Recent Content by Ramzes5

  1. Ramzes5

    Pomoc Usypianie HDD

    Zrobiłem Backup ponowną minimalizację NAS-a i po ponownym odpaleniu praktycznie na czysto dalej nie chce spać. Zgłupiałem No i poradziłem sobie! W oczekiwaniu na gotowe rozwiązanie odłożyłem lenistwo na bok i dałem sobie radę. To nie jakaś aplikacja na serwerze nie dawała spać NAS-owi, to jedna...
  2. Ramzes5

    Pomoc Usypianie HDD

    Cloud Station Music Station Photo Station SSL myQNAPcloud Video Station phpMyAdmin TwonkyMedia server (to wyłączałem bez zmian) Reszta to standardowe uługi: FTP, HTTP, mapowanie zasobów w LAN domowym. Nie mam pojęcia co w tle rzeźbi LAN w Qnap. Ewidentnie procesy serwera nasłuchują porty lub...
  3. Ramzes5

    Pomoc Usypianie HDD

    jatzoo dzięki! zmieniłem jak napisałeś zobaczę czy dało to coś. Nic to nie dało
  4. Ramzes5

    Pomoc Usypianie HDD

    Oj dawno mnie tu nie było ale i w domu nie bywam często - tak się teraz żyje. Wgrałem najnowsze Firmware i QNAP TS-251 nie wyłącza dysków cała noc tak jakby indeksuje pliki, lampka pomarańczowa od LAN-u mruga. Tłucze się okropnie w nocy Żona marudzi dlatego pytam. Po za tym pytam ponieważ nie...
  5. Ramzes5

    Download [Stable] QTS 4.1.2 Build1231 | TS-X51/X53

    Dzięki oczywiście za odpowiedź, tak myślałem zauważyłem, że tłumaczenia niekiedy bywają komiczne. Mi to nie przeszkadza. FirmWare już podniesione i kodeki zainstalowały się w końcu właściwie.
  6. Ramzes5

    Download [Stable] QTS 4.1.2 Build1231 | TS-X51/X53

    Czy ta wersja jest spolszczona czy En.
  7. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    Może z Betą na razie przynajmniej spasuje najpierw łokciami porozpycham się w Qnapku aby mi luźniej było. Muszę bajki w sieci domowej uruchomić. Ale w niedalekiej przyszłości jak najbardziej chętny będę do testów.
  8. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    O dzięki odpowiedzi rzeczowe za które dziękuję, 1. Jasne dziękuję dzisiaj poeksperymentuję. 2. Się zrobi, taka funkcja w S była pod interface graficznym także w Windowsach jako podstawowa jest pod "klikiem" 3. W Qsync już wczoraj odhaczyłem kogo trzeba ale ikona programu i tak widnieje...
  9. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    Uruchomiłem, przeniosłem zawartość S i konfiguruję. Zdjęcia obrazujące przebieg prac robiłem i opis będą nie co później. Teraz pierwsze spostrzeżenia. Zabudowa HDD, instalacja bez problemu. Upgrade firmware bez zawieszeń. Ogólnie panel zarządzający podobny do S i to bez względu na...
  10. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    OK postaram się. Może być fotostory z opisem czy pdf do pobrania, co się tutaj preferuje.
  11. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    A to takiego manuala nie ma na Formum. Jeszcze się nie przekopałem przz nie.
  12. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    No i się stało! Zostaje z Wami na dłużej.:Hello: Zamówiłem bo poległem pokusie QNAP TS-251-4G (4GB RAM) & Western Digital WD20EFRX Red 2TB x 2 sztuki Dyskusja była owocna zatem i pouczająca za którą dziękuję.(beer)
  13. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    The Final Countdown jak w znanej piosence Na polu boju zastały tylko TS-212P i TS-251-4G (oba z zestawem WD RED 2TB). Cenowo to odpowiednio około 1400 i 2400 PLN brutto Ha ha czyli jak to w życiu bywa dwa przeciwstawne rozwiązania. Trzecią opcją jest nic nie robienie czyli pozostanie na ten...
  14. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    Qrde do tego linku nie dotarłem świetne dzięki serdeczne prawie 7-me niebo Adminie jak Alaldyn wielki jesteś thx
  15. Ramzes5

    Kawa i papierosy Dylemat, co wybrac?

    Jeśli chodzi o kabelek to wg mnie to kabelek cat. 5e czyli do długości ok. 100mb masz 100Mb/s. Kategorię 5e stworzono po to aby lepiej zachowywała się w sieciach gigabitowych. Nie jest to cat 6 ale daje radę. Przecież kabli ze ścian wyrywać nie będziesz. Jeżeli chodzi o pozostałe wątpliwości to...