Recent Content by radzio6

  1. radzio6

    Pomoc Zasilacz buforowy i komunikacja z QNAP zamiast UPS

    Router + QNAp oba są wpięte do zasilacza buforowego, trzeba by pingować inne urządzenie ale wtedy to może być mylne... Kiedyś miałem router (Mikrotika), który mierzył napięcie i ładnie mnie emailowo informował o spadku napiecia na baterii zasilacza buforowego. W ten sposób skryptem z routera...
  2. radzio6

    Pomoc Zasilacz buforowy i komunikacja z QNAP zamiast UPS

    No właśnie zasilacz buforowy ma podpiętą baterię i daje tylko napięcie na wyjściu i nic więcej, nie ma żadnego wyjścia komunikacyjnego dlatego trzeba wstawić jakiś mikrokontroler ( pewnie coś w stylu arduino, raspberry pi, esp itp), który będzie sparwdzał napięcie i informował Qnapa albo go od...
  3. radzio6

    Pomoc Zasilacz buforowy i komunikacja z QNAP zamiast UPS

    Witam, Czy ktoś korzysta z zasilacza buforowego zamiast UPS do podtrzymania NASa w przypadku braku zasilania i posiada jakieś rozwiązanie komunikujące się i wyłączające QNAPa? Generalnie samo podłaczenie zasilacz buforowego nie jest problemem ale nie wiem jak zrealizować komunikację pomiędzy...
  4. radzio6

    Pomoc RAID1 i dyski różnych producentów

    Dziękuję za informacje. Jeśli chodzi o mnie to oba aktualnie używane dyski WD Red (2TB i 3TB) mam z końcówka FRX czyli CMR.
  5. radzio6

    Pomoc RAID1 i dyski różnych producentów

    Witam, Czy można w qnap wstawić w RAID1 dyski 2 różnych producentów np. ironwolf i WDRed? Obecnie mam RAID1 z 2TB i 3TB (oczywiście wielkość jest 2TB) chciałbym wymienić WD Red 2TB na 3TB i później rozszerzyć wolumen. Mam okazję kupić Ironwolf tylko nie wiem czy mogę pomieszać dyski...
  6. radzio6

    Pomoc Dobór UPS do Qnap TS-251

    Podziękował :) Co do wymiany aku to znalazłem ilm na YT: Link: https://www.youtube.com/watch?v=pcffCH4BD1Q Pzdr.
  7. radzio6

    Pomoc Dobór UPS do Qnap TS-251

    Pigers, czy nadal polecasz ten model UPS (Power Walker VI 650 LCD )? Głupie pytanie z mojej strony ale czy akumulator jest wymienny? Wiem, że Qnap nie pokazuje czasu pozostałego do rozładowania ale generalnie jest wyświetlacz w tym modelu a ja poszukuję niedrogiego rozwiązania tylko do...
  8. radzio6

    Pomoc Wybór odpowiedniego woluminu na dysku 2TB w TS-251

    Witam, Do swojego NASa zakupiłem dysk 2TB WD RED i czeka mnie migracja z dsyku 320 GB ;) O ile migracja nie powinna być problemem to zastanawiam się jaki wolumin utworzyć na nowym dysku. Obecnie używam woluminu statycznego ale nie mam możliwości robienia migawek i zastanawiam się czy na nowym...
  9. radzio6

    Pomoc użytkownik tylko do SMB

    Witam, Posiadam w domu TS-251 i kilka urządzeń z Win7/10. Chciałbym aby użytkownicy Windowsów mieli dostęp do zasobów SMB, natomiast nie muszą mieć oni dostępu do samego panelu Qnapa. Użytkownicy na Windowsach nie mają haseł, tylko nazwy użytkownika np. Jurek, Aga i autologowanie po włączeniu...
  10. radzio6

    Pomoc TS-251 brak RAID, migracja dysku na większy

    Rozumiem, tak też pewnie zrobię :) Tylko nie wiem czy na takim pojedynczym dysku mój Qnap TS-251 oprócz moich danych przechowuje także system? W takim przypadku wkładając nowy (większy) dysk muszę instalować system od nowa natomiast samą konfigurację i ustawienia (zrobione na małym dysku) da...
  11. radzio6

    Pomoc TS-251 brak RAID, migracja dysku na większy

    Witam, Jestem świeżo upieczonym posiadaczem dysku sieciowego Qnap TS-251, który docelowo będzie pracował z 1 dyskiem twardym (WD RED 2 lub 3TB - brak RAIDa) a do tego okresowo będzie wykonywany backup Qnapa na dysk zewnętrzny usb. W celach edukacyjnych oraz zanim zakupię docelowy dysk WD RED...
  12. radzio6

    Witam wszystkich

    Witam wszystkich :)