Recent Content by ohnsorge

  1. ohnsorge

    Pomoc Brak polskich znakow z klawiatury

    Przepraszam ze dopiero teraz. Brak polskiej czcionki dotyczy calego systemu. Z poziomu HD Station nigdzie nie moge uzywac (Chrome, XBMC, itp). A wiec mysle ze to sprawa HDStation. Oczywiscie przez www z innego komputera wszystko jest ok
  2. ohnsorge

    Pomoc Brak polskich znakow z klawiatury

    Witam. Niedawno podlaczylem klawiature do qnapa 269L. Chcac wpisac cos nie moge uzywac polskich znakow - tak jak teraz w tym tekscie. W ustawieniach -> Strona kodowa mam ustawione Slovianski/Lacina2. Czy gdzie sie konfiguruje typ klawiatury???
  3. ohnsorge

    Pomoc Automatyczny start XBMC po uruchomieniu serwera

    Witam. Dla osób znających linuksa pewnie "głupie" pytanie, ale jak włączyć automatyczny start XBMC po uruchomieniu serwera. Na noc serwer zgodnie z harmonogramem się wyłącza i po starcie zatrzymuje się na etapie wyboru pomiędzy Chrome, softem zarządzającym oraz XBMC. XBMC działa jako serwer uPnP...
  4. ohnsorge

    Lepiej późno niż wcale :)

    Witam wszystkich posiadaczy NASów :) Mam nadzieję że będę mógł Wam pomóc swoją wiedzą oraz liczyć na Waszą pomoc w przypadku problemów z serwerkami
  5. ohnsorge

    Pomoc Transkodowanie w File Station niekompatybilne z Multimedia Station

    Odpaliłem Video Station. Teraz przetwarza pliki. Pewnie zajmie mu to z kilka dni bo mam kolekcję ponad 200 filmów a z tego co widzę wrzucił wszystko z katalogu Multimedia. Dam znać jak skończy ale może się udać bo jakiś przykładowy plik idzie oglądać bez problemu. Pytanie tylko o ile zwiększy...
  6. ohnsorge

    Pomoc Transkodowanie w File Station niekompatybilne z Multimedia Station

    Oglądałem przez przeglądarkę łącząc się z Multimedia Station. Jak uruchomić serwer multimediów (widzę tylko serwery DLNA) i czym je przeglądać. Myślałem o rozwiązaniu w postaci streemingu np do VLC tak aby podać adres publczny IP Qnapa.
  7. ohnsorge

    Pomoc Transkodowanie w File Station niekompatybilne z Multimedia Station

    Witam. Wykonałem transkodowanie filmów z poziomu File Station. W efekcie zostały potworzone inne pliki z rozszerzeniem mp4. Następnie chciałem je obejrzeć przez Multimedia Station i tu zonk. Po raz kolejny trzeba transkodować już transkodowany plik do formatu flv. Na serwerze mam sporą...
  8. ohnsorge

    Pomoc Wyłączenie buczka systemowego

    Dziękuję. Temat do zamknięcia
  9. ohnsorge

    Pomoc Wyłączenie buczka systemowego

    Witam. Czy w QNAPie z firmware 4.1.0 można wyłączyć buczek systemowy podczas wyłączania serwera? Aktualnie dla zachowania energii serwer wyłącza się o 23, kiedy już często śpimy i budzi nas niestety pisk z urządzenia, kiedy rusza automatyczne wyłączenie
  10. ohnsorge

    Pomoc VirtualBox na QNAP TS-x69

    Znalazłem jednakże nie jestem ani biegły w linuxie ani w angielskim :-) stąd prośba czy ktoś krok po kroku mógłby opisać jak wykonać taką instalację. Jeżeli to jest to [QPKG] Virtualbox 4.1.8 on line o czym pisałeś
  11. ohnsorge

    Pomoc VirtualBox na QNAP TS-x69

    Witam. Czy jest możliwość instalacji na takim sprzęcie virtualboxa lub jakakolwiek inna możliwość instalacji windowsa? Chciałbym aby Qnap robił za serwer na który za pomocą RDP można by pracować zdalnie na programie pod Win XP
  12. ohnsorge

    Pomoc Problem z instalacją HD Station na QNAP 269L z paczki QPKG

    Dziękuję za szybką odpowiedź, jutro zrobię upgrade i spróbuję ponownie
  13. ohnsorge

    Pomoc Problem z instalacją HD Station na QNAP 269L z paczki QPKG

    Witam. Jestem nowym użytkownikiem NASa 269L. Niestety na chwilę obecną nie mam dostępu w sieci do internetu i próbuję zainstalować HD Station z paczki QPKG. Jednakże podczas instalacji następuje przerwa i generowany jest log: "HD_Station 1.0.8 installation failed. HD_Station can not be installed...