Recent Content by mannix

  1. mannix

    Przy piwie Powiadomienia z forum na email

    ...hmm... ale ja jestem na forum od 2009 roku. Pewnie bardziej pasuje do mnie "milczenie jest złotem", albo "jak nie masz nic do powiedzenia, to nie mów"...
  2. mannix

    Przy piwie Powiadomienia z forum na email

    O widzisz, dziękuję za informację.
  3. mannix

    Przy piwie Powiadomienia z forum na email

    No właśnie nie ma. p.s. czat na stronie głównej też jest zablokowany dla gawiedzi.
  4. mannix

    Przy piwie Powiadomienia z forum na email

    Mam takie prozaiczne pytanie: gdzie w ustawieniach konta wyłączyć powiadomienia z forum na maila rejestracyjnego? Chodzi np. o powiadomienie z nagłówkiem: "Last week's most popular topics. (from QNAP Polska [...]"? Powyłączałem wszystko co się da, a nadal taki email przychodzi.
  5. mannix

    Serwer QNAP do współpracy z Logitech Squeezboxa

    Może to pomoże? LMS 7.9 auf QNAP-NAS - Squeezebox Forum
  6. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    Mariusz, myślę, że wyciągasz zbyt daleko idące wnioski i starasz się manipulować wypowiedziami innych. To, że napisałem, że producent NAS-ów nie może brać odpowiedzialności za awaryjność dysków twardych, które wkładają użytkownicy tych urządzeń jest niezaprzeczalne. Jeden włoży dedykowany dysk...
  7. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    unr3al2: miałem kiedyś (2012 rok) awarię dysków w S, ale niejako na własne życzenie - kombinowałem wtenczas z wymianą pamięci, a przy okazji włożyłem nie w tej kolejności dyski do mojego DS210+ i się narobiło.... Dodam, że w owym czasie dyski były pod macierzą SHR ;) No cóż, ale nie można...
  8. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    krissos: jak w wojsku, szybkie rozpoznanie przedpola, cichy zwiad, no i podjęcie najlepszej w takiej zawierusze myślowej decyzji. Trochę odegrała też rolę siła przyzwyczajenia, bo tak jak w wojsku, każdy ma swój ulubiony granat. A na serio, nie ma rzeczy doskonałych, a każda decyzja jest pewnym...
  9. mannix

    Dzień dobry

    W sumie to muszę napisać taki post, aby zakończyć proces rejestracji, czego jeszcze nie zrobiłem (!) No ale niech tam, dzień dobry!
  10. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    krissos: tak.
  11. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    Panowie, nie róbmy z tematu, który założyłem "gównoburzy". Osobiście jestem bardzo zadowolony, że pojawiły się w nim opinie zarówno tych, którzy użytkują NASa jednej, jak i drugiej firmy. Mało tego, pojawiły się opinie osób, które mają i NASy oby producentów. To dla mnie bardzo cenne i dzięki...
  12. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    Mariusz, nie zaliczam się do grona tych, którzy lubią grzebać w sprzęcie. Pisałem, że nie jestem specem od sieci. To jedyny powód. A nie ma sensu czegoś kupować i potem zamęczać pół forum pytaniami jak natrafię na jakiś nawet błahy dla np. Ciebie problem. Uważam, że soft w S jest jednak...
  13. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    mariuszsal: no właśnie zależy co chciałbyś na takim sprzęcie robić. Jednym słowem każdemu wg. potrzeb.
  14. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    mariuszsal: w zasadzie tak jak już wielokrotnie napisano, gdyby połączyć przyjazność softwaru Synka z hardwarem QNapa, to wyszedłby idealny sprzęt. Ja nie jestem wybitnym specjalistą w dziedzinie inżynierii sieci, ot taki domowy lajkonik ;) Dlatego zadecydowało głównie to, co do tej pory miałem...
  15. mannix

    Co wybrać: QNAP TS-253A-8G czy S DS716+ ?

    Mattley: dziękuję Ci za świetny wpis. Naprawdę wiele mi podpowiedział. Tak analizując na spokojnie temat wg. SWOT, jednak w zastosowaniach, które dominują u mnie bardziej się jednak sprawdzi DS716+. Dopakuję go do 8GB RAMu i powinno starczyć na kilka lat. Mam nadzieję, że S będzie...