Recent Content by misiekzg

  1. M

    QNAP - sync via Internet ale zza 2xNAT

    czesc, w koncu obejrzalem pobierznie film, bo byla chwila. Juz gdzies ten soft wczesniej widzialem. Bardziej dokladnie sie jemu przyjrze. Ktos z tego tutaj korzysta? Jak dla mnie, to wykorzystanie sieci P2P to dobry pomysl, bo nie trzeba bawic sie w otwieranie portow lub VPNy. Natomiast mam...
  2. M

    QNAP - sync via Internet ale zza 2xNAT

    fajnie, ze jest dyskusja i zwracanie uwagi na pewne szczegoly, ale 2 razy nie trzeba powtarzac. 1. jaka apka i jak on dziala 2. dysk sponsoruje wlasciciel synchronizowanych danych (ja kupuje dysk dla siebie, kolega dla siebie - jaki wielki sie kupi.tyle sie ma po drugiej stronie)
  3. M

    Nowy NAS

    nie jest odbiornikiem w znaczeniu, ze nic nie dekoduje, ..wlasnie dekoduje. Chromecast 4k ma mocny procek, ktory radzi sobie z dekodowaniem filmow 4K. Ja sie zastanawialem na Mi Boxe a Chromecastem i wybralem wlasnie Chromecasta. Tak jak napisales, NAS ma byc przede wszystkim magazynem danych...
  4. M

    Mój pierwszy NAS. Pomoc przy wyborze: TS-231P + mi box s VS. TS-251A

    >Polecam tańszego nasa i jakiś odbiornik typu mibox - dłużej będziesz to konfigurował , ale masz mnie roboty później a ja bym polecil Google Chromecast 4K - mysle, ze bardziej urniwersalne rozwiazanie. Poslugujesz sie komorka ..tam sa rozne appki - do streamowania z netu, z lokalnych zasobow...
  5. M

    QNAP - sync via Internet ale zza 2xNAT

    kolega, tfuj przyjaciel - ufamy sobie nie na 100% ale na 1000%, wiec nie ma obawy o "niewlasciwe pliki". Jednak podchodzac ogolnie do tematu, to szyfrowanie zalatwiloby sprawe.
  6. M

    Nowy NAS

    a moze wystarczy kupic Google Chromecast 4K - ma silniejszy procesor, wykorzystuje sie komorke z Androidem/iOS.. po zainstalowaniu apki np. VLC moze streamowac z NAS na Chromecasta..komorka nie bierze w streamowaniu udzialu. Poza tym masa appek na Androida ...Netflix, cda, pewnie plex tez...
  7. M

    QNAP - sync via Internet ale zza 2xNAT

    Czesc, Udzielamy pomocy - synchronizacja wybranych folderów na dwóch NAS QNAP w różnych lokalizacjach <wciello link> chcialbym uzyskac cos podobnego ale... - 2 lokalizacje nie widza sie, bo sa za NATami i nie ma mozliwosci zadnej zmiany (adresow publicznych, forwardow portow) - kopia "po...