Recent Content by Krwiak

  1. Krwiak

    Instruktaż/Tutorial Picturish - lekka alternatywa Photo Station napisana w HTML5 z wbudowanym edytorem graficznym

    Nie przesadzaj na 212p stawiałem wordpress i śmiga, aż miło :)
  2. Krwiak

    Wydajność QNAP TS-112P

    Nie mam, ale zgadzam się przydałoby się, już atakuje kogo trzeba :-) Okazuje się, że na stronie jest narzędzie, które dobiera model serwera w zależności od tego ile kamer podłączymy i jaką rozdzielczość i ilość FPS ustawimy. Poniżej link NAS Surveillance Selector
  3. Krwiak

    Instruktaż/Tutorial Picturish - lekka alternatywa Photo Station napisana w HTML5 z wbudowanym edytorem graficznym

    Bardzo fajnie opisane, a możesz napisać czy każdy QNAP ogarnie temat sprzętowo, czy np. taki TS-212P się nie zagotuje ?
  4. Krwiak

    Pomoc SSD TRIM?

    Reasumując TRIM dla dysków SSD w grupie RAID jest, tylko opis na stronie wprowadza w błąd ?
  5. Krwiak

    Pomoc SSD TRIM?

    Silas to jest info o TRIM gdy używasz dyski SSD jako cache do wybranego woluminu, a pytanie brzmi czy TRIM działa dla dysków, które są w grupie RAID jako storage?
  6. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Jednak to nie kwestia RAM, a ustawienia storage pool, ja na moim jednym dysku miałem statyczny wolumin, ty miałeś wolumin z thin provisioning i stąd te problemy. Do momentu, gdy dla VM masz na stałe przypisaną przestrzeń wydajność jest ok, ale jak tylko zabraknie przestrzeni i QNAP musi ją...
  7. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Na 99% to wina niekompatybilnej pamięci RAM, dzisiaj potwierdzę to na 100%.
  8. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Może być zdalnie, ale to co jeszcze chcę zrobić to wpiąć ten dysk do serwera, który oddałeś do EPA, jutro rano się do nich przejdę. Zastanawiam się też czy RAM, który ci wpięli nie robił jakiegoś syfu. Tak czy siak, jak na moim dysku będzie problem to będzie jasne, że to jakaś trefna jednostka...
  9. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Tak czy siak też jestem ze Szczecina, więc jak chcesz to mogę ci użyczyć mój serwer na testy, jeżeli masz czas i chęć oczywiście.
  10. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Tego nie wiem, a powiedz mi czy miałeś wgrane sterowniki od KVM, w opcjach maszyny wirtualnej jest możliwość wybrania zamontowania płyty ze sterownikami, przyznam, że u mnie bez tego śmigało i po wgraniu nic to nie zmieniło, ale ponoć te sterowniki mają wpływ na lepsze wykorzystanie pamięci RAM...
  11. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Zrobiłem test na pliku 10GB tym razem włączyłem jumbo frame 9000, co spowodowało, że osiągi mam na poziomie 70 MB/s. Dodam, że nie wgrałem aktualizacji do Windows może one coś rozwalają, a dysku SSD się nie czepiaj bo miałeś 6 dysków HDD więc w RAID dla jednego pliku bez problemu powinno lecieć...
  12. Krwiak

    Pomoc Ma ktos produkcyjnie uruchomiony jakiś system OP. na virtualization station?

    Zrobiłem szybki test, uruchomiłem Windows 2012 R2 w wersji trial, uruchomiłem na nim serwer DNS i AD, podłączyłem do domeny jeden komputer, żeby mieć pewność, że działa, a następnie zgrałem z NAS na maszynę VM plik pst 5GB. Średnia prędkość to około 50MB/s. Serwer na którym to testuje to TVS-463...
  13. Krwiak

    Dzień dobry wieczór

    Już jest OK, stary dobry wredny Krwiak
  14. Krwiak

    Dzień dobry wieczór

    Łe forum nie obsługuje gifa, trzeba to zmienić.
  15. Krwiak

    Dzień dobry wieczór

    Nowa siła nastała to i banów nie ma :)