Recent Content by PeterMac

  1. PeterMac

    Pomoc Serwer DLNA dla muzyki ze wsparciem dla plików audio z arkuszem .CUE

    No wlasnie nie potrafi, tak samo jak PLEX tez nie potrafi, a jest masa postów ludzi od paru lat zeby wprowadzili obslugę CUE do FLAC i nic nie robią z tym. FLAC files with CUE? Pisałem do supportu Qnapa zeby to dodano to powiedziano mi ze moją prośbę dodano aby każda aplikacja wraz z DLNA ten...
  2. PeterMac

    Pomoc Serwer DLNA dla muzyki ze wsparciem dla plików audio z arkuszem .CUE

    Mam pytanie czy istnieje mozliwość aby Qnap udostępniał pliki muzyczne w serwerze DLNA z mozliwością odczytu plików audio z formatu CUE+FLAC,APE itp dla urządzeń które nie potrafią czytać takiej zawartości. Czyli chodzi mi o to ze udostępniam folder muzyczny ktory zawiera plik CUE z jednym...
  3. PeterMac

    Pomoc Usypianie dysku USB problem

    Tak zmienilo sie ale na gorsze, po aktualizacji do 4.3.5 juz sie nawet nie usypią dyski wewnetrze po okreslonym czasie. Chinczyki juz mnie dobijają z tym ich systemem i wpakowaniem coraz to wiekszej ilosci smieciowego zbytecznego gufna.
  4. PeterMac

    Pomoc TS-228A połaczenie z innej sieci

    Czyli ten komputer w sieci Y jest juz w innej sieci niz Qnap, to chyba dostep tylko przez FTP albo myQnapCloud ? choc moze zle pisze bo mam krótko Qnapa :)
  5. PeterMac

    Pomoc Dyski chroboczą bez przerwy

    Piękne dzięki!, o tyle ciekawe ze odkąd postawilem wczoraj system na SSD i utworzylem woluminy wszystkie jako statyczne to wybudzenia jakby ustaly choc jeszcze nie mam pewności czy juz calkowicie. Na pewno jest roznica niebo a ziemia, dziś obserwowalem system przez kilka godzin i sie nie...
  6. PeterMac

    Pomoc TS-228A połaczenie z innej sieci

    Czy wybierasz dobrą nazwe domeny przy tworzeniu linku do udostepniaina czyli albo "myqnapcloud.com" albo "SmartShare" ? i dla obu nie działa ?
  7. PeterMac

    Pomoc Zaszyfrowany dysk w QNAP podpięty pod USB w serwerze - jak odczytać dane ?

    Próbuje odczytać dane z dysku twardego podpiętego do portu USB w Qnapie, dysk ten siedział z danymi wcześniej w Qnapie i był tam zaszyfrowany Po podpieciu do USB nie ma nigdzie opcji dla dysku zewnetrzego do odblokowania go (podania hasla) Tak to wygląda po podpięciu. Dlaczego producent nie...
  8. PeterMac

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Nie nie, mam podpietego pod kazdy z TV ;) Co do Qnapa to powinni juz robic modele na nowych CPU Intela Gemini Lake, tam juz bedzie HDMI 2.0 w standardzie i lepszy uklad GPU ktory powinien sobie ladnie radzic z odtwarzaniem wszystkiego, choć pewnie nadal nie bedzie dzialac auto-przelaczanie...
  9. PeterMac

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Nikt nie optymalizuje dzialania takiego KODI dla plików które nie spelniają standardów i nie trzymaja sie specyfikacji. Takze nie licz ze ktorekolwiek urządzenie bedzie je odtwarzać poprawnie. Przeciez dron zapisuje te pliki do jakiegs ustalonego standardu, takze co Ty tam jeszcze kombinujesz...
  10. PeterMac

    Pomoc QTS na SSD na oddzielnym zewnetrzym dysku ?

    dzieki, tego sie spodziewalem :) btw. dzisiaj odbieram przejściówke SATA-USB tą Uniteka Y-1039 (kupiłem ją w fajniej cenie w morelkach za 49zł zasilacz w zestawie) bede podlaczal dysk 3,5 HDD ktory byl juz poprzednio skonigurowany w Qnapie i jest zaszyfrowany. Ciekawe czy bedzie mozna go...
  11. PeterMac

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Tak sie nie testuje, testujesz na plikach ktore są poprawnie skompresowane i trzymają specyfikację a nie jakies egzotyki czy samoróbki które mogą chodzić jak chcą niezaleznie od mocy urządzenia, i nie jest to niemoc Mi tylko tak to akurat dziala w polaczeniu Mi z KODI. Mozna jeszcze sprawdzić na...
  12. PeterMac

    QNAP TS-x53A czy Kodi odtworzy filmy 4k w kodeku HEVC x265

    Hegemon - mialem MiBoxa 4K na testy i pliki 4K 30fps w H.264 jak po maśle, dopiero 4K w 60fps w starym H.264 sie nie wyrabiają i tnie, ale to norma i o tym jest w specyfikacji Mi, zobacz na pudelku. H.264 AVC HPat L5.1, up to 4K x 2K at 30fps Polecam sample 4K w H.264 - Big Buck Bunny 3D -...
  13. PeterMac

    Pomoc QTS na SSD na oddzielnym zewnetrzym dysku ?

    Mam pytanie czy jest taka mozliwosć aby system QTS byl uruchamiany z dysku SSD podłaczonego przez adapter SATA-USB 3.0 czyli z dysku zewnetrznego, zapewne jest to nie wykonalne ale zapytam bo w przypadku NAS'a z malą iloscią zatok bylaby to mysle fajna opcja.
  14. PeterMac

    Pomoc Dyski chroboczą bez przerwy

    Wstawilem nareszcie SSD i postawilem na nim system - wolumin statyczny, talerzowy jest w 2 zatoce na dane rowniez wolumin statyczny. Sprawdzilem teraz jak wyglądają u mnie teraz parametry fdisk -l [~] # fdisk -l Disk /dev/sda: 120.0 GB, 120034123776 bytes 255 heads, 63 sectors/track, 14593...
  15. PeterMac

    Pomoc Jaki tani SSD do TS-231P

    Lecę z koksem :) dzięki! Walcze teraz z folderami wspoldzielonymi, po instalacji systemu utworzyly sie te domyslne ale na dysku SSD i nie wiem jak zmienic im sciezke z DataVol1 na DataVol2 czyli na HDD, opcja zmiany dla tych domyslnych jest niedostępna. Mogę stworzyć nowe ale juz np. nie...