Recent Content by mmaryan

  1. mmaryan

    Pomoc nowa inicjacja systemu na SSD i przeniesienie danych z poprzedniej konfiguracji

    no to mam mały problem, zainicjowałem nowy Nas na dyskach SSD poustawiałem system - włożyłem dyski 18TB ze zgranymi danymi ze starej konfiguracji do kieszeni -> dyski wykryte; Klikam -> Odzyskaj - > dołącz i odzyskaj pule pamięci dostaje komunikat: [Storage & Snapshots] Failed to scan free...
  2. mmaryan

    Pomoc nowa inicjacja systemu na SSD i przeniesienie danych z poprzedniej konfiguracji

    Witam. Mam TVS 682t. Chciałbym przenieść dane systemowe na dysk SSD (m.2) i wymienić dyski 2x8tb RAID1 na 1x18tb RAID 1. (powód - brakuje mi już miejsca) Rozumiem, że nadal qnap nie umożliwia przeniesienia danych systemowych na inny wolumen i muszę na nowo zainicjowac system i przywrócic...
  3. mmaryan

    Instruktaż/Tutorial linux station 20.04 - nie ma dostepu do urządzenia USB

    linux station 20.04 - nie ma dostepu do urządzenia USB Podpięty tuner TV Hauppage Dual HD - widoczny w terminalu - po zainstalowaniu wszystkich sterów i fimware - nie jest wykrywany w systemie przez programy PVR - np TVHeadend jak odpalić ten Tuner USB w linux station? Wersja oprogramowania...
  4. mmaryan

    Pomoc brak folderów podczas połączenia ftp zdalnie

    ok problem rozwiązany: ruch blokował windows defender na kompie klienta - system windows 10 . po wyłaczeniu zapory wszystko działa dzieki pigers
  5. mmaryan

    Pomoc brak folderów podczas połączenia ftp zdalnie

    z poza sieci - nazwijmy to z domu do firmy - oczywiscie oba IP zewn publiczne. Uzyam zwykłego kompa :).. z windowsem 10 i totalcmd jako klient ftp
  6. mmaryan

    Pomoc brak folderów podczas połączenia ftp zdalnie

    tzn? co testuje? normalnie zestalam połączenie ftp na porcie 21 i zmieniam przekierowanie w routerze = działa pieknie zmieniam w ustawieniach qnap port na 2321 i zmieniam przekierowanie w routerze = nie zaciaga listy katalogów żadnych innych wodotrysków nie ustawiam.
  7. mmaryan

    Pomoc brak folderów podczas połączenia ftp zdalnie

    ok ale gdzie jest powód.. porty przekierowane. loguje sie do serwera tylko listy katalogów nie zaciąga. jak zmienie w qnap na port 21 i przekieruje go na routerze to nagle zaczyna działać..
  8. mmaryan

    Pomoc brak folderów podczas połączenia ftp zdalnie

    Witam, mam problem z połączeniem ftp zdalnie po zmianie portu ftp w qnap (nie widzi katalogów na serwerze) dodam,że na porcie standardowym 21 widzi wszystko. porty przekierowałem w NAT (2321) i zakres portów (55536-56559) ; łaczę się totalcmd tryb pasywny. był bliźniaczy temat tutaj...
  9. mmaryan

    Pomoc Prośba w doborze sprzętu do wirtualizacji w firmie

    WItam obecnie siedze TVS-471; jego główna funkcjonalność w firmie to SMB i wirtualizacja (2x windows server 2012 r2) - działa to dobrze - pliki VM siedzą na NVME RAID 1 / SMB siedzi na HDD. backup maszyn wirtulanych lokalnie na hdd i zdalnie do dysku sieciowego na innej maszynie. obecnie chcę...
  10. mmaryan

    Pomoc PLEX transkodowanie sprzętowe TVS-682 i Geforce 1050 Ti

    WItam, mam problem z odpaleniem transkodowania sprzętowego na PLEX przy użyciu karty graficznej Geforce 1050 Ti - karta prawidłowo wykrywana w systemie - mogę ją przydzielić do QTS / wirtualizacji / kontenera - jest przydzielona do QTS (opcja transkodowania świeci sie na zielono) natomiast PLEX...
  11. mmaryan

    Pomoc migracja z TS-251A na TVS-682

    Ok. To zamiast nvme niechaj bedzie kolejne ssd.. Ale którą konceocje wybrać? Czy volumen ze starego qnapa bedzie widoczny w 682 czy go wyczysci? Ok sprawa rozwiązana : podsumowując dla potomnych - jeśli ktoś chce przejsc na wyższy NAS i ma koncepcje tak jak ja - zwiększenia wydajności oraz...
  12. mmaryan

    Pomoc Migracja z TS-251B na HS-453DX z dodaniem SSD m.2

    Tylko ze jak macie system na ssd bez raid, to przy awarii dysku ssd macie system nie do odzyskania. A jesli dane były szyfrowane to totalna klapa
  13. mmaryan

    Pomoc migracja z TS-251A na TVS-682

    Witam, chciałbym przenieść i usprawnić system z 251A na 682. w 251A były 2 dyski 4TB jako 2 oddzielne raidy (bez redundancji) połaczone w jedną pulę. (chodziło o to, że w przyszłości chciałem dodać kolejne 2 dyski 4tb i zyskać redundantność.. ale: zakupiłem TVS 682 i kupiłem na start 2 dyski...
  14. mmaryan

    Pomoc Wirtualizacja - problem win server 2016/2012r2

    Dziekuje za pomoc.. ale niestety dalej lipa.. i chyba doszedłem do tego że NVME nie nadaje się - przynajmniej w mojej konfiguracji sprzętowej.. w skrócie opiszę, ze postawilem 2 identyczne systemy win server 2012r2 na dyskach NVME m.2 (QM2-2P) i SSD SATA (zwykła kieszeń) systemy po dodaniu...
  15. mmaryan

    Pomoc Wirtualizacja - problem win server 2016/2012r2

    raczej GPT - tzn na poziomie uruchamiania wolumenu statycznego mamy do wyboru jedynie inode i max wielkość wolumenu w TB.. a on zawsze moze być docelowo wiekszy niż 2TB, nie możemy wybrac rodzaju partycji ale oczywiście, że postępowałem zgodnie z tutorialem i 2x i tak system się wykrzaczył