Recent Content by kroko

  1. kroko

    Pomoc Qmagie i Coral M-2

    Witam! W uzupełnieniu do tematu. Zakupiłem Google Coral USB Accelerator Akcelerator podłączony do serwera Qnap Ts-253Be. Po podłączeniu system wykazywał działanie akceleratora wszędzie, tj. w ustawieniach QuMagie , Panel sterowania, Multimedia Console. Niby wszystko grało po wskazaniu...
  2. kroko

    5400 czy 7200

    TXH
  3. kroko

    5400 czy 7200

    Czy jak połączę 2 hdd 7200 RPM z 2 hdd 5200 RPM w RAID 5 to całość zwolni do prędkości 5200 ?
  4. kroko

    Pomoc Coral M-2 Obudowa

    Dzięki, Widzę że jednak się się łatwo tanio i przyjemnie nie da :(
  5. kroko

    Pomoc Coral M-2 Obudowa

    Witam! Pytanie techniczne, czy kupując Coral M-2, będę mógł go włożyć do obudowy zewnętrznej (ze złączem USB) i najlepiej żeby to działało. :) Widzę że Coral M-2, są tańsze a i w przyszłości mogą się przydać gdy w Nasie powiększy się ilość gniazd M-2. Pozdrawiam
  6. kroko

    5400 czy 7200

    Mam dwie ósemki WD (WD80EFBX) i jeżeli chodzi o hałas to wg mnie nie jest tak źle w porównaniu do dwóch trójek też WD to ogień a woda. Trójki po przełożeniu do obudowy zewnętrzne dopiero się uspokoiły i przestały skrobać.
  7. kroko

    5400 czy 7200

    Witam ! Posiadam TS-256Be i rozszerzam pamięć dla mediów ( filmy, muzyka oraz pochodne ). Chcę umieścić w obudowie zewnętrznej TR-004, 4 x hdd 12 TB WD Red Plus, na Raid 5. I tu rodzi się pytanie jakie? Obroty 7200 czy 5400 różnica w cenie minimalna. Jak sądzicie? Dysk twardy Wd Western...
  8. kroko

    Pomoc Znikający UPS

    Sprawdzałem na dwóch Habach, u mnie nie zadziałało ☹️
  9. kroko

    Pomoc Znikający UPS

    Nic nie udało się zrobić. UPS sprawuje się dobrze, działają wszystkie funkcje do restartu systemu. Potem trzeba wyjąć kabel USB i wyłożyć go ponownie aby był widoczny przez system.
  10. kroko

    Pomoc Qsync - Wybrano pamięć nas

    90% problemów z qsync rozwiązuje reinstalka najnowszej wersji na windę.
  11. kroko

    Pomoc Znikający UPS

    Do czarodziejów :) Tak na chłopski rozum, skoro po przeładowaniu znika a po fizycznym odłączeniu a potem podłączeniu kabla jest wykrywany, to znaczy że jest uruchamiany pewien proces który wykrywa urządzenie. Czy nie ma możliwości ponowne uruchomienie procesu (komenda) wykrywania okresowo w...
  12. kroko

    Pomoc Znikający UPS

    No niestety, nie pokazał się. Zapomniałem jeszcze napisać jakiego UPSa używam: Voltpolska MICRO UPS 800 9Ah (480/800W)
  13. kroko

    Pomoc Znikający UPS

    Wygląda tak samo przełączę i odczekam.
  14. kroko

    Pomoc Znikający UPS

    Witam! Problem polega na znikającym UPS podpiętym pod USB. Podpinam kabelek na włączonym qnapie, znajduje go wyświetla procent naładowania stosuje się do poleceń wyłączenia przy braku zasilania. Wystarczy jednak przeładować system a UPS znika i ponownie trzeba wyciągać kabel i wkładać ponownie...
  15. kroko

    Pomoc Problem z certyfikatem

    Też reinstalowałem system, przedtem wszystko działało, a po instalacji na nowo przestało, te same komunikaty. Kontakt z dostawcą, kombinacje z rutermem, kombinacje z qusynkiem i nic. Wreszcie dałem sobie spokój , tyle że co jakiś czas sprawdzałem czy pobierze. No i doczekałem się pobrało...