Recent Content by lookash

  1. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    A skąd kolega zabrał te walkę o cenę? Bo od początku pisałem o kwotach w okolicy 1600. Rozumiem, że już nie można dopytać przy okazji, czy w przyszłości mógłbym do NASa dorzucić jakieś SSDki po taniości?;) Prosiłbym, jeszcze o ostatnie potwierdzenie, co przemawia za wyborem polecanego tu wyżej...
  2. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Dzięki. Po przemyśleniu i małym researchu, właściwie jestem zdecydowany na TS-364 z 8GB RAMu. Póki co wrzucę moje dwa dyski, a w przyszłości jak zabraknie miejsca dorzucę kolejny. Zatoka przyda się bardziej niż to co jest na plus w TS-264. Jeszcze szybkie pytanie. Czy tak trzeba wkładać jakieś...
  3. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Czyli w moim przypadku co najwyżej skorzystałbym z opcji z systemem na SSD. Dzięki.
  4. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Trochę nie rozumiem, odniesienia do karty graficznej. Może coś mylę, ale myślałem, że na PCIe można wrzucić tam dysk NVME, żeby przyspieszyć pracę na plikach.
  5. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Problem w tym, że póki co, to poza jedną osobą, która podała konkretny model i dyskusją o zużyciu prądu, nikt za bardzo nie doradził;) Nie wszystko co jest dla jednego lepsze, będzie lepsze dla drugiego. Bo dla przykładu po co mi 2xLAN, którego zwyczajnie nie potrzebuję;) I tak taki TS-264 i...
  6. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Porównałbym to w sumie do dwóch różnych, porządnych dostawczaków, z czego jeden pali połowę tego co drugi, a finalnie ja i tak chcę przewieźć tylko mały bagaż:) Ale jeśli, ktoś byłby skłonny podać realne przewagi konkretnych modeli podanych nizej to byłoby super. Cenowo podobne. TS-262 vs...
  7. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Nie wiem czy kolega, wstał dzisiaj lewą nogą czy co? Bo odnoszę wrażenie, jakbyś chciał się tu przepychać na argumenty . Ja już podałem swoje wymagania co do sprzętu i szukam porady, co najlepiej wydać. Jedna osoba realnie podała jakiś model - dziękuję za to. Sam podałem jeszcze inny w podobnej...
  8. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Ale argumenty do czego?;) Po prostu dopytuję, bo widzę, że oba modele, tj. TS-264 oraz TS-262, dają duuuuużo większe mozliwości niż są mi potrzebne, a potrzeby mam dokładnie sprecyzowane, bo używałem poprzedniego modelu QNAPa przez lata i nigdy nie miałem chciałem na nim robić niczego poza tym...
  9. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    W sumie nie 600, bo obecnie widzę te polecane wyżej TS-264 za przeszło 1800. Ale już nie w tym rzecz. Tak jak piszesz, moze to nie być warte tej oszczędności. Ogólnie zastanawiam się nad różnymi opcjami. I QNAP jest tylko jedną z nich. W przypadku np przesiadki na S i tak musiałbym...
  10. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    A możesz wyjaśnić coś więcej dlaczego unikać ARMa? Kupując pierwszego NASa tez wiele osób polecało Intela ze względu na dużo większe możliwości. W praktyce nigdy z nich nie skorzystałem. Czy jako podstawowy dysk sieciowy nie będzie to wystarczajacy sprzęt? I jeśli możesz wyjaśnić. Dlaczego...
  11. lookash

    Zakup nowego NAS do domu, jako dysk sieciowy (poprzedni TS-251 padł)

    Witam, Przychodzę z prośbą o poradę przy wyborze NASa. Dotychczas od lat używałem modelu TS-251. W moim modelu wystąpił znany problem z prockiem. Zastosowałem trik z wlutowaniem rezystowa i tak przeżył 2 czy nawet 3 lata. Dzisiaj nagle w całym bloku padł prąd i po powrocie zasilania niestety...
  12. lookash

    Pomoc Ograniczenie pojemności folderu współdzielonego dla backupu Time Machine

    Witam, planowałem w końcu wykorzystać QNAP do backupów za pomocą Time Machine. Utworzyłem folder współdzielony. Ustawiłem, aby był widoczny jako backup Time Machine. Wszystko działa. Zdałem sobie jednak sprawę, że bez ograniczenia maksymalnego rozmiaru pliku/folderu backup z racji przyrostowej...
  13. lookash

    Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

    Czyli najszybszy z tego będzie reset. Dzięki za pomoc:)
  14. lookash

    Pomoc Problem z montowaniem dysku USB

    Niestety w przypadku dysków zewnętrznych to nie działa :( Niezależnie, jakie usb, czy 3.0, czy 2.0 oraz który port - sprawdzane na wszystkich. Poniżej screen. Fizycznie podłaczone są dwa dysku. USB 3.0 i 2.0, odmontowałem dysk 2.0 i niestety nie figuruje on na liście żeby dało się go ponownie...
  15. lookash

    Pomoc Backup/synchronizacja "przyrostowa"

    Szkoda, ale dzięki za naprowadzenie. W takim razie obadam temat, który podesłałeś. Dzięki:)