Recent Content by mario709

  1. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Ok - ja tutaj specem nie jestem :) Zauważyłem że ja mam port 20 i 21 przekierowany a Tobie podałem tylko 21. Spróbuj dorzycić 20. Ale jak mówiłem, ja mogę tylko polecić metodą prób i błędów :) Jak nie pójdzie to jeszcze telefon do dostawcy internetu, że nie możesz połączyć się poprzez FTP i...
  2. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Jeżeli przekierujesz testowo na Gateway wszystkie porty z poniższego zrzutu, to będziesz miał już koniec zabawy z QNAP. Nie wiem czy możesz sobie na to pozwolić, ale będziesz miał komplet :) Mi UPC blokowało FTP!! :) Łobuzy.
  3. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Jak podawałem Tobie program do połączenia AndFTP z telefonu komórkowego, to tam wybierasz rodzaj połączenia. FileZille mam tak skonfigurowaną A przekieruj tak jak port 21 również port 22 :)
  4. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    A masz rodzaj połączenia FTPS (Explicit over TLS/SSL)? Jesteś już mega blisko :)
  5. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Ja nigdy nie konfigurowałem takiego gateway, jak Ty masz, ale spróbowałbym następująco: Jak będzie rzucać błędem to dawaj znać co wyświetla. Rozumiem że znasz swoje zewnętrzne IP, by móc sprawdzić czy działa FTP? :)
  6. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    No to jesteś w dobrym miesjcu. Dodaj przekierowania na porty jak z załączenia. Dodaje tez konfigurację FTP na QNAP. Jak tylko za pomocą czegokolwiek sprawdzisz że działa FTP (np. na telefonie za pomocą programu "AndFTP" (ale pamiętaj by nie być połączonym ze swoją siecią WiFi, tylko korzystać z...
  7. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    no z ukośnikami to pojechałem. Przy dobrych wiatrach to strona www by się otworzyła z QNAP Czy z "scp" chodzi np. o późniejszą możliwość wykorzystania WinScp do przerzucana plików? Ja lecę po FTP z SSL/TLS, Ale to nie znaczy że tak lubię, tylko to mi się udało i połączenie FTP działa z innymi...
  8. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Ja całe życie wyważam otwarte drzwi :) Ale dzięki temu, że mam ogromne braki w wiedzy z zakresu sieci - często się czegoś uczę nowego ;) Ważne by się nie zniechęcać. Wewnątrz sieci wystarczy zdaje się po smb , czyli wpisać po stronie odbiorcy np. w Explorator Plików Windows...
  9. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Ja postawiłem na QNAP FTP w bardzo tradycyjny sposób: 1. Włączasz FTP na QNAP 2. Zostawiasz (bądź zmieniasz port do komunikacji - domyślnie 21) 3. Ustawiasz przekierowania na swoim routerze na port 21 i ewentualne porty z zakładki "passive port range" na adres IP QNAP-a. FTP już działa o ile...
  10. mario709

    Pomoc QNAP TS1279U CPU + RAM Upgrade - help

    Ciężko o te procki :-( Czyli powinny być LGA 1155. Znalazłem: Intel xeon E3-1230 Sprawny OKAZJA! Intel Xeon E3-1225 4x3.10GHz 6MB Cache LGA1155 P-ń Procesor Intel XEON E3-1230 3,2GHz 8MB LGA1155 Wszędzie ciężko z Fakturą VAT. Ten za 299zł jest bardzo tani - taki budżet to łatwo byłoby mi...
  11. mario709

    Pomoc QNAP + 2 dostawców internetu

    Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź. Jak już wspominałem kombinuję najpierw u siebie w domu (prywatnie mam UPC). W firmie nie mogę skorzystać z UPC (firma stoi na uboczu). Płacimy sporo kasy za "taki sobie" net z nieba :( Jakbym w firmie mógł skorzystać z UPC to ... bym się popłakał z...
  12. mario709

    Instruktaż/Tutorial TS-x70 upgrade to Ultimate Version (CPU + RAM)

    Mamy w firmie na tym postawiony program dla dwóch Pań (Windows Server + MS SQL). Działa spoko :)
  13. mario709

    Pomoc QNAP + 2 dostawców internetu

    Dlatego napisałem że jestem noga w sprawach sieciowych. Do jednego dostawcy (UPC) mam skonfigurowaną domenę. Z jednym dostawcą pięknie biega. Po dodaniu drugiego w port trunkingu - przestaje banglać :(
  14. mario709

    Przed pierwszym zakupem...

    Jeżeli tylko możesz sobie pozwolić to kupuj 251 :) Zalety: 1. HDMI - bardzo fajny odtwarzacz filmów. Kup pilota za 25zł (pikot QNAP) i bardzo przyjemnie możesz oglądać wideo (u mnie się sprawdza). 2. Możliwość zwiększenia ilości RAM (jest to łatwe i nie tracisz gwarancji). Koszt 16GB to 240zł...
  15. mario709

    Pomoc QNAP TS-251 - pierwsza konfiguracja

    Poradziłeś sobie już? Jak utkniesz na jakimś początku to pisz. Ja też jestem raczej początkującym użytkownikiem, ale na pierwsze kroki powinienem wystarczyć :)