Recent Content by juras

  1. juras

    Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

    Ja sprawdzilem fizyczne polaczenia i wyszlo na to, ze to kabel w scianie nawalil. Tester kabli pokazal brak 8 zyly wiec rozebralem gniazdo przy switchu i podlaczylem oderwana zyle i teraz wszystko jest OK. Predkosc sieci pokazuje w Qnap 1Gb. Dziekuje za pomoc i problem rozwiazany.
  2. juras

    Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

    O.., faktycznie bedzie mniej roboty, dzieki za pomoc i podpowiedzi
  3. juras

    Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

    Tak zrobie. No niestety, zmiana kabelka nic nie zmienila a na switch'u jednak swieci jedna diodka wskazujaca na predkosci do 100Mb (port od Qnapa) a port dla PC jest na 1Gb aktywne. Wynika z tego, ze to moze byc cos z kablem w scianie. Bede go musial w wolnej chwili sprawdzic i podlaczenie...
  4. juras

    Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

    Kabelek kupowany, gotowy a nie zarabiany. MTU ponownie na 1500 zmienione ale transfer/prędkość bez zmian. Zobaczę jeszcze z innym kablem, może cos się zmieni.
  5. juras

    Pomoc Predkosc sieci i HS-453DX

    Witam Problem (chyba) z karta 10 GbE a szybkosc sieci pokazuje 100 Mbps Mam przelacznik/switch 1Gb Netgear GS108, w komputerze karta tez 1Gb ale transfer na Qnapa to jak dla karty 100Mb
  6. juras

    Pomoc Dzwieki systemowe w HS-453DX

    Dzieki ale wszystko mam wylaczone i dzwiek przy starcie naal jest tak jak by to bylo poza systemem Moze to jest dzwiek boozer'a aktywowany przez BIOS "cy cus" takiego ? Tak jak widocznosc portu HDMI na ekranie gdy TV wlaczony a uruchamia sie NAS.
  7. juras

    Pomoc Dzwieki systemowe w HS-453DX

    No to lipa, sprzet na gwarancji i stoi w salonie. Wylaczam go a zalaczam miedzy konkretnymi godzinami jak jestem w domu np.: 19-23 i wkurza mnie jak to "piszczy" Musze w takim razie z tym jakos zyc, dzieki za odpowiedz
  8. juras

    Pomoc Dzwieki systemowe w HS-453DX

    hehe.. no to poleciales a mniej "inwazyjnie" to sie juz nie da? powaznie jest to "nietykalne" z softowo poziomu uzytkownika?
  9. juras

    Pomoc Dzwieki systemowe w HS-453DX

    Witam Wyciszylem wszystkie dzwieki systemowe w ustawieniach ale przy starcie i tak NAS wydaje dzwiek. Gdzie i czy da sie wylaczyc doslownie wszystkie dzwieki zeby nie bylo slychac starow systemu (serwera)? Wersja oprogramowania Firmware: 4.4.1.1216 build 20200214 Model serwera: QNAP HS-453DX
  10. juras

    Ankieta Serwer DLNA - QNAP, Twonky, Plex, Emby, Jellyfin, czy inny?

    Ja ma LG 4K i nie mam problemu z odtwarzaniem z Qnapa multimediów. Łączę po LAN Qnapa a TV po WiFi bo tylko jedno gniazdo RJ mam w salonie. Problem miałem z łączeniem gdy w routerze Asusa ustawiłem sieć 2.4 na hide ale po zmianie na widoczna już po problemie. Mam "salonowego" Qnapa HS-453DX z...
  11. juras

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    Dzieki, tak wlasnie zrobilem i zainstalowalo sie. Z komputera jakos nie szlo, probowalem dwa razy i skonczylo sie po godzinie bledem a ta sama paczka po USB poszla. Tylko szkoda, ze podczas wybietania nie widzi podlaczonych urzadzen do USB tylko przez komputer, sieciowe trzeba znalezc dysk po...
  12. juras

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    No tak, ale ma NAS'a w "robocie" i brak dostepu do neta tutaj mam. Myslalem, ze jak wgram na dysk lub pena to da aie to zalatwic bez neta. Chce juz gotowy, na ile to mozliwe, serwer zabrac do domu i tylko modyfikowac co trzeba itp. Moge jakis net dolaczyc ale tak slaby, ze to bedzie caly dzien...
  13. juras

    Pomoc TS-351 HybridDesk Station a hibernacja

    Podlacze sie zeby nie zakladac nowego watku. Czy mozliwe jest instalowanie np HDS z dysku serwera NAs czy tylko z zewnetrznych urzadzen (internet, komputer) ? Instaluje ze starego juz laptopa z Win XP ale idzie juz godzine i konca nie widac. Moze przez USB jest mozliwe z pena lub innego HDD...
  14. juras

    Witam

    Witam userow jako nowy forumowicz i posiadacz serwera NAS QNAP HS-453DX-16G ale z malymi HDD bo tylko 4TB i SSD 1TB