Recent Content by moli

  1. M

    Pomoc Twonky 7.2.8+ dla ARM-x09?

    Witam forumowicczów. Czy jest ktoś może w posiadaniu qpkg z Twonky Media dla platformy ARM-x09 w wersji wyższej niz 7.2.8? Czy jest możliwa samodzielna kompilacja (zakładając że źródła są gdzieś dostępne)? Pozdrawiam Sam sobie (częściowo) odpowiem: pojawiły się buildy qpkg dla Qnapa na...
  2. M

    Pomoc Mała uwaga nt. forum.

    No cóż... Nie oszukujmy się - w kwestiach stricte technicznych będziemy tylko podzbiorem forum anglojęzycznego. Ekstrapolując - jak często szukając jakiejkolwiek informacji u wujka Googla ograniczacie sobie wyniki wyszukiwania tylko do języka polskiego? Od jakiegoś czasu, jeśli napotkam problem...
  3. M

    Bugzilla na TS109 II?

    Cześć Zanim zacznę się dopytywać JAK ją zainstalować, to pytanie CZY któremukolwiek z szanownych grupowiczów udało się postawić bugzillę na Qnapie z ARMem? pozdrawiam Moli
  4. M

    Pioneer PDX-Z9 - muzyka po DLNA z Qnapa

    Tak, Pioneer + głośniki stanowią kompletny zestaw do odtwarzania muzyki (w tym w formacie FLAC - o ile podepniesz go do sieci w której masz też serwer(y) DLNA z takimi plikami).
  5. M

    Jak zmienić MTU?

    Najprawdopodobniej problem dotyczy NASów opartych o procesor ARM. Po wydaniu polecenia ifconfig eth0 mtu 1492 W logach od kernela znalazłem następujące wpisy: eth0: Ilegal MTU value 1492, rounding MTU to: 1500 eth0: link down eth0: change mtu 1500 (buffer-size 1520) to 1500 (buffer-size 1520)...
  6. M

    Jak zmienić MTU?

    Witam! W ramach tuningu sieci staram się ustawić dla wszystkich urządzeń sieciowych to samo MTU. Ponieważ dla mojego ISP maksymalną wartością bez fragmentacji jest 1492, to taką wartość ustawiłem na routerze i chciałbym mieć na wszystkich urządzeniach. O ile z laptopami poradziłem sobie, o tyle...
  7. M

    Lista kompatybilności UPS'ów z USB ??

    Dla APC Back UPSa 350 działa zarówno przejście do standby/wybudzenie jak i shutdown. Dla potrzeb testu reakcja na zanik napięcia następowała po 1 minucie. W przypadku przejścia do trybu standby nie zauważyłem zmian w sygnalizacji LED na front panelu rządzenia - natomiast urządzenie...
  8. M

    Backup po eSATA - test

    Po nieprzyjemności związanej z zaliczonym padem HDD, zdecydowałem się na zapewnienie backupu dla Najbardziej Krytycznych Danych z mojego Qnapa. Najbardziej Krytyczne Dane to 150 GB (30555 plików w 856 folderach). Zestaw backupowy: - zewnętrzna kieszeń na HDD 3,5'' (http://tiny.pl/htm45)...
  9. M

    Doberek wszystkim :)

    Z, ty TU? :)
  10. M

    Pioneer PDX-Z9 - muzyka po DLNA z Qnapa

    To raczej kwestia Popcorna. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to pogooglaj z hasłami typu Popcorn flac problem DLNA itp. - jest tego trochę, choćby tu: http://www.networkedmediatank.com/showt ... p?tid=8574 https://forums.dlink.com/index.php?topic=9560.0 Hint 1: update firmware Qnapa do...
  11. M

    Kasowanie plików

    Czy próbowałeś usunąć te pliki korzystając z konsoli (rm -r ścieżka_do_folderu_z_danymi)? Nie wiem jaki jest Twój poziom wiedzy - nie chcę pisać o rzeczach być może oczywistych. pozdrawiam Moli
  12. M

    Pioneer PDX-Z9 - muzyka po DLNA z Qnapa

    Z jakiej wersji Twonky Media korzystasz? 95% swoich zbiorów audio trzymam jako *.flac i dla wersji Twonky 4.4.17 nie ma najmniejszego problemu z ich odtwarzaniem. Płyty były zgrywane do formatu *.wav przy użyciu WMP, a potem konwertowane do formatu flac z użyciem flac encodera...
  13. M

    Oryginalny QNAP tylko z hologramem

    Ja też mogę wypowiedzieć się tylko z punktu widzenia konsumenta. Podejrzewam że na wysokie ceny w Polsce główny wpływ mają trzy czynniki: koszty prowadzenia takiego biznesu u nas w kraju (ZUS, podatki, opłaty), praktyka "ekskluzywności" o której pisał Silas - kolejne ogniwo w "łańcuchu...
  14. M

    Pioneer PDX-Z9 - muzyka po DLNA z Qnapa

    Sprawdziłem - ma serwer www. Ale z tego co widzę to tylko do informacji statusowej/upgrade firmware. Co ciekawe ma też odblokowany port 8080, a po połączeniu z nim wyświetla tajemniczą stronę zawierającą tylko napis PRESENTATION PAGE
  15. M

    2 Qnapy, RAID 0 i Remote Replication - czy to zadziała?

    Zastanawiam się nad przesiadką z Qnapa TS-109 II na wersję TS-259 pro. Przesiadka podyktowana nie tylko wyższą wydajnością tego drugiego modelu, ale też przykrością która mnie spotkała jakiś czas temu na jednodyskowym TS-109, kiedy to padł mi serwerowy dysk Seagate ES.2 i wszystkie dane udały...