Recent Content by Newlo1

  1. Newlo1

    Hello world :D

    Witam wszystkich użytkowników forum.
  2. Newlo1

    Pomoc Zawieszanie się QNAP TS-253 Pro

    Witam wszystkich :D Potrzebuję pomocy z moim firmowym QNAP TS-253 Pro który służy nam do przechowywania rozmów nagrywanych przez centralkę telefoniczną. Qnap ten mamy od roku, do zeszłego tygodnia tylko raz mieliśmy z nim problem ( padł dysk). W obecnej chwili Qnap się zawiesza tzn idzie ping...
  3. Newlo1

    Pomoc QNAP TS-421

    iSCSI, właśnie jestem ciekawy jak działa ta kopia LUN. Muszę poczytać o tym. Wiem jak zrobić backup niby całego LUNA ale ciągle nie rozwiązuje mojego problemu bo potrzebuje dostęp do kopi baz które znajdują się na dyskach qnapa. Chyba że po zrobieniu takiego backapu da się je jakoś stamtąd...
  4. Newlo1

    Pomoc QNAP TS-421

    No właśnie w tym leży problem my nie używamy qnapa jako file station, qnap działa jako Storage, mam na nim postawiony RAID 5 z dwoma udziałami podłączonymi do serwerów SQL.
  5. Newlo1

    Pomoc QNAP TS-421

    No nie widzę żadnych problemów ani z Flash Playerem ani skryptami Javy. A istnieje możliwość podejrzenia na samym qnapie co znajduje się na tych dyskach?
  6. Newlo1

    Pomoc QNAP TS-421

    Czyli rozumiem że po skonfigurowaniu szybkiego kopiowania USB zostanie skopiowana zawartość RAID5 na zewnętrzny nośnik? Mnie zastanawia jedno dlaczego nie mogę wybrać folderu źródłowego, lista wyborów jest pusta.
  7. Newlo1

    Pomoc QNAP TS-421

    Dobrze a w jaki sposób to zrobić bo przeglądając opcje w qnapie backupu/kopiowania pokazuje mi tylko zawartość katalogów file station którego nie używamy.
  8. Newlo1

    Pomoc QNAP TS-421

    Witam Jestem w trakcie opracowywania scenariuszy odzysku danych z urządzeń przechowujących danych w mojej sieci. W danej chwili qnap działa jako backup dla baz SQL, na nim mam RAID 5 i jest podłączony przez iSCSI do sieci. I teraz moje pytanie w razie awarii mojej sieci i serwerów w jaki sposób...
  9. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Jak zawsze wszystko z poradników o klastrowaniu i netu, jak ja tego nie zrobię nikt inny nie zrobi tego za mnie ;/
  10. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Rozumiem że w 2 opcji bym musiał podpiąć QNAP przez ISCSI bezpośrednio do serwera?? Sry za głupie pytania ale jestem totalny zielony jeśli chodzi o sprawy MSQL i wszystkiego się uczę na żywca można powiedzieć:)
  11. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Mam jednego z nowszych cisco:) Nie pamiętam modelu konkretnie, po podłączeniu potrzeba będzie pod mapować vdisk QNAPOWI i skonfigurować rsynca żeby robił backupy??
  12. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Czyli rozumiem podłączyć QNAPA do serwera klastra i z niego robić kopię??Dobrze a jaki sposób podłączenia w takim razie byłby najlepszy?? Bezpośrednie wpięcie w serwer?? Czy prze switch??
  13. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Fizyczne są to 2 serwery HP ProLiant GEN 8 oraz macierz dyskow HP MSA 2040 SAN, połączone bezpośrednio ze sobą prze FB. Tak ma to być macierz MSSQL.
  14. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Ale jeśli chciałbym podpiąć macierz z QNAPEM, QNAP musiałby widzieć vdisk stworzony przez macierz czy to jest możliwe?? Czy rsync będzie widział vdisk macierzy?
  15. Newlo1

    Pomoc Klaster SQL a QNAP TS-421

    Dało by się podpiąć QNAP z macierzą przez ISCSI? I dlaczego nie jest zalecana archiwizacja prze serwer??