Recent Content by patryczekkqq

  1. P

    Pomoc wymiana dysków na większe mam raid 1 - wymiana na ssd

    Witam udało mi się wymienić dyski i odbudować RAID1. Pierwszy wymieniany dysk odbudował się sam po prostu wyjąłem ze slotu 2. dysk i podmieniłem go. Następnie wyłączyłem nasa i wyjąłem stary dysk ze slotu 1 i podmieniłem go nowym dyskiem, który wcześniej wymieniłem w slot 2, który odbudował...
  2. P

    Pomoc wymiana dysków na większe mam raid 1 - wymiana na ssd

    Super bardzo dziękuję, a gdzie następnie zainicjować poszerzenie puli pamięci w NAS? Oraz czy warto może później grzebać w tym: dodatkowej alokacji nadmiarowej SSD?
  3. P

    Pomoc wymiana dysków na większe mam raid 1 - wymiana na ssd

    Cześć potrzebuję zmienić dyski ze starych hdd, które włożyłem po zakupie aby wdrożyć się w obsługę NAS, na obecnie większe SSD. Kwestia teraz czy jeśli mam wsadzone 2xHDD i jest zrobiony raid1, to czy mogę wyjąć jeden dysk hdd i podmienić go ssd, aby zrobił się klon? I który powinienem wyjąc...
  4. P

    Pomoc Wymiana dysku hdd na ssd

    Cześć w Nasie potrzebuję zmienić dyski ze starych hdd, które włożyłem po zakupie aby wdrożyć się w obsługę NAS, na obecnie 512 GB SSD. Kwestia teraz czy jeśli mam wsadzone 2xHDD i jest zrobiony raid, to czy mogę wyjąć jeden dysk hdd i podmienić go ssd, aby zrobił się klon? Potrzebuje bez utarty...
  5. P

    Pomoc Co to jest: @recently-snapshot

    Cześć co to jest: @recently-snapshot Zakładając nowy folder współdzielony to w nim zawsze jest ten folder. Nie wiem do czego to służy, ewentualnie, czy jest to potrzebne oraz jak to usunąć? I czy można w ustawieniach gdzieś odhaczyć, aby tego nie tworzyło?
  6. P

    Pomoc Baza SQL lub POSGRESQL - jak założyć jak się zalogować?

    Panie Administratorze to różni księgowych od informatyków, że my próbujemy pomóc, optymalizować oraz wytłumaczyć podatki. Informatycy mają dwie złote rady: 1) zresetować kompa 2) poszukać w Google.
  7. P

    Pomoc Baza SQL lub POSGRESQL - jak założyć jak się zalogować?

    Okej udało się trzeba było wpisać mój.myqnapcloud.com port 3306 ale problem polegał na tym, że na użytkowniku admina nie chciało łączyć się, założyłem nowego użytkownika i poszło. Niemniej baza chodzi dość wolno ;) Czy jesteście w stanie koledzy podpowiedzieć jak założyć bazę: postgresql Jaki...
  8. P

    Pomoc Baza SQL lub POSGRESQL - jak założyć jak się zalogować?

    Chcę łączyć się przez neta, okej czyli wybrać jakiś polish? A jak podać nazwę serwer: nazwa serwera z bazą danych Jaka to jest nazwa dla myqnapcloud.com? I jaki port wskazac 3306?
  9. P

    Pomoc Baza SQL lub POSGRESQL - jak założyć jak się zalogować?

    Dziękuję hasło login mam, utworzyłem nową bazę wybrałem: latin1_swedish_ci [Nieprawidłowy link obrazu]:https://ibra.myqnapcloud.com:8081/phpMyAdmin/themes/dot.gif nie wiem czy dobrze :( Teraz w programie muszę podać hosta i nie wiem co tu wpisać...
  10. P

    Pomoc Baza SQL lub POSGRESQL - jak założyć jak się zalogować?

    Cześć Program to faktura light - a baza to faktycznie MySQL - przepraszam nie wiedziałem, że są różne SQL.
  11. P

    Pomoc QNAP - jak się zabezpieczyć? Przed utrata danych?

    Okej RAID 1 to nie backup - dziękuję to ważna informacja, a czy mogę sprawdzić, czy w ogóle mam ustawiony ten RAID1? I jak to zweryfikować? Czy mogę podłączyć do NAS poprzez usb dysk zewnętrzny i ustawić kopię? Czy jeżeli okazałoby się, że np. coś się wydarzy to z tej zewnętrznej kopii mogę...
  12. P

    Pomoc Baza SQL lub POSGRESQL - jak założyć jak się zalogować?

    Cześć Kupiłem program do fakturowania i mam możliwość na qnapie postawić bazę sql lub postgresql. Jeżeli coś źle wyraziłem się przepraszam i proszę poprawcie mnie, bo jestem księgowym a kiepskim informatykiem :) Na qnap znalazłem 3 rzeczy: 1) panel sterowanie -> serwer sql -> włącz serwer sql...
  13. P

    Pomoc Jak sprawdzić rozmiar plików w file station?

    Cześć mam pytanie, jak sprawdzić, które pliki zajmuja mi najwięcej miejsca? W zakładce foldery dzielone widzę, że dany folder ma np 40 gb, ale nie wiem już co składa sie na te 40 gb. A druga sprawa, jeżeli chciałbym wymienić dyski na większe, to jak powinienem wszystko zgrać na nowe dyski, aby...
  14. P

    Pomoc QNAP - jak się zabezpieczyć? Przed utrata danych?

    Cześć korzystam sobie z Qnapa już 5-6 miesiąc i jestem zachwycony. Niemniej po tym okresie dochodzę do wniosku, że wszystko super pięknie ładnie, ale? 1) Mam wsadzone dwa dyski - czy robi się na drugim dysku kopia, poprzez raid? I jak to sprawdzić? 2) Czy mogę ustawić, aby co jakiś czas zrobiła...
  15. P

    Pomoc Webdav na androida

    Cześć ostatnio swietnie dziala mi webdav na windowsie. Qsync nieco mnie irytował, tez juz za duzo tych chmur wiec mam partycje poprzez webdav i darmowy program raidrive. Niemniej szukam teraz rozwiazania na androida webdav. Niby jest np file manager plus, ale nie moge remote webdav...