Recent Content by monster

  1. M

    Pomoc RAID1 przez Internet?

    Firma ma dwa biura - w Warszawie i Wiedniu. Sieci w obydwu lokalizacjach połączone są tunelem IPsec z wykorzystaniem firewalli Cisco ASA 5505. Obecnie każde biuro ma swój własny niezależny serwer z danymi, które częściowo mają kopię na drugim serwerze, a częsciowo nie. Generalnie bałagan, pewne...
  2. M

    TS-101/201 Oficjalny Firmware (v2.4.0 1023)+QPKG

    Skąd można ściągać paczki do Qnapa TS-101? Czy jest jakieś oficjalne repozytorium?
  3. M

    Pomoc Jak prawidlowo stworzyc katalog, userow i grupe user

    Stety albo niestety w Qnapach uprawnienia nadaje sie tylko na poziomie udziałów, a nie katalogów w danym udziale. Wszystkie katalogi i pliki utworzone przez klienta SAMBY, np. komputer z Windowsem beda mialy prawa 777 dla wszystkich polaczonych z udziałem użytkowników. Myślę, że można by...
  4. M

    TS-101/201 Oficjalny Firmware (v2.4.0 1023)+QPKG

    Dzięki za wyrozumiałość i przede wszystkim cierpliwość dla nie zawsze rozgarniętego użytkownika. Mam nauczke na przyszłość, postaram się nie zadawać więcej durnych pytań. monster
  5. M

    TS-101/201 Oficjalny Firmware (v2.4.0 1023)+QPKG

    Sciagnalem wszystki pliki, updatowalem Firmware. Ale nie mam pojecia jak sie zabrac za QPKGWebUI_1.0.0_TS-101.qpkg . Co to w ogóle jest QPKGWebUI? Jakaś nakładka na panel administracyjny, która daje możliwość instalacji pakietów przez WWW? jak ją zainstalować? Pozdrawiam
  6. M

    prolem - TS-101 i seagate

    Z moim Seagatem Qnap sobie radzi całkiem świetnie. Model ATA ST3500320NS SN05 - Seagate 500 GB Barracuda ES.2 (32MB, Serial ATA II)
  7. M

    Udziały [Homes]. Czy można?

    Dzięki, będę drążył temat. Swoją drogą, gdzie znajdują się katalogi domowe użytkowników?
  8. M

    Nie mogę skasować pliku :(

    Ostatnio zauważyłem, że nie mogę skasować niektórych plików z mojego NASa. Nawet po zalogowaniu przez telnet, i probie skasowania plikow z konsoli pliki pozostaja na swoim miejscu !!! Po restarcie urządzenia wszystko wraca do normy i pliki dają się kasować. Czy wiecie w czym rzecz...
  9. M

    Udziały [Homes]. Czy można?

    Witam, ponieważ QNAPy bazują na Linuksie oraz mają zainstalowaną SAMBĘ domyślam się, że można na nich skonfigurować katalogi domowe użytkowników. Interesuje mnie rozwiązanie, w którym udziały nie będą BROWSEABLE dla wszystkich użytkowników, tylko dla zalogowanych właścieli. Powiedzmy, że do...
  10. M

    Błąd w trakcie replikacji TS-101 > TS-101

    Witam, posiadam dwa NASy TS-101, które znajdują się w dwóch sieciach, które spięte są przez VPNa. W obydwu lokalizacjach internet 10/10 Mb. Postanowiłem, że będę utrzymywał kopię zapasową jednego z udziałów, na drugim urządzeniu. Skonfigurowanie replikacji zajęło mniej niż minutę i napewno jest...
  11. M

    problem z TS 101

    Podczepie sie pod temat, poniewaz rowniez mam problem z TS-101. Urzadzenie po jakims czasie pracy traci swoje ustawienia, zeby przywrocic je do normalnej pracy musze je zrestartowac. Jak wchodze do panelu zarzadzania widze takie rzeczy [Nieprawidłowy link...
  12. M

    Pomoc TS-101 - Midnight Commander, Vim, ...

    Czy istnieje możliwość zainstalowania na TS-101 Midnight Commandera albo Vima? Posiadam najnowszy firmware w moim urządzeniu.