Recent Content by puchatek2

  1. P

    Download [Stable] QTS 4.3.3.0154 Build 0413 | ARM & x86

    Widocznie na szybszych maszynach nie ma problemów. Na armach, przynajmniej moim jest zauważalnie wolniej. Moze to jest powodem ze "dziadków" zostawiają już w spokoju. Sent from my SM-N910F using Tapatalk
  2. P

    Download [Stable] QTS 4.3.3.0154 Build 0413 | ARM & x86

    A jak jest u Was z wydajnością sprzętu na nowej wersji QTS'u? Ja zauważyłem już od bety 4.3 że na moim rzęchu 212p:) strasznie siadła wydajność, sprzęt bardzo często staje się słabo responsywny, cpu 100%, Bardzo mnie to martwi skoro 4.3 ma być ostatnią wersją na moje urządzenie. prędkość...
  3. P

    Download [Stable] QTS 4.3.3.0154 Build 0413 | ARM & x86

    QTS 4.3.x is the final available firmware update for the following models: ojojoj mnóstwo sprzętu straci wsparcie. 4.4 już na nie nie wyjdzie.
  4. P

    Pomoc Limit otwartych okien filestation

    A moze ten limit gdzies w jakis plikach konfiguracyjnych ukryty. Szkoda ze tak zblokowali w starszych wersjach było to bardzo wygodne. W starszej wersji widok drzewka mozna bylo wlaczac wylaczac. Przeciez jest ikonka "up" wiec mozna wyjsc katalog wyzej. Czesto ustawiałem dwa okna obok siebie ala...
  5. P

    Pomoc Limit otwartych okien filestation

    Witam od jakiegoś czasu zaobserwowałem że w QTS poprzez przeglądarkę nie mogę otworzyć więcej niż 2 okna filestation. Kiedyś nie było tego ograniczenia. Czy to jakiś update wprowadził takie ograniczenia? Ewentualnie czy jest to gdzieś parametryzowane? Wersja oprogramowania Firmware: 4.2.3 Build...
  6. P

    Pomoc Klient android-pobieranie na NAS z poza domu

    A przez *.myqnapcloud.com Ja tak robię z pociągu, kopiuje adres magneta, wchodzę na qnapa poprzez myqnapcloud, odpalam download station i wklejam linka. Nim dojadę do domu wszystko już na mnie czeka. ps. mam adres publiczny.
  7. P

    Pomoc Powtarzające się powiadomienie The file system is not clean

    Po zainstalowaniu qumount problem się nie pojawia ale jest to takie nie ładne obejście problemu. Przy shutdownie system po prostu wymusza odmontowanie wszelkich dysków a jeśli nie może tego zrobić to zabija proces blokujący ta operację i próbuje ponownie. Mam później w tempie tysiące plików z...
  8. P

    Pomoc NAS w dużej firmie jak podejść do tematu + dostęp z zewnątrz

    Chodzi o to że bardzo nie chciałbym się babrać w zakładanie tych kont technicznych i bardziej scedować to na użytkowników końcowych. Ale już doczytałem że to tylko admin może. A jak jest z integracją z kilkoma AD? bo niektóre oddziały to osobne firmy z własnym ad:)
  9. P

    Pomoc NAS w dużej firmie jak podejść do tematu + dostęp z zewnątrz

    Witam, chciałbym zaciągnąć języka w następującej sprawie. Będzie trochę długawy wywód ale będę wdzięczny za wszystkie sugestie. Jest sobie firma która ma kilka oddziałów w kraju, docelowo może być nawet ponad 1000 użytkowników, załóżmy że na początek interesuje nas rozwiązanie do 300...
  10. P

    Sterownik exFAT dla QNAP

    płatny 4 baksy i nie dla armów:(
  11. P

    QNAP z BlueRay, QNAP z Thunderbolt 3, QVR Pro...

    Zastanawia mnie sprawa zasięgu bo antenki wbudowane i szkoda że tylko jedna zatoka na dysk.
  12. P

    NAS do torrentów za ok 550zł

    A można poznać przyczynę?
  13. P

    QNAP z BlueRay, QNAP z Thunderbolt 3, QVR Pro...

    tu nieco więcej szczegółów wraz ze zdjęciami. QNAP CES 2017 Announcements - SmallNetBuilder Widać QNAP pozazdrościł S i też che się wbić na rynek routerów:) Pojawią się też NASy ze wbudowanymi napędami optycznymi może jest szansa na obsługę napędów optycznych po usb w starszych modelach
  14. P

    Pomoc Wydajność 212P

    na pewno na 1Gb inny kolor leda na switchu ale lap to staruszek dell e6410. Sprawdzę później na czymś nowocześniejszym, jak sie w10 skończy instalować Jeśli chodzi o odczyt z Qnapa to waha się od 70 do 77. Czyli nieźle. NA drugim Lapku jest podobnie, dysk ssd 2 razy szybszy:) Pamięć na Qnapie...
  15. P

    Pomoc Wydajność 212P

    Posiadam 212P i wiem że nie jest to demon szybkości ale wydaje mi się że jednak działa poniżej swoich możliwości. Używam go sporadycznie - przeważnie jako magazyn danych i doskwierają mi wolne transfery zarówno po wifi jak i po kablu gigabitowym. Kopiowanie plików z laptopa (ssd) po sieci wifi...