Recent Content by marek

  1. M

    phpxmail a poczta witrualna polska pl

    Witam, Mam uruchomiony xmail. Działa ok. Mam jednak 2 kłopoty. :( 1. Nie mogę wysłać maila z webmaila z mojej domeny do innego usera w tej samej domenie (czyli do użytkownika lokalnego). webmail to uebimiau. Tu używam funkcji php mail(). Zobaczę, co będzie jak wskażę serwer smtp. 2...
  2. M

    czy uebimiau nie moze wysyłać smtp z autoryzacją?

    Zeby nie zostać spamerem włączyłem w PHPXmailu zmienną SmtpConfig = mail-auth Działa prawidłowo, tzn. kiedy jest włączona, to z outlooka mogę wysłać maila tylko kiedy zaznaczę autoryzację smtp, inaczej wywala. Kiedy zmienna jest wyłączona, to outlook wysyła z autoryzacją i bez. CZyli tu jest...
  3. M

    bezpieczny dla plikow reset Qnapa

    Sam sobie odpowiem: EXT4 w jest do bani. Znalazłem nieco świeżych informacji, że nadal mogą być problemy przy pracy RAID. Przeformatowałem do EXT3, niestety wszystko poszło się paść.. Od tej pory serwer chodzi stabilnie i przewidywalnie. To tak dla tych co pytają się, który system wybrać...
  4. M

    bezpieczny dla plikow reset Qnapa

    Witam, Wczoraj wystąpił jakiś błąd przy transferowaniu zadania do download station. Od tej pory NAS działa niestabilnie. W panelu adm (aplikacje) widzę różne ustawienia po każdym resecie NASa (robiłem z 5x reset). Raz widać zaznaczone "enable TCP/IP networking" w konfiguracji mysql, innym razen...
  5. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    Zadziałało :) Pozdr, Marek
  6. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    Aha, restart apache zrobiłem wyłączając i włączając web serwer w Qnapie. To raczej działa. Pozdr, Marek
  7. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    Witam, u mnie apache.conf znalazlem z folerze /mnt/HDA_ROOT/.config/apache. Zadziałało połowicznie, tzn. mam 2 virt hosty. Jeden w webmail w php, a drugi to po prostu plik index.htm. Niestety odniesienia do obydwu subdomen kierują do webmaila. Czy zeby to dzialalo, to serwisy muszą być w php...
  8. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    Dzieki, nie wylistowałem ukrytych katalogów. Ruszyło. Pozdo, Marek
  9. M

    Instruktaż/Tutorial Wiele stron w serwerze Web

    Witam, gdzie znajdę apache.conf w TS-210? Nie mogę znaleźć folderu apache w MDA_ROOT, tak jak pisał któryś z kolegów wcześniej. Chcę uruchomić virtual hosts (a właściwie na początku przekierowanie subdomeny na webmaila uebimiau, ale stanąłem już na początku. Serwer www działa poprawnie. Pozdr, Marek