Recent Content by KrzysiekK

  1. KrzysiekK

    Pomoc Syslog spakowane logi

    I tak pomyślałem. Szkoda że nie ma opcji w samym urządzeniu. Nigdy tego nie robiłem. Ktos pomoże?
  2. KrzysiekK

    Pomoc Syslog spakowane logi

    Wersja oprogramowania Firmware: 4.3.2.0050 Model serwera: QNAP TS-251 Witam. Loguje poprzez syslog logi z urządzeń w sieci. Logi zajmują dużo miejsca. Jest możliwość aby Qnap sam pakował paczki jakimś zipem ?
  3. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Dokładnie :) Ale mam pewny plan :) Owncloud w instalacji prosi o podanie folderu. Zainstalowałem utworzyłem konta itd.. W firmie mam folder który owncloud ma sobie pobrac. Co zauważyłem to pobrał go ale w folderze wskazanym do instalacji chmurki było pusto. Gdzies je pobrał i zapisał. A...
  4. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Miałe wczoraj postawić system od nowa. Ale nie było czasu wiec zostawiłem na dziś. Dzis patrze a tu: Ps. Kto zapomniał to szybciutka na webinaria wejdźcie „Czy terminal potrzebuje fizycznego serwera? QNAP jako serwer terminali dla rozwiązań Ncomputing i Centerm” Postawiłem system od nowa...
  5. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Teraz to sie uśmiałem. Dodam że tylko skopiowałem (zostawiłem w org miejscu) pliki na zew dysk podpięty do Qnapa. Robiłem poprzez QTS. Zaden TC czy WinScp. Nic nie restartowałem. Nic nie instalowałem Totalnie nic. Jedynie kopia folderów z dysku na dysk. Zobaczcie na to. Wchodze w zasób...
  6. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Wracając do głównego tematu. Zarezerwowany przez system. Tak sobie pomyślałem. Czy nie jest to może spowodowane tym że na dysku sa skopiowane zdjęcia z polskimi znakami? Mam widze błedy w logach. Może system je jakos przenosi w inne miejsce. Nie radzi chyba sobie wtedy z miniaturkami
  7. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Qunap sie odblokował po wyłączeniu z prądu w czasie pracy. Taki chamski restart. Jest dostep do plików. Kłódka otwarta. W "Zasób magazynowy" 0 bajt Reszta na foto. Ogólnie kopiuje szybko dane i będzie całkiem reset wszystkiego. Nie moge sobie pozwolic na nastepne takie fikumiku z strony...
  8. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Bardzo dobrze Ciebie rozumiem. Prowadze sklep serwis komputerowy od 6 lat. Prawie codziennie ktoś przynosi komputer do naprawy i słyszę "samo sie zrobiło" Z doświadczenia wiem że w większości przypadków to wina klienta. Ale czasem sam siadam i widze takie cuda które sie dzieja na komputerach...
  9. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Do woluminu przydzieliłem hasło fakt. Hasło założyłem jak kiedyś stawiałem wszystko od nowa. Dysk był cały czas odblokowany i działał. Działal na oko 2-3 miesiace i oczywiście były restarty nie raz. Uważam że Qnap SAM mi zablokował dysk. Odnosnie komunikatu. To jak kolega napisał. Komunikat z...
  10. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    A może mi ktos potwierdzić czy ten komunikat który mi wyskakuje jest to poprawny komunikat w przypadku złego hasła? Teraz nie wiem. Wina Serwera czy moja.
  11. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Mozna jakoś hasło odczytać z serwera? Zgłupiałem co do hasła. Nie wiem czy to teraz wina hasła czy serwera.
  12. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    Ok teraz to i tak po jabłkach. Dobrze że mam kopie FOTO. Najbardziej mnie ciekawi dlaczego dysk sie zablokował. Z danymi dam sobie rade. Mam prawie wszystkiego kopie. Hasło fakt ustaliłem kiedyś. Ale dlaczego on sobie wymyslił i sie zablokował. CO do hasła to jestem prawie pewny. No...
  13. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    No własnie nie rozumiem. Moim zdaniem zrobił to sam system. Ja mam IP 8.251 Widzę jeszcze w logach takie coś. Może to ten mój przyrost miesca co był. Typ Data Czas Użytkownicy Źródło IP Nazwa komputera Zawartość Ostrzeżenie 2016/12/08 14:55:52 System 127.0.0.1...
  14. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    No właśnie nie. Hasło do dysku zostało utworzone mniej więcej z 2 miesiące temu jak kasowałem cały serwer i robiłem od nowa. Od tamtej pory nie zmieniałem hasła i wielokrotnie restartowałem itd.... ??????????? co to znaczy???? System 127.0.0. ???? Co to znaczy "System 127.0.0.1"...
  15. KrzysiekK

    Pomoc Obszar na dysku: Zarezerwowane przez system

    W czasie isntalacji kiedyś fakt było pytanie o szyfrowanie. Ale dlaczego sie zablokował? Jestem prawie pewien hasła. Hasło było ustalone na starym QTS. Teraz już zgłupiałem. W czasie wpisywania hasła mam odp: Nieznany błąd.odblokowanie nie powiodło sie Wina hasła czy raczej QTS?