Recent Content by jAZZ-MAN

  1. jAZZ-MAN

    Pomoc Oficjalny support -prośba o IP, login i hasło

    a, no to widzisz, już wiemy po co im konto admina ;) Dziękuję.
  2. jAZZ-MAN

    Pomoc Oficjalny support -prośba o IP, login i hasło

    Masz rację, mój system jest u mnie..... Qnap tworząc urządzenie mógłby stworzyć coś w stylu pulpitu zdalnego dla support, którą to opcję można by włączyć na czas pomocy... no ale moglibyśmy gdybać ;-) Kupiłam nas, aby ominąć zewnętrzne serwery.
  3. jAZZ-MAN

    Pomoc Oficjalny support -prośba o IP, login i hasło

    Dziękuję za odpowiedź. Mnie się to wydaje bardzo dziwne., aby np konsultant z banku chciał login i hasło do naszego konta. Tłumaczę sobie to, że osoba, która odpowiedziała na moje zgłoszenie nie jest specem i ma jakieś narzędzie, które uruchamia na moim serwerze, ale to tak nie powinno...
  4. jAZZ-MAN

    Pomoc Oficjalny support -prośba o IP, login i hasło

    Dzień dobry, zgłosiłem przez aplikację QSYNC na androidzie problem do wsparcia. Otrzymałem odpowiedź zawierającą: (...) Would you please provide me the remote IP address(or myqnapcloud) of your TS-253Be and your NAS user account/password which has administrator privilege for my checking the...
  5. jAZZ-MAN

    Pomoc Syncthing

    Qsync zniszczył mi wiele godzin życia! W życiu nie polecę nikomu Qnap do synchronizacji danych z Androidem! Jako alternatywę zainstalowałem SyncThing 1.2.1, uruchomiłem. Powiązałem z Androidem... Martwi mnie komunikat: SyncThing nie korzysta z użytkowników Qnap. Nie bardzo umiem ograniczyć...
  6. jAZZ-MAN

    Pomoc Kosz

    Kosz normalnie działa. Zakładam Ticket. napisze co ustaliłem. Dziękuję. Jak zawsze dostałem błyskawiczną odpowiedź ze wsparcia. ' Wieczorem się pobawię i dam znać co i jak. Dobra...... Mam kolejną odpowiedź ze wsparcia (wsparcie działa bardzo sprawnie, nie raz korzystałem z różnego supportu i...
  7. jAZZ-MAN

    Pomoc Kosz

    inicjowałem jak tylko kupiłem NAS koło nowego roku.... 4.4.1.1146 Sprawa dokładnie tyczy się QSYNC. Od pewnego czasu kosz nie działa dla Qsync. Jeślii usunę plik w telefonie, znika on na serwerze, ale nie jest przenoszony do kosza. Dla mnie wazne jest abym pomimo usunięcia pliku z telefonu była...
  8. jAZZ-MAN

    Pomoc Kosz

    Nie mogę włączyć Kosza dla Folderu Współdzielonego. Funkcja jest wyszarzona. Wyłączyłam i włączyłem kosz - nic nie pomogło. Proszę o pomoc. Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 Model serwera: TS-253Be
  9. jAZZ-MAN

    Download [Stable] QTS 4.4.2.1270 build 20200410 | ARM & x86

    Co to za sprzęt, który strach aktualizować? Poprzednia (została wycofana) wersja aktualizacji uszkodziła funkcję Szybkiego Kopiowania przez przedni port USB. Teraz takie cyrki! :wyglupy: Mam nadzieję, że programiści się nie pochorowali na chińską grypę. Używam QNAP od niedawna, na początku...
  10. jAZZ-MAN

    Pomoc Czyszczenie wentylatora - Czy warto ?.

    WD40 nie smaruje! Odtłuszcza, zmywa naklejki, poprawia styki, odrdzewia, oryginalnie pachnie... ale NIE SMARUJE. W większości wiatraków używanych do sprzętu komputerowego są łożyska ślizgowe. Jak podaje wikipwdia: Tak więc ze smarowaniem byłbym bardzo ostrożny! Zdarza mi się smarować wiatrak...
  11. jAZZ-MAN

    QNAP TS 253 Be a dysk M.2

    kolinek77, dziękuję za odpowiedź... Przede wszystkim mam bardzo pozytywne doświadczenia z Purchlami (czytać Purplami) w rejestratorach, tryb pracy 24/7 dodatkowo w środowisku z podwyższoną temperaturą. Poza tym rzuciła mi się na forum w oczy informacja, że "Czerwone padają jak muchy", nie wiem...
  12. jAZZ-MAN

    Pomoc Pobieranie danych z zewnętrznego serwera - FTP

    to jest ponad moją wiedzę.... jak widzę wiersz poleceń to mam wielkie oczy.... Woohoow00t dlatego, że zazwyczaj nie umiem później odwrócić tego, co narobiłem w wierszu poleceń... Któregoś wieczoru zrobię sobie kopię serwera (dane i ustawienia) i coś postaram się poczarować.... Dam znać jak mi...
  13. jAZZ-MAN

    Pomoc Pobieranie danych z zewnętrznego serwera - FTP

    Nie potrafię tego ogarnąć w HBS3. Mój dodany serwer FTP mogę ustawić jako docelowe miejsce dla kopii. Nie umiem ustawić HBS3 aby aplikacja traktowała jako miejsce docelowe kopii NAS a jako źródło plików FTP Czyli z NAS do FTP można kopiować. z FTP do NAS nie umiem za pomocą HBS3. :'(
  14. jAZZ-MAN

    Pomoc Pobieranie danych z zewnętrznego serwera - FTP

    Witam, potrzebuję wykonać kopię plików z zewnętrznego serwera do folderu QNAP. Jest jakieś automatyczne narzędzie? Pozdrawiam. Już wiem.... jest takie narzędzie.... nazywa się FILE STATION 5 :D:Dumny::sB-):Nerd: Ale, żeby działało trzeba zainstalować dodatek HybridMount ;) i tam zestawić...
  15. jAZZ-MAN

    Pomoc Zwiększenie pojemności NAS'a

    Po wsadzeniu drugiego reda mam transfer 130MB/s przy odbudowie.... już lepiej. Migracja na nowe dyski (pojedynczo) przebiega bezproblemowo. BTW, Ciekawe za ile czasu wymyślą SSD do "ciągłej pracy"... zapewne stanieją obecne SSDki i wtedy nagle wypłynie SSD 24/7 i trwałosć 3 lata w cenie 100%...