i wszystkie komputery z Windows 10 zablokują firmę poprzez proces aktualizacji. Pozdrawiam
  12. jaroslawk

    Pomoc Zdalny dostęp do folderów

    Biorąc pod uwagę wydajność sieci GSM (LTE) to ten TPlink będzie wystarczający. Docelowo dostęp będzie za pomocą serwera terminali.
  13. jaroslawk

    Pomoc Zdalny dostęp do folderów

    Zakupiłem TP Linka TL-R600VPN. Za parę dni przymierzam się do konfiguracji.
  14. jaroslawk

    Pomoc Zdalny dostęp do folderów

    Serwera PPTP z Qnapa bym nie używał. Rozważam użycie routera z funkcją VPN.
  15. jaroslawk

    Pomoc Zdalny dostęp do folderów

    Witam, Potrzebuję udostępnić jeden z folderów na urządzeniu Qnap dla 5 zdalnych użytkowników. Użytkownicy zdalni to komputery typu notebook z mobilnym dostęp do Internetu. Przeglądane zasoby to pliki PDF,doc, xls. Jakie najlepiej zastosować rozwiązanie do w/w opisu? Myślałem o VPN oraz...