Recent Content by JuRik99

  1. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Hej wszystkim, odświeżę trochę temat bo mam jedno pytanko odnośnie chłodzenia - ktoś może polecić jakiś fajny wentylator USB albo czy jest szansa wymienić fabryczne chłodzenie na np. Be Quiet? U mnie QNAP siedzi w szafce pod TV i temperatury niestety nie są jakieś fajne a wentylator często...
  2. J

    Pomoc Posiadanie publicznego IP i bezpieczeństwo sieci domowej

    Znalazłem customowy firmware do Asusa (asuswrt-merlin) gdzie podobno jest opcja blokowania po geolokalizacji :)
  3. J

    Pomoc Posiadanie publicznego IP i bezpieczeństwo sieci domowej

    Ah, pomyłka! Ofc dwóch! :D Dzięki za opinię!
  4. J

    Pomoc Posiadanie publicznego IP i bezpieczeństwo sieci domowej

    Witam wszystkich! Zbieram się z zamiarem kupna publicznego adresu IP od swojego ISP jednak cały czas z tyłu głowy siedzi mi temat bezpieczeństwa domowników w sieci LAN. Posiadam router Asus'a RT-AX58U jednak z tego co wyczytałem tutaj na forum, producent ten niekoniecznie dostarcza wysokiej...
  5. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    A byłbyś w stanie polecić jakąś kamerę wewnętrzną?
  6. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    @grzenio jeżeli masz u siebie postawiony jakikolwiek monitoring to chętnie bym się doradził - iść w kamery obsługujące homekit (1) i spiąć je z ATV czy lepiej w te współpracujące z QNAP'em (2) i skorzystać z np. QVR? Jeżeli wariant nr (1) to można nagrywać materiał na NAS'ie? Poprawcie mnie...
  7. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Ale jeżeli miałbym porównać sam pilot ATV vs Shield to nie uważam, żeby ten drugi był lepszy. Ok, ma podświetlanie (btw. szybko gaśnie i potem trzeba klikać dowolny przycisk, żeby je wzbudzić co może przykładowo przerwać odtwarzanie filmu :P) ale rozmieszczenie przycisków dla mnie nieintuicyjne...
  8. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Poruszając jeszcze jedną sprawę, polecilibyście dobry UPS do QNAP'a w granicach 500 zł? Po małym research'u wpadłem na coś takiego: CyberPower Value Pro 1000VA/550W LCD (VP1000ELCDFR) (ceneo). Ktoś zna/używa?
  9. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Ok, póki co w bardzo dużym skrócie, ponieważ chciałbym się podzielić ze wszystkimi dokładniejszym porównaniem Shield vs ATV 4K 2021 - podsumowując, zostaje z drugim sprzętem. Zadecydowały następujące rzeczy: super wygodna obsługa dla użytkowników będących w ekosystemie Apple płynność...
  10. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Na pewno napiszę podsumowanie jak wypracuje sobie opinię. Ja też zawsze byłem uprzedzony (pomijając ceny ich produktów) biorąc pod uwagę naprawdę każdy aspekt danego sprzętu przed zakupem i w momencie jak zacząłem pracę na Macbook'u... przesiadałem się na iPhone'a. Od tamtego momentu moje...
  11. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Dla jednego "do tej pory znalezionego", ponieważ jestem w trakcie porządkowania całej biblioteki i spodziewam się, że znajdzie się wiele innych plików, z którymi będzie ten sam problem.
  12. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Zmiana na NFS nic nie dała. Stoimy na tym, że jeden problematyczny plik .mov jestem w stanie odtworzyć w Kodi, Emby. Plex wymięka. Zgadzam się :thumbs-up: Dlatego myślałem, że mając serwer Plexa na Shieldzie zamiast QNAP'ie, transkodowanie nie będzie takim problemem. Dziwne jest to, że nawet na...
  13. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Kontekst pytania to głównie transkodowanie. Temat przekierowania portów jest dla mnie oczywisty :thumbs-up:
  14. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Zostawiłem i nic to nie dało.
  15. J

    Pomoc Rozbudowa QNAP TS-253D

    Myślałem, że sprzętowo w tym przypadku lepiej wypadnie Shield ale spróbuję tak jak sugerujesz. @pigers A co jeżeli chciałbym odtwarzać media poza domem? Mając serwer Plex'a na Shieldzie transkodowanie nie działałoby lepiej?