Recent Content by mhm

  1. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Wg firmy to niezbyt rzadki zbieg okoliczności. Wszystkie dyski były z tej samej partii produkcyjnej więc mają bardzo zbliżone zużycie. Padł jeden, został zamieniony na nowy co poskutkowało odbudową macierzy. Odbudowa obciążyła pozostałe i padł kolejny. Jego wymiana i kolejna odbudowa wykosiła...
  2. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    R-Studio, niestety, poległo na macierzy 8 dyskowej. Zrobiłem za jego pomocą obrazy dysków. W trakcie ich tworzenia okazało się, ze mam 4 z 8 dysków zawierające bad sectory. System QNAPowy wykazał mi w logach tylko 2 dyski z bad sectorami. Macierz virtualna zrobiona na bazie obrazów zachowywała...
  3. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Jakiś soft polecisz (najchętniej pod Win8) który zrobi obrazy zjadliwe dla RStudio ?
  4. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    No to muszą poczekać do poniedziałku. Nie mam fizycznego dostępu do dysków przez weekend.
  5. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Eeee... RStudio się wysypało z innego powodu. Zabrakło mu pamięci.Tyle, że 3x już się z błędem pamięci sypnął. Zawsze w okolicy 80% procesu A ustawiłem tak
  6. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    No cóż. Nadal nie wiem co dolega QNAPowi. Właśnie zmontowałem PCeta i podłączyłem dyski z NAS. Nie za bardzo tylko mogę rozgryźć RStudio. Próbowałem z moich dysków zrobić wirtualny RAID, ale Rstudio mi nie pozwala. Wszystkie opcje raidowe ma na szaro. Na razie próbuje pojedyncze dyski analizować...
  7. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Ano nic niepokojącego nie pokazało. /dev/md0: Version : 00.90.03 Creation Time : Wed Apr 30 13:27:19 2014 Raid Level : raid6 Array Size : 4875968000 (4650.09 GiB 4992.99 GB) Used Dev Size : 975193600 (930.02 GiB 998.60 GB) Raid Devices : 7 Total Devices : 7 Preferred Minor : 0...
  8. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Tzn ?? Nie rozumiem co masz na myśli ?Możecie podpowiedzieć jakieś komendy aby sprawdzić jakoś lepiej stan dysków, struktury macierzy. Jakoś do softu do zarządzania NASem przez WWW nie do końca mam zaufanie.
  9. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Ten soft już mam zaciągnięty, ale nie mam na razie płyty do której bym mógł podłączyć 8 dysków na raz.
  10. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Ano Wiem, ale robiąc w budżetówce trzeba sobie radzić :( Od 2 lat walczyłem o ten nowy serwer i w końcu w tym roku dostałem zgodę.
  11. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Ano mam. Spróbuję jutro, bo dzisiaj już nie mam dostępu fizycznego do maszyny. To jest maszyna robiąca za magazyn backupowy danych z serwera domeny :( Niestety, część danych wydziałowych jest tylko na QNAPie, bo na serwerze domenowym zabrakło miejsca i musiałem zwolnić miejsce. Nowy serwer...
  12. M

    Pomoc TS-809U-RP - nie mogę zdiagnozować problemu

    Szanowni specjaliści od QNAPa - liczę na waszą pomoc. Nie wiem do którego działu wrzucić ten problem więc proszę administratora o ewentualne przeniesienie. Pacjent: QNAP TS-809U-RP Firmware: 4.0.7 Dyski: pierwotnie 8x 1TB Seagate w RAID 6 Opis problemu: We wtorek przed majówka straciłem...
  13. M

    Pomoc Problem z odbudową RAIDa w TS-410

    Dzięki serdeczne. Przy okazji potestuję. Na razie po odbudowie RAIDa z rzekomo uszkodzonym WD macierz działa poprawnie od kilku godzin. Jak się znowu wysypie to wsadzę ponownie Seagate i sprawdzę powyższego manuala.
  14. M

    Pomoc Problem z odbudową RAIDa w TS-410

    SMART twierdzi, że dysk OK. Jak znowu się zdegraduje RAID to sprawdzę tego WD. Po wsadzeniu tego nowego SEAGATE miałbym właśnie wszystkie 4 dyski z jednej serii. No, ale nie chce mi go przyjąć. W sumie to i tak tylko chwilowe rozwiązanie, bo planuje w ciągu 2 miesięcy wymianę wszystkich 4 dysków...
  15. M

    Pomoc Problem z odbudową RAIDa w TS-410

    Mam problem z RAIDem w moim Qnapku. Padł jeden z dysków (WD). Coś nie tak z powierzchnią dysku. Po przeskanowaniu i sprawdzeniu RAIDa było dobrze przez 1-2h i wracałem do pkt wyjścia. Wymieniłem ten dysk na SEAGATE. Teraz mam 4 szt SEAGATE. Wszystkie 80GB. Tylko, że po włożeniu tego nowego...