Recent Content by Maateuszz

  1. Maateuszz

    Pomoc WordPress i baza danych

    MariaDB 10 jest na 3307 (3306 jest dla 5-ki) , ustatwiłem 127.0.0.1:3307 i poszło.
  2. Maateuszz

    Pomoc WordPress i baza danych

    Utworzyłem wirtualkę, na której próbuję zainstalować WordPress'a, podpięta domena ładnie kieruje na formularz do instalacji... ale za każdym razem mam problem z połączeniem do bazy danych i problem z przejściem tego kroku (instalacja z adresu: domena.pl/wp-admin/install.php): " Błąd łączenia...
  3. Maateuszz

    Pomoc WordPress i baza danych

    On stoi na container station, instakacja trwała 1 min i sprowadzała się do pobrania apki w AppCenter, nie była instalkowana klasycznie przez standardowy webowy instalator, nie było żadnych pytań o hasła, prefiksy bazy i klucze...
  4. Maateuszz

    Pomoc WordPress i baza danych

    Zainstalowana wersja WP to 5.8.3.
  5. Maateuszz

    Pomoc WordPress i baza danych

    W ustawieniach ogólnych Kokpitu ustawiłem Adres WordPress (URL) i Adres witryny (URL), co prawda mogę wejść na http://192.168.1.10/WordPress/wp-login.php (strona bez formatowania CSS itd...) ale po zalogowaniu przerzuca mnie na stronę usługodawcy nazwa.pl, gdzie jest domena.
  6. Maateuszz

    Pomoc WordPress i baza danych

    Hej, stawiam pierwsze kroki z WP i trochę przekombinowałem :) Chciałem podpiąć domenę pod WP i zmieniłęm nazwę Wordpressa i adres witryny w Kokpicie z http://192.168.1.10/WordPress/ na docelową domenę wykupioną w nazwa.pl, chciałbym to odkręcić, ale teraz nie mogę się dostać do Kokpitu...
  7. Maateuszz

    Pomoc phpMyAdmin i problem z połączeniem

    Udało mi się połączyć do bazy, ale nie do MySQL tylko to MariaDB, wyedytowałem plik config.inc.php i dodałem na końcu: port: $cfg['Servers'][$i]['port'] = '3306'; socket: $cfg['Servers'][$i]['socket'] = '/var/run/mariadb10.sock'; Z poziomu ControlPanela i MariaDB zmieniłem port 3307 na 3306 (jak...
  8. Maateuszz

    Pomoc phpMyAdmin i problem z połączeniem

    Z poziomu samej aplikacji PhpMyAdmin i dostępnych opcji w AppCenter nie ma opcji włączenia tcp/ip. W ControlPanelu zamiast "SQL server" i opcji włączenia tcp/ip na porcie jest natomiast MariaDB, którą trzeba zainstalować. Próbowałem w ControlPanel/Applications/WebServer zmienić php.ini i dopisać...
  9. Maateuszz

    Pomoc Problem z logowaniem do QNAPa

    To było to, ale nie zamierzyłem przyczyny źródłowej - reset pomógł, QuFirewall'a nie instalowałem. Dzięki za pomoc (y):)
  10. Maateuszz

    Pomoc phpMyAdmin i problem z połączeniem

    Hej, po zainstalowaniu phpMyAdmina i próbie zalogowania się do apki przez standardowego usera i hasło (root/admin) mam poniższy błąd: (mysqli_real_connect(): (HY000/2002): Connection refused) Oczywiście próbowałem edytować w config.inc.php i zamienić localhost na 127.0.0.1 i 192.168.1.10 ale...
  11. Maateuszz

    Pomoc Problem z logowaniem do QNAPa

    Hej, mam problem z logowaniem do QNAPa: QNAP jest podłączony do sieci przez WiFi i tak się z nim do tej pory łączyłem poprzez logowanie w przeglądarce. Obecnie nie mogę się zalogować i panel logowania w ogóle nie wyświetla się w przeglądarce (mam wrażenie, że jakaś usługa nie wstała po...
  12. Maateuszz

    Pomoc Container Oraclde db

    Poszlo, nie wiedziałem, że znaków specjlanych Oracle dla hasła nie wpuszcza :p W MS SQL tego problemu nie było. W sumie trochę dziwne, że sam kontener się zainicjalizował :) Dziękuję wszystkim za pomoc!(y)
  13. Maateuszz

    Pomoc Container Oraclde db

    Próbowałem jeszcze z ustawionym Service Name z tej instrukcji: 1643222973 dwa razy to samo i "Status :Failure - Test failed: ORA01017: invalid username/password; logon denied "
  14. Maateuszz

    Pomoc Container Oraclde db

    właśnie jako takiej instrukcji nie namierzyłem - tylko wskazówki jakie zmienne środowiskowe są wymagane przy instalacji: Docker Hub
  15. Maateuszz

    Pomoc Container Oraclde db

    Dla użytkownika SYS, sam Oracle SQL Admin podpowiada by użyć SYSDBA albo SYSOPER. Użytkownika User01 też sprawdzałem i nie wpuszcza go tak samo.