Recent Content by jozinzbazin

  1. jozinzbazin

    Mam QNAP TS-253A (4GB) po 6 latach myślę o przesiadce na TS-673A

    Za 950 zł, używki mnie nie interesowały, gtx 1050 nie wiem jakby sobie radził z 4k, o dostępności nawet nie wspominam. Nvidia Quadro P400 chodzi po ok 700 zł, a nie ma HDMI, co jest swego rodzaju ograniczeniem.
  2. jozinzbazin

    Mam QNAP TS-253A (4GB) po 6 latach myślę o przesiadce na TS-673A

    Tytułem podsumowania, gdyby w przyszłości ktoś rozważał Qnapa TS-x73A. Pamięci które wsadziłem to KVR26S19D8/32 od Kingstona, wykryte poprawnie hulają jak należy. Co do GPGPU na liscie kompatybilności jest MSI GTX1650 4GT LP OC. Nówka praktycznie nie do dostania. GTX1650 Low Profile dostępny...
  3. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    jutro jak będę miał czas to wrzucę jakiś dysk do swojego starego TS-253A zainicjuje go i sprawdzę, ale to mi mocno komplikuje sprawę, nawet jeśli to nie było wskazane to ze względu, że nas mam blisko łóżka to było najlepsze rozwiązanie na dźwięk pracujących dysków, tym bardziej , że w nocy nie...
  4. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    zwróciło czyli to samo jak u Ciebie? Możesz u siebie wybrać uśpienie? 1679597585 Teraz taka sytuacja, jeśli nie można uśpić serwera tylko można go wyłączyć to funkcja Wake-on-LAN nie ma sensu. Przy wyłączonym serwerze nie zadziała.
  5. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    Jestem zielony jeśli chodzi o SSH, ale pierwszy raz w życiu pobrałem Putty, odpaliłem, połączyłem się, zalogowałem i po wpisaniu sudo -i wyskakuje mi to co na zrzucie i co bym nie wpisywał, zwraca mi to co na zrzucie.
  6. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    tutaj dodatkowo jakiś manual brytyjskiego QNAPA na YT TS-673A z Ryzenem V1500B, tutaj dodatkowo jakiś manual brytyjskiego QNAPA na YT odnośnie zarządzania energią i też nie widać opcji uśpienie ( 8minuta 57 sekunda) Link: https://youtu.be/Bz3CjvKIMbQ?t=537
  7. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    Jako, że na dyskach jeszcze nic nie mam, poświęciłem chwilę czasu i ponownie zainicjowałem serwer tym razem na zwykłem QTS, przy ustawianiu Puli dyskowej/RAIDu nie zaznaczyłem opcji SED SSD Storage Pool jak sugerował kolega wyżej, zresztą gdy zaznaczyłem na próbę to lista z dyskami zrobiła się...
  8. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    Po 1. W nasie mam na razie same dyski HDD, po 2. przy ustawianiu puli i RAIDu była opcja SED, ale była niedostępna, nie dało się jej zaznaczyć.
  9. jozinzbazin

    Pomoc Harmonogram zasilania - brak możliwości uśpienia QuTS Hero

    Witam jestem nowym użytkownikiem QNAPA z QuTS hero (wesja5.0.1.2277), wcześniej miałem Qnapa ze zwykłym QTS. W ustawieniach zasilania przy ustawianiu harmonogramu zasilania zauważyłem brak możliwości uśpienia serwera, jest tylko zamknij, restartuj, włącz serwer, jak na załączonym poniżej...
  10. jozinzbazin

    Mam QNAP TS-253A (4GB) po 6 latach myślę o przesiadce na TS-673A

    Oryginalna kość pamięci TS-673A-8GB 2666Mhz
  11. jozinzbazin

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    Wiesz ja nie oczekuję, że ten NAS będzie mi chodził na tym UPSie nie wiadomo ile, przede wszystkim chodzi mi danie czasu na bezpieczne wyłączenie się w przypadku przerwy w dopływie prądu. Dosłownie rzygam komunikatem "sprawdź wolumin w poszukiwaniu błędów". 10 minut na wyłączenie + 10 - 15 minut...
  12. jozinzbazin

    Pomoc UPS QNAP TS-473A

    Witam, ale właśnie jestem w trakcie finalizowania zakupu QNAPa TS-673A-8GB (docelowo wjedzie 32GB RAM), sprzęt nie tani (chociaż to pojęcie względne, ale dla mnie nie tani) i pomyślałem, że dobrym pomysłem byłoby go zabezpieczyć UPSem. Przejrzałem rynek i podpasowała mi rodzina urządzeń...
  13. jozinzbazin

    Mam QNAP TS-253A (4GB) po 6 latach myślę o przesiadce na TS-673A

    Na stronie Kingstona pamięci rekomendowane do tego modelu są 2666MHz. Pamięć do QNAP - NAS Servers TS-673A - Kingston Technology 1678660589 w ark procesora podają że obsługuje max 32GB Ramu, a Qnap podaje, że NAS przyjmie max 64GB RAM. Spore rozbieżności.
  14. jozinzbazin

    Mam QNAP TS-253A (4GB) po 6 latach myślę o przesiadce na TS-673A

    Przydatna infirmacja, sugerowałem się RAM DDR4 32GB 2666MHz S DS220+ DS420+ 1678658815 Zresztą na oficjalnej stronie TS-673A | Czterordzeniowy NAS AMD Ryzen™ o taktowaniu 2,2 GHz 2,5GbE z obsługą dysku M.2 NVMe SSD i rozszerzeń PCIe na potrzeby dodawania szybkiej łączności 10GbE i dysku...