Recent Content by modrzyk

  1. modrzyk

    QNAP 209 PRO Pakiety QPKG

    Witam! Po aktualizacji firmwaru, nie mam pakietów QPKG, które były wcześniej zainstalowane. Jednak co ważniejsze, nie mogę nic wrzucić, bo jak klikam "Pobierz QPKG" okno Popup, które się otwiera pokazuje mi po chwili komunikat: "Przepraszamy, informacja QPKG jest niedostępna". Dns'y ustawione są...
  2. modrzyk

    Jak skonfigurować FTP?

    Witam, czy mógłby mnie ktoś oświecić w sprawie skonfigurowania serwera FTP. Chciałbym aby np. osoba zalogowana do serwra ftp widziała tylko to co jest poniżej katalogu ftp Załóżmy, że user A ma dostęp RW do katalogu 1,2,3 a do karalogu 4 i 5 tylko dostęp Read, za to user B ma pełen dostęp do...
  3. modrzyk

    Jak i czym dostać się do plików / katalogów ???

    Muszę przerzucić sporo danych z QNAP'a 209 PRO na dysk na serwerze i tak próbuje dostać się do plików na Qnap'ie przez Total Commandera przy pomocy jakiejś wtyczki sftp, ale po zalogowaniu widze tylko kilka plików, a wcale nie jestem w stanie przejść do obszaru w którym są potrzebne mi dane. Czy...
  4. modrzyk

    QNAP/PHP i dostęp do MS SQL 2005

    Czy naprawdę nie ma na to sposobu? Czy nie ma jakiejś biblioteki do PHP pod Linuxa, która obsłużyłaby MS SQL'a (Baza danych Microsoft SQL 2000 lub 2005)? Którą możnabyłoby wrzucić na QNAP'a i zedytować PHP.ini????
  5. modrzyk

    Wordpress - czemu to tak wolno działa???

    Czemu strona w Wordpresie tak wolno działa? Od wywołania do pojawienia się strony tytułowej muszę czekać kilka do kilkunastu sekund... Podobnie z przejściem ze strony logowania do panelu administracyjnego (czasem nawet pojawia się timeout ze strony MySQL'a) Dla przykładu strona administracyjna...
  6. modrzyk

    QNAP/PHP i dostęp do MS SQL 2005

    Czy ktoś wie jak i czy można zmienić ustawienia php.ini tak by był dostęp do MSSQL??? Prawdopodobnie prócz edycji sekcji extension trzeba w odpowiednie miejsce dodać rozszerzenie do obsługi MSSQL - tylko skąd go wziąć??? Druga sprawa to czy można zmienić ustawienia MySQL tak by możliwy był...
  7. modrzyk

    XDove 1.2

    A jak tego dokonać??? Będę wdzięczny za podpowiedź. Jarek