Recent Content by JJldn

  1. JJldn

    Qnap & PC pod virtualki

    Generalnie ilość "wirtualek" będzie zależeć głównie od ilości RAMu oraz rdzeni/wątków procesora oraz OSów tychże wirtualek oraz aplikacji, które będą uruchomione, a także ilości użytkowników korzystających z tych serwerów. Serię E8xxx bym zostawił w spokoju, jako, że to dobre i udane procesory...
  2. JJldn

    Czemu S a nie QNAP ?

    Ponieważ padają tu słowa "sensownie" i "bez sensu" dodam, że generalnie zgadzam się z Twoją opinią, i sam mam miejsce w domu wyznaczone na serwer z dala od pomieszczeń dla mieszkańców. Odnośnie wirtualizacji na Qnapach i Synkach to HP Microserver gen8 czy Dell T20 zrobią to o wiele wydajniej i...
  3. JJldn

    Czemu S a nie QNAP ?

    Psssst, cicho, bo podwarzasz zasadność tezy wyższości Qnapa nad S ;)
  4. JJldn

    Czemu S a nie QNAP ?

    Masz rację, trochę "przycwaniaczyłem", ale wynika to wyłączenie z faktu, że kupiłem nowy tv, który jest smart i mogę sobie na takie rzeczy pozwolić. Faktycznie NAS z hdmi jest świetnym rozwiązaniem dla ludzi, którzy mają starsze telewizory, a jednocześnie na tyle dobre, że nie muszą być...
  5. JJldn

    Czemu S a nie QNAP ?

    To znaczy masz na myśli, kiedy zaczną produkować "potężne" media playery zamiast NASów? Mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie.
  6. JJldn

    Czemu S a nie QNAP ?

    A co za różnica czy cd/dvd/br czy nas z hdmi? I to grzmot obok tv i to. ;) W tej chwili po remoncie mieszkania mam tv podpięty kablem tylko do prądu i to jest piękne. Wszystko streamuję z serwera i z netu bezpośrenio. Potem dociągnę jeszcze ethernet. Po co jakieś extra pudełko zagracające pokój? ;)
  7. JJldn

    Witam

    Haj... lou :)
  8. JJldn

    Przy piwie znowu coś się wygrzebało ciekawego, w szufladzie kaktusa ;-) nowa odsłona

    Osobiście myślę, że @kaktus znalazł na sposób przechowywania czarnej dziury w swoim L-A-B-O-R-A-T-O-R-Y, która zakrzywia czasoprzestrzeń, dzięki temu szuflady są bAAArdzo pojemne.
  9. JJldn

    hi

    Kwinto?
  10. JJldn

    Pomoc Polączenie nagrywarki HDMI z Qnapem

    To może jakiś ładny tutorial poprosimy, jako że i na S SickRage jest dostępny z repo SynoCommunity.? :)
  11. JJldn

    Pomoc Video station - udostępnianie

    Może pisałeś zbyt małymi literami? ;)
  12. JJldn

    Pomoc Polączenie nagrywarki HDMI z Qnapem

    No, są opcje. Ale niestety oba interfejsy nie będą działać równocześnie (raczej).
  13. JJldn

    Pomoc Polączenie nagrywarki HDMI z Qnapem

    Nie znam się za bardzo na Qnapach, ale podejrzewam, "że rzeczy niemozliwe to od reki, ale na cuda to jeszcze trochę trzeba poczekać", więc rozwiązania są w pewien sposób standardowe. Z diagramu na stronie chińskiego producenta nie wynika, żeby można było do usb podłączyć przelotkę USB-ehternet...
  14. JJldn

    Ehhhh... Ellou?

    Słychać mnie? Raz... dwa... raz... dwa... Próba mikrofonu