Recent Content by razorjack

  1. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    tak, ale chyba nic nie wnosi do tego wątku, ani do pytań tu zadanych....
  2. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    nikt nie słyszał o ergonomii interfejsu użytkownika? :)
  3. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    porównałeś design (który aż tak ważny raczej nie jest), ale a jak z ergonomią ?
  4. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    dzięki za info :) jak tu wysłać prywatną wiadomość? nie widzę nigdzie takiej opcji....
  5. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    z jednej strony tak, z drugiej sądziłem że są tu poważni ludzie nad podziałami potrafiący obiektywnie spojrzeć na całość, być może kiedyś borykający się z podobnym wyborem (w końcu z jakiegoś powodu wybrali QNAP a nie inną firmę, chętnie te powody usłyszę) :-) czy to że np. QNAP jest droższy...
  6. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    o co chodzi z tym strzałem w kolano ? skoro są jeszcze jakieś problemy, spróbuję może znaleźć kogoś z tym modelem konkretnym i go lepiej podpytać o + i -
  7. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    no ok, więc raz na jakiś czas kopia z NAS na zew. dysk przez USB/eSata i dysk do sejfu :) z S nikt tu nie ma doświadczenia? bo niestety i o QNAP i S można znaleźć niepochlebne opinie, więc który wybrać? czy oprogramowanie 4.0 na QNAP (DS5.0 na S) jest już dopracowane ? też...
  8. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    podany TS-212P jest tańszy o ~50pln, a oferuje więcej. tak, używam od 4 lat, próbowałem kilku, ale Serviio na PC zagościło na stałe, zero problemów i jest darmowe. (tv to Samsung LE46C650, model sprzed 4 lat) a czemu byś nic nie kupił? po prostu nie chce trzymać kompa włączonego cały czas, a...
  9. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    NAS chcę użyć do kopii zapasowej. tzn. pliki mam na PC, a kopia jest na NAS. Jako sieciowy dysk zmierzam go używać tylko do filmów. czy danych po których płakać nie będę. Czy w takim razie NAS 2 lub 4 dyskowy może być dyskiem sieciowym i dodatkową kopią (cały czas piszęo jednym urządzeniu)...
  10. razorjack

    QNAP czy S? 2 dyski, DLNA, Tomcat6

    szukam NAS dla siebie, widzę że najbardziej zaawansowane (i z największym wsparciem userów) są QNAP i S. QNAP widzę że w trochę niższej cenie oferuję trochę więcej sprzętu, na razie zastanawiam się nad QNAP TS-212P lub S DS213j (trochę droższe, ale procek minimalnie wolniejszy...
  11. razorjack

    witam

    witam ! szukam NASa dla siebie. głównie to do backupu zdjęć/filmów/muzyki (ostatnio jeden dysk mi padł (większość sie udało odzyskać, i jeden w wakacje, tu sporo straciłem :( ) a także do udostępniania filmów przez DLNA do TV. dodatkowo widzę że NASy potrafią nawet Tomcata6 uruchomić, więc jakąś...