Recent Content by looki76

  1. looki76

    NAS do niedużej firmy (~50 komputerów)

    Zostałam wywołana do tablicy więc uprzejmie donoszę, że da się. Działa to przyzwoicie i na normalnych dyskach (nie SSD). :)
  2. looki76

    Pomoc TS-251A a serwer zdjęć

    Ok, mały postęp. Zmieniłam w ustawieniach zaawansowanych z konta guest na konto właściwego użytkownika qnapa. I tv teraz widzi wszystko w swojej natywnej przeglądarce zdjęć pilocikiem od telewizora. :) Przeglądam fotki obecnie na TV z QLNA - sama pikseloza, nie duża ale wyraźna. Walczymy dalej...
  3. looki76

    Qnap dla fotografki

    Zupełnie pomijając techniczną dysputę w powyższych postach powiem tak: Owszem, stać mnie na to, by "wyrzucić pieniądze w błoto", jeśli choć w małym zakresie zabezpieczy moje dane od utraty. Zdaję sobie sprawę, że jest to zabezpieczenie od zdarzeń mechanicznych jednego z dysków - ok. Warto. Cały...
  4. looki76

    Qnap dla fotografki

    Znaczy jak pracuje jeden, jak dwa pracują. Jeden to kopia drugiego. To źle? A co do pilota, to jak narazie słabo to wygląda - faktycznie - ale jest i na pewno znajdzie zastosowanie. Ja jednak sięgam częściej bo pilota klasycznego aniżeli po jego wersję telefoniczną. :)
  5. looki76

    Pomoc TS-251A a serwer zdjęć

    Poszukam, może znajdę. Zainstalowałam PLEX. Ale to znowu wszystko w przeglądarce się otwiera, konto trzeba jakieś rejestrować, cholewcia wie gdzie i kto do tego ma dostęp. Nie zachęca. A ja chcę normalnie bez kombinowania - przełączyć w telewizorze na źródło o nazwie QNAP lub przez DLNA i mieć...
  6. looki76

    Pomoc TS-251A a serwer zdjęć

    Tak przez DLNA. Ale to takie trudne? Czy w telewizorze muszę coś instalować? Nie wystarczy w odpowiednio skonfigurować Qnap? A co do HDMI: tak video station i photo station - nędza. Ten kodi mnie zaciekawił.
  7. looki76

    Pomoc TS-251A a serwer zdjęć

    Dzień Dobry wszystkim. Stałam się posiadaczem, a w zasadzie współposiadaczem serwera TS-251A. Do którego to przegrałam z zewnętrznych dysków ok 3 teabajtów danych: - zdjęcia JPG - zdjęcia - RAW - źródła zdjęć - filmy (mp4) Co chcę osiągnąć: 1. SIECIOWO: Oglądać obrobione zdjęcia, które wrzucać...
  8. looki76

    Instruktaż/Tutorial TS-251A - Pierwsze kroki z draniem

    Pogłaskałam kabelek i wszystko ruszyło :)
  9. looki76

    Instruktaż/Tutorial TS-251A - Pierwsze kroki z draniem

    pigers- a gdzie to sprawdzić? tą częstotliwość
  10. looki76

    Instruktaż/Tutorial TS-251A - Pierwsze kroki z draniem

    No i to zrobiłam. Na ekranie ciemno.
  11. looki76

    Instruktaż/Tutorial TS-251A - Pierwsze kroki z draniem

    A więc stoi i błyszczy. Prywatny dysk, a w zasadzie coś większego niż dysk. Jestem zachwycona. Liczę, że prawie wszystkie problemy mi rozwiąże. Ale jak na razie napotkałam jeden. Jak po kabelku hdmi wysłać obraz na telewizorek.
  12. looki76

    Fotoblogia.pl rekomenduje TVS-882ST2...

    Czytałam i wszystko fajnie. Ale cena w okolicach ceny lustrzanki.
  13. looki76

    Qnap dla fotografki

    Nie da się ukryć :)