Recent Content by Pitr

  1. Pitr

    Pomoc QVPN jako klient OpenVPN

    Dobra, chyba rozgryzłem temat (choć pewien nie jestem ;) Na routerze mam starszą wersją OpenVPN 2.4.12, która ma pewne ograniczenia względem nowszych wersji, w szczególności nie posiada niektórych protokołów szyfrowania jak AES-256-GCM:AES-128-GCM:CHACHA20-POLY1305 (no przynajmniej w mojej...
  2. Pitr

    Pomoc QVPN jako klient OpenVPN

    Niestety parametr verb 3 nie zmienia sytuacji(chyba, że za jego zastosowaniem miałem sprawdzić jakieś konkretne logi?). Wersja QVPN 3.2.983 (ARM) nie zestawia tunelu z serwerem OpenVPN na routerze ASUS z nieznanego powodu (autoryzuje się poprawnie, ale nie zestawia połączenia). Ze względu na...
  3. Pitr

    Pomoc QVPN jako klient OpenVPN

    Opcję z verb 3 przetestuję w weekend(działa to niech chwilowo pochodzi, dam znać co wyszło. P.S. na jakich Qnapach Ci to działa? Moje maszyny są na ARM(TS431P2), może x86 sprawa nie dotyczy?
  4. Pitr

    Pomoc QVPN jako klient OpenVPN

    Cześć, dzięki za sugestie, ale niestety to już testowałem - za każdym razem jak zmieniałem konfigurację serwera (chyba z 7 razy do testów), tworzyłem również nowe profile połączeń VPN na QNAP - bez rezultatu. W pliku konfiguracyjnym nazwy mam dużymi literami, czyli chyba prawidłowo: cipher...
  5. Pitr

    Pomoc QVPN jako klient OpenVPN

    Tak, status, ale nawet na ultra szerokim ekranie tego nie widać. W każdym razie to takie czepianie się z mojej strony, ale sam problem z tym dlaczego się nie łączy jest zagadką. Zestawiłem jeszcze połączenie z drugiego serwera (TS-431 P3 przed aktualizacją) i wygląda tak: Łączy się bez...
  6. Pitr

    Pomoc QVPN jako klient OpenVPN

    Cześć Puściłem ostatnio update QTS na TS-431 P2 (do 5.5.1) i aktualizację QVPN do 3.2.983. Po aktualizacji problem taki, że kontrolka statusu jest szara i w sumie nie wiadomo co się dzieje, ale podsumowując QVPN nie łączy się z serwerem OPEN VPN, a wcześniej działał. Jako, że serwer VPN (na...
  7. Pitr

    Pomoc Za dużo plików na volumenie

    Dobra, znalazłem winowajcę... to byłem ja ;) A tak na serio to może trochę w łopatologiczny sposób poszukałem największych folderów na dysku za pomocą polecenia du -h --max-depth=1 zakładając, że gdzieś musi ich być tyle, że pewnie i tak będą dużo zajmować miejsca. w praktyce prawie wszystkie...
  8. Pitr

    Pomoc Za dużo plików na volumenie

    Cześć Njalepsze jest to, że nawet nie wiem jak to zrobiłem ;) Tak na serio to serwer ma dużo plików, ale żadne z nich nie powinny być na tym volumenie - tu sa tylko aplikacje i jak przypuszczam jakieś dane aplikacji. Dzięki za powyższe wskazówki, niestety z poleceniami mam pewien problem, który...
  9. Pitr

    Pomoc Za dużo plików na volumenie

    Cześć mam pewien problem z volumenem Qnap na którym mam zainstalowane wszystkie aplikacje, nie przechowuje na nim żadnych danych. Dostałem dziś ostrzeżenie: Ostrzeżenie 2024-01-05 12:44:28 --- --- localhost --- Storage & Snapshots Volume [Storage & Snapshots] Volume...
  10. Pitr

    Pomoc FTP bez możliwości listowania plików

    Cześć Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem wskazówkę, ale próbowałem dalej walczyć z uprawnieniami do folderów z poziomu powłoki i w końcu się udało. W udostępnionym folderze użytkownik_lokalny stworzył podfolder, z poziomu powłoki nadałem mu prawo 771. W ten sposób znając nazwę pliku...
  11. Pitr

    Pomoc FTP bez możliwości listowania plików

    Witam Mam pewien problem z udostępnianiem plików z QNAP. Potrzebuję udostępniać duże pliki poprzez jeden z protokołów FTP/HTTP/HTTPS udostępniając link do nich (w postaci: ftp://uzytkownik:haslo@mojserwer.asuscomm.com/folder/plik.tif), który jest następnie wczytywany zdalnie w QGIS. Zrobiłem...